دانشگاه علوم پزشکی کردستان
دانشگاه علوم پزشکی کردستان

دانشگاه علوم پزشکی کردستان

@pezeshkikurdistan

برگزاری مصاحبه داوطلبین رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه

مصاحبه و ارزیابی مهارت برای پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته فوریت های پزشکی پذیرفته شده در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ از دوشنبه هفتم شهریور ماه لغایت شنبه 12 شهریور ماه در پردیس آموزشی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دکتر معصومه زرگران ضمن اعلام این خبر گفت: از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تعداد 386 نفر جهت انجام مصاحبه رشته فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی به دانشگاه معرفی شده بودند که از این تعداد مجموعا 295 نفر شامل 178 نفر برای مقطع کارشناسی و 117 نفر برای مقطع کاردانی مراجعه نمودند.

وی با بیان اینکه، از مجموع افراد معرفی شده 70 نفر زن و 316 مرد بودند، افزود: امسال با توجه به شرایط کرونایی و نیز جلوگیری از ترددهای خارج استانی، مصاحبه تمامی افراد مجاز و معرفی شده به مصاحبه(386 نفر) برای رشته های کاردانی و کارشناسی فوریت های پزشکی کلیه دانشگاه و دانشکده های علوم پزشکی سطح کشور که ساکن شهرستان های استان کردستان بودند طی لیستی از سوی سازمان سنجش برای انجا مصاحبه به این دانشگاه اعلام شد.

مدیر کل آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن اشاره به اینکه روز یکشنبه 13 شهریور ماه نیز برای مصاحبه افراد جامانده تعیین و مصاحبه این افراد هم انجام شد، بیان داشت: احراز هویت، قد و وزن، انجام معاینات پزشکی در مرکز سلامت، سنجش سلامت روانی، تست های ورزشی، بینایی و شنوایی سنجی و مصاحبه علمی از جمله فرآیندهای انجام گرفته برای داوطلبین حاضر بود.

دکتر زرگران با اشاره به اینکه، ظرفیت پذیرش این رشته در دانشگاه علوم پزشکی کردستان و کنکور سال جاری 30 نفر(6 نفر زن و 24 نفر مرد) است، اضافه نمود: از این تعداد 25 نفر(20 نفر مرد و 5 نفر زن) به صورت روزانه و 5 نفر(4 نفر مرد و 1 نفر زن) به صورت شهریه پرداز پذیرفته می گردند.

وی گفت: نمرات کلیه داوطلبین پس از نهایی شدن به سازمان سنجش اعلام می گردد و این سازمان هم پس از تجمیع با نمرات کتبی کنکور، اسامی افرادی که بیشترین نمره کلی را کسب نموده اند به عنوان پذیرفته شده نهایی اعلام می نماید.

مدیر کل آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن قدردانی از همکاری مدیریت اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث، دانشکده پیراپزشکی، مراکز سلامت و مشاوره و مدیریت تربیت بدنی دانشگاه در برگزاری فرآیندهای پیش بینی شده، گفت: طبق برنامه ریزی های قبلی اعلام شده در دانشگاه، پذیرش دانشجو در این رشته در نیمه دوم سال خواهد بود که ان شالله پذیرای دانشجویان عزیز خواهیم بود.

image

راهیابی تیم فوتسال هئیت مدیره نظام پرستاری استان کردستان به جمع ۸ تیم برتر کشور

تیم فوتسال هئیت مدیره نظام پرستاری استان کردستان به جمع ۸ تیم برتر کشور راه یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، کارشناس امور رفاهی و تربیت بدنی کارکنان دانشگاه با اعلام این خبر گفت: تیم فوتسال هئیت مدیره نظام پرستاری استان کردستان بامربی گری اصغر محمود پور و سرپرستی رضا زارعی توانست بعد از شکست سخت و نفس گیر تیم استان همدان با نتیجه ۳ بر ۲ ، به جمع ۸ تیم برتر کشور راه یابد.

وی ضمن تبریک این موفقیت به خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی به ویژه جامعه پرستاری استان، اعضای تشکیل دهنده تیم قوی و با اخلاق نظام پرستاری استان کردستان را اینگونه معرفی کرد:

سید طالب رحمتیان (دروازه بان) ، آرمان سازگار ، بهاالدین عبدی ، فرشاد نیک بین ، پژمان زارعی ، سوران مندومی ، بهمن قادری ، احمدخضری ، دانیال رشیدزاده


بهبود وضعیت کیفی و بهداشتی آب آشامیدنی مرز بین المللی باشماق مریوان با نصب و راه اندازی دستگاه کلر زن برقی (کلریناتور)

رئیس مرکز بهداشت شهرستان مریوان از نصب و راه اندازی دستگاه کلریناتور(کلر زن) برقی و بهبود وضعیت کیفی و بهداشتی آب آشامیدنی در مرز بین المللی باشماق مریوان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مهندس محمد رضا محمدی با اعلام این خبر گفت: در راستای بهبود وضعیت کیفی و بهداشتی آب آشامیدنی در مرز بین المللی باشماق پس از چند سال پیگیری مستمر کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت مریوان و با همت و همکاری مدیریت پایانه مرزی مجتمع آبرسانی پارسیان، این مرز به دستگاه کلریناتور برقی مجهز گردید.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان مریوان اضافه کرد: تامین دستگاه کلریناتور برقی با همکاری فرمانداری مریوان و مشارکت مالکین اماکن بین راهی مرز باشماق از جمله: تیر پارک قدس،تیر پارک شهداء باشماق و پایانه نفتی باشماق و با نظارت مستمر کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت انجام شد که از این پس کلیه مجتمع های آبرسانی تحت پوشش مجموعه مرز بین المللی باشماق آب شرب با شاخص های مطلوب بهداشتی را در اختیار مجموعه تحت پوشش خود قرار خواهند داد.


انتخاب مرکز تحقیقات بهداشت محیط دانشگاه به عنوان مرکز تحقیقات همکار با دانشگاه های علوم پزشکی کرمانشاه و مشهد

مرکز تحقیقات بهداشت محیط دانشگاه به عنوان مرکز تحقیقات همکار با دانشگاه های علوم پزشکی کرمانشاه و مشهد انتخاب شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دکتر افشین ملکی، معاون تحقیقات دانشگاه با اعلام این خبر گفت: مرکز تحقیقات بهداشت محیط دانشگاه به عنوان مرکز تحقیقات همکار با دانشگاه های علوم پزشکی کرمانشاه و مشهد در راستای اجرای ماموریتهای کشوری" عوامل محیطی و آلودگی هوا" و " بیوتکنولوژی با محوریت تغذیه سالم و فراگیر" انتخاب شد.


برگزاری همایش هفته ملی جمعیت

همایش هفته ملی جمعیت با حضور مسئولین و کارشناسان ارگانهای مختلف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دراین همایش که با حضور مسئولین و کارشناسان مرتبط در سالن آمفی تئاتر بیمارستان بعثت برگراز شد، دکتر عبدالملکی، سرپرست دانشگاه، ضمن تقدیر و تشکر از حضور میهمانان و شرکت کنندگان در همایش، امنیت ملی را یکی از مولفه های مهم سیاستهای جمعیتی در جمهوری اسلامی ایران خواند و بر عملکرد موفق دانشگاه علوم پزشکی کردستان در راستای اجرای سیاستهای افزایش و جوانی جمعیت تاکید کرد.
دکتر فرزام بیدارپور، سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه نیز با تشریح وظایف سازمانها بر اساس قانون حمایت از خانواده وجوانی جمعیت، هدف از برگزاری همایش را توجیه مدیران ادارات و ارگانهای مختلف خواند.
همچنین لیلا آژیر، مشاور و مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کردستان، با اشاره به فرصت 5 تا 7 ساله جبران کمبود جمعیت در کشور، بر تلاش همه ارگانها در جهت ترمیم سیاه چاله جمعیتی تاکید و از وجود چالشهای جدی در مسیر افزایش جمعیت ابراز نگرانی کرد.
در پایان حجت الاسلام مجید بگی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان کلیات نگرش اسلام در خصوص فرزندآوری و اشاره به آیات قرآن کریم و توصیه هائی از حضرت رسول(ص) و ائمه معصومین سخنانی ایراد کرد.

image