دانشگاه صنعتی کرمانشاه

ثبت نام پذيرفته شدگان آزمون ورودی دوره کارشناسي ارشد سال ۱۴۰۱ دانشگاه صنعتی کرمانشاه

باسمه تعالیضمن تبریک و آرزوي موفقيت براي كليه‌ پذیرفته شدگان در آزمون‌ دوره‌ كارشناسي ‌ارشد ناپيوسته سال‌ ۱۴۰۱ دانشگاه صنعتی کرمانشاه، به اطلاع مي‌رساند كه‌ با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا، پذیرش به صورت غیرحضوری در چند مرحله به شرح زیر و مطابق با برنامه زمان بندی اعلام شده انجام می شود که انجام هر کدام از مراحل به منظور تکمیل ثبت نام نهایی الزامی می‌باشد. در ضمن خواهشمند است از مراجعۀ حضوری به دانشگاه برای ثبت نام خودداری فرمایید.

image

بازدید دانشجویان ارشد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه از شرکت پالایش نفت کرمانشاه

با هدف آشنایی با کلیات فرآیند پالایش نفت، دانشجویان ارشد مهندسی شیمی "گرایش محیط زیست" دانشگاه صنعتی کرمانشاه از"شرکت پالایش نفت کرمانشاه" (Kermanshah Oil Refining Co) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ به همت واحد انجمن های علمی و مدیریت فرهنگی دانشگاه، صبح روز شنبه ۸ مرداد ماه ۱۴۰۱، دانشجویان ارشد مهندسی شیمی "گرایش محیط زیست" به سرپرستی "دکتر پیوند واله شیدا"، عضو هیأت علمی گروه مهندسی شیمی، از "شرکت پالایش نفت کرمانشاه" (Kermanshah Oil Refining Co) بازدید نمودند.بنابراین گزارش در ابتدای این بازدید یک روزه، کارشناس حفاظت ایمنی محیط زیست شرکت، اطلاعات لازم در خصوص سیستم مدیریت HSE(Health & Safety and Environmental Protection) بعنوان یک ابزار مدیریتی جهت کنترل و بهبود عملکرد بهداشت، ایمنی و محیط زیست و همچنین هشدار های لازم در زمانه حادثه به دانشجویان ارائه داد.گفتنی است، دانشجویان در طی این بازدید با خوراک واحد، محصولات شرکت، اتاق کنترل و کلیات فرآیند پالایش نفت کرمانشاه آشنا شدند و در ادامه ضمن توضیحات آقای مهندس یحیی نصرتی از واحدهای متعدد پالایشگاه شامل واحد مخازن، واحد ۱۰۰ (Crude Distillation Unit)، واحد ۲۰۰ (Naphtha Unifying & Plat forming)، واحد ۳۰۰ (L.S.R.G Merox Unit)، واحد ۴۰۰ (Kerosene Unifying Unit)، واحد ۵۰۰ (L.P.G Recovery & Merox Unit) و واحد تولید پنتان (pentane unit) بازدید کردند.

image

🔊اطلاعیه مهم اداره‌ آموزش دانشگاه در خصوص ضوابط میهمانی تابستا

🔔به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی متقاضی میهمانی تابستان در سایر دانشگاه‌های کشور می‌رساند میهمانی در این دانشگاه‌ها مطابق ضوابط زیر امکان‌پذیر است:


- أخذ دروس اصلی وتخصصی، به شرط داشتن نمره‌ی ردی در دروس مورد تقاضا، فقط در دانشگاه‌های سطح ۱و ۲ مطابق آخرین سطح بندی دانشگاه‌های دولتی وزارت عتف، برای کلیه دانشجویان با رعایت ضوابط آموزشی مانند رعایت پیش‌نیازی و هم‌نیازی و مطابق با روال آموزشی دانشگاه، بلامانع است.

- أخذ دروس علوم پایه در دانشگاه‌های سطح ۳ مطابق آخرین سطح بندی دانشگاه‌های دولتی وزارت عتف، برای کلیه دانشجویان با رعایت ضوابط آموزشی مانند رعایت پیشنیازی و همنیازی و مطابق با روال آموزشی دانشگاه ، بلامانع است. دانشجویانی که دارای نمره ردی در دروس علوم پایه هستند، می‌توانند با رعایت ضوابط آموزشی، این دروس را در دانشگاه‌های سطح ۴ نیز اخذ کنند.

- أخذ دروس عمومی در دانشگاه‌های سطح ۱ تا ۴ مطابق آخرین سطح بندی دانشگاه‌های دولتی وزارت عتف، برای کلیه دانشجویان با رعایت ضوابط آموزشی مانند رعایت پیشنیازی و همنیازی و مطابق با روال آموزشی دانشگاه، بلامانع است.

- مهمان شدن فقط در دانشگاه‌های دولتی و در دوره روزانه و حضوری این دانشگاه‌ها قابل قبول است.

image

اطلاعیه شماره ۲ خوابگاه ترم تابستان ۱۴۰۱ دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به اطلاع دانشجویان میهمان دانشگاه صنعتی کرمانشاه متقاضی خوابگاه برای ترم تابستان می­رساند از تاریخ دوشنبه ۶ تیرماه لغایت سه شنبه ۱۴ تیرماه به سامانه سماد به آدرس
https://food.kut.ac.ir مراجعه کرده و پیش ثبت نام خوابگاه برای ترم تابستان را انجام دهند.


دانشجویان میهمان: خواهشمند است؛ قبل از پیش ثبت نام خوابگاه به نکات زیر توجه نمایید:

- نام کاربری : شماره دانشجوئی اختصاص داده شده این دانشگاه رمز عبور: کد ملی

- هزینه خوابگاه به­ صورت آزاد محاسبه می شود و برای ترم تابستان حدوداٌ ۸،۰۰۰،۰۰۰ ريال است.

- هزینه سرویس رفت وآمد (خوابگاه به دانشگاه و بالعکس) به عهده دانشجویان است.

- هزینه غذا در ترم تابستان به ­صورت آزاد می ­باشد.

- اسکان خوابگاه از تاریخ ۳۱ تیر لغایت ۱۱ شهریورماه می­ باشد.

- غذا خوری دانشگاه از تاریخ اول مرداد لغایت ۱۰ شهریور ماه فعال است.🎓مدیریت اموردانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه

🆔@kut_news
🆔https://eitaa.com/kut_new

image

کسب جایگاه دوم دانشجویان دختر پینگ پنگ باز دانشگاه در مسابقات منطقه

دانشجویان دختر شایسته دانشگاه توانستند در اولین حضور خود در مسابقات پینگ پنگ دانشجویان منطقه ۵ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که در شهر سنندج و به میزبانی دانشگاه کردستان در تاریخ ۲۶ لغایت ۲۸ اردیبهشت ماه برگزار شد، پس از تیم میزبان در جایگاه دوم این دوره از رقابت ها قرار گیرند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ حسین پار، مدیر تربیت بدنی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: پس از رکودی که به دنبال همه گیری بیماری کرونا در ورزش کشور و دانشگاه ها حاصل شده بود، دانشجویان شایسته دختر دانشگاه توانستند در فرصت کوتاه، با تمرینات فشرده، آمادگی خود را مجدداً بدست آورده و حضور موفقی در مسابقات داشته باشند.


این مقام ورزشی همچنین خاطر نشان ساخت: در رقابت های سال های گذشته، دانشجویان دختر و پسر شایسته و ورزشکار دانشگاه، با وجود کاستی های سخت افزاری توانسته اند با انگیزه و پر قدرت در مسابقات منطقه و انتخابی المپیادهای ورزشی ظاهر شوند و مدال های خوش رنگ کسب کنند.


بنابراین گزارش، اعضای تیم دانشگاه را خانم ها: راضیه الیاسی، سحر پاسلار و مهنا مرادپور با مربیگری ارزنده خانم طاهره جعفری تشکیل می دادند.


گفتنی است: در این دوره از رقابت ها که مسابقات گزینشی پانزدهمین المپیاد ورزش کشور هم بود، تیم های کردستان، صنعتی کرمانشاه و رازی به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.

image