مجله هوش مصنوعی
مجله هوش مصنوعی

مجله هوش مصنوعی

@page1182565

آمادگی مایکروسافت برای مشارکت در مقررات‌گذاری هوش مصنوعی اروپا

برد اسمیت، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت مایکروسافت، اخیراً طی اظهار نظری به مزایای تنظیم‌گری هوش مصنوعی و نحوه کمک این غول نرم‌افزاری ایالات متحده پرداخت و پیام ماه گذشته خود خطاب به تنظیم‌گران اروپایی را تکرار کرد.

اسمیت همراه با ایلان ماسک، مالک توییتر و مدیرعامل تسلا، از تنظیم‌گران و قانون‌گذاران خواست که در راستای تنظیم مقررات برای هوش مصنوعی اقدام کنند. شرکت‌های یاد شده، پیشنهادهایی را برای تنظیم‌گری این فناوری به اشتراک گذاشته‌اند که می‌تواند، به کاهش تأثیر منفی قوانین این حوزه بر تجارت آن‌ها کمک کند.

اسمیت همچنین از اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا، کشورهای G۷، هند و اندونزی خواست تا با هم در زمینه حکمرانی این فناوری نوظهور در راستای ارزش‌ها و اصول مشترک خود همکاری کنند.

#هوش_مصنوعی
#a_i

image

شرکت متا از مدل هوش مصنوعی قدرتمندی برای تبدیل متن به صدا و تولید صدای واقع گرایانه همراه با قابلیتهای جالب رونمایی کرده. ‌

🔶 این هوش مصنوعی که Voicebox نام داره میتونه متن ورودی رو با دقت بالایی به انواع صداها و لحن ها در 6 زبان انگلیسی، فرانسوی، المانی، اسپانیایی، لهساتی و پرتغالی، مشابه انسان تبدیل کنه . ‌

🔶 امکان تقلید صدای یک شخص از طریق کلیپ صوتی، بدون نیاز به تمرین یک مدل هوش مصنوعی هست و کاربر تنها با وارد کردن یک کلیپ صوتی و دادن متن موردنظرش، می تونه فایل صوتی متن خونده شده با صدای موجود در اون کلیپ رو تولید کنه! ‌

🔶 این هوش مصنوعی حتی میتونه اینکارو وقتی کلیپ اصلی با زبان دیگه ای باشه هم انجام بده! مثلا کاربر به زبان انگلیسی کلیپ صداش رو به این هوش مصنوعی میده، متن موردنظرش در زبان دیگر رو وارد می کنه و این هوش مصنوعی اون متن رو با صدای کاربر به زبان دیگر تولید می کنه! ‌

#هوش_مصنوعی
#A_I

image

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه هفته گذشته گفت: «من فکر می‌کنم ما در قاره اروپا شماره یک [در هوش مصنوعی] هستیم و باید شتاب کنیم.»
فرانسه تلاش زیادی می‌کند تا خود را به عنوان قطب اروپا برای هوش مصنوعی معرفی کند و قصد دارد وزن و امکانات خود را در حمایت از این فناوری نوظهور به کار گیرد.
مکرون گفت: «ما دیوانه‌وار بر روی آموزش و تحقیق سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.»
در حالی که ایالات متحده از نظر بسیاری از معیارها به عنوان پیشرو در هوش مصنوعی در نظر گرفته می‌شود، فرانسه امیدوار است که بتواند از آمریکا جلو بزند.

مکرون گفت: «باور کنید واضح است که ایالات متحده شماره یک است، دلیل این واضح است؛ زیرا آمریکا بازار داخلی بزرگی دارد. من می‌خواهم به وضوح شکاف فاصله آمریکا و فرانسه را پر کنیم و خیلی بیشتر سرمایه گذاری کنیم، خیلی بیشتر توسعه پیدا کنیم و خیلی بیشتر شتاب کنیم.

#هوش_مصنوعی
#a.I

image

👨‍💼نخستین مجری هوش مصنوعی در تلویزیون ایران

🎤یک مجری هوش مصنوعی به نام شهریار در بخش آذری شبکه سحر، تازه‌های فناوری ایران را به ترک زبان‌های خارج از کشور معرفی می‌کند.

#هوش_مصنوعی
#a_i

image