دانشگاه فردوسی مشهد

'تقدیر از دانشگاه‌ فردوسی مشهد در فرآیند ارزیابی خدمات دانشجویی'


🔹به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه، در سومین روز از برگزاری هفتاد و سومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و همزمان با ایام الله دهه فجر، روز جمعه 13 بهمن ماه 1402 از دانشگاه های برتر که در فرآیند ارزیابی خدمات دانشجویی منتخب شده بودند، تقدیر به عمل آمد که از دانشگاه‌ فردوسی مشهد در فرآیند ارزیابی خدمات دانشجویی تقدیر شد.

🔸گفتنی است، معیارها و شاخص‌های ارزیابی در سه مؤلفه درون داد، برون داد و پیامد تنظیم شده است و بسترسازی جهت سیاست گذاری و برنامه‌ریزی، ایجاد زمینه افزایش بهره‌وری، سطح‌بندی دانشگاه‌ها از نظر خدمات و تقویت زمینه‌های پاسخگویی به ذینفعان از اهداف این ارزیابی می‌باشند که بر اساس این فرآیند، دانشگاه فردوسی مشهد شایسته تقدیر شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت.


'سمپوزیوم منطقه ای نوآوری در علم و فناوری'

منبع :
https://www.um.ac.ir/#

image

'انتصاب دکتر حسین باغگلی به عنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه'

دکتر میرزائی سرپرست دانشگاه فردوسی مشهد در حکمی دکتر حسین باغگلی را به عنوان «سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه» منصوب کرد.

متن حکم انتصاب ایشان به شرح زیر است:
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر حسین باغگلی
عضو محترم هیأت علمی پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی
سلام علیکم؛
دانشگاه فردوسی مشهد که مفتخر است در سایه‌سار عالم آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) ریشه دوانده و قد کشیده است، بیش از هفتاد سال مهد مجاهدت علمی و سکوی پیشرفت اندیشه‌محور دانش و فن‌آوری بوده و با همت دانشمندان جوان و نخبگان پرتوان در آستانه تحولی مهم است تا در دوران گام دوم انقلاب، الگوی دانشگاه تمدن‌ساز ایرانی-اسلامی باشد.
بر این اساس و نظر به تعهد، تجربه، توانمندی و سوابق ارزشمند علمی و اجرایی، جنابعالی را به عنوان «سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه» منصوب می‌نمایم. به جد انتظار دارم که در راستای تحقق سند دانشگاه اسلامی، ماموریت‎های این حوزه را محقق سازید که مهم‌ترین آنها بدین شرح است:
۱. توجه خاص به کرامت نیروی انسانی همراه با افزایش بهره‎وری با تاکید بر توانمندسازی، حفظ و ارتقاء سلامت، کارآمدی و رفاه اعضای هیأت‌علمی و یاوران علمی(کارمندان) دانشگاه
۲. بازنگری و چابک سازی ساختار و فرآیندهای دانشگاه
۳. بازنگری و متناسب‌سازی سند راهبردی دانشگاه با اسناد بالادستی
۴. برنامه‌ریزی برای تکمیل‎ زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در تمامی واحد‌های دانشگاه
۵. همراهی و نظارت دقیق بر فرایندها و فعالیت‌های مربوط به مولدسازی منابع دانشگاه و قانون جهش دانش‌بنیان
امید است حوزه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه با به کار گرفتن تمام توان و ظرفیت، در جهت اهداف مشخص شده حرکت کند. از درگاه خداوند متعال، توفیق شما و کلیه همکاران محترم را در انجام امور محوله خواستارم.
مهم ترین سوابق مدیریتی آقای دکتر باغگلی:
- معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد
- مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی آستان قدس رضوی

منبع: وبسایت دانشگاه فردوسی مشهد

image

"کسب رتبه دوم جایزه بین‌المللی معماری TraMod AWARDS سال 2023 توسط عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد"

آکادمی بین المللی ترامد، پروژه های برتر نخستین جایزه بین‌المللی تخصصی تعاملات سنت و مدرنیته در معماری و طراحی TraMod AWARDS(Tradition+Modern) در سال 2023 را منتشر کرد. در این دوره (پروژه آذران طرقبه) طرح دکتر حامد کامل نیا عضو هیات علمی گروه معماری دانشگاه فردوسی مشهد که در قالب طرح برون دانشگاهی انجام شده بود موفق به کسب رتبه دوم گردید.

این جایزه بین‌المللی معماری و طراحی که با حضور اعضای هیات داوران و معماران مطرح دنیا برگزار شد، با استقبال بی‌نظیر معماران و طراحان مواجه و دریافت کننده بیش از دویست اثر از پنجاه کشور دنیا بود.

شایان ذکر است مراسم گالانایت و اعلام نتایج و برندگان نهایی این جایزه بین‌المللی، بیست و هفتم آذرماه سال جاری در شهر استانبول برگزار شد.

منبع:
www.hut.ac.ir

image