دانشگاه علم  وصنعت

عقد موافقت نامه همکاری فی مابین دانشگاه علم و صنعت ایران و سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

در راستای تحقق بخشی به شعار سال ۱۴۰۱«سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» و رفع مشکلات و موانع پیش روی صنعت و دستیابی به علوم و فناوری‌های نوین، در نشستی که در روز دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ در محل سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و با حضور دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، معاون پژوهش و فناوری و مدیر دفتر همکاری‌های علمی، صنعتی و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران و معاونت پژوهشی و ریاست سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع برگزار شد، موافقت نامه همکاری به صورت خط اعتباری حداقل ۵۰ میلیارد ریال، فی مابین دانشگاه علم و صنعت ایران و سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، منعقد گردید.
این موافقت نامه به امضاء ریاست دانشگاه علم و صنعت ایران، ریاست سازمان صنایع هوافضا وزارت دفاع و معاونین پژوهشی دو طرف، رسید و طرفین متعهد گردیدند زمینه‌های مشترک همکاری را در قالب کاربرگ‌های شرح کار، ذیل این توافق نامه به انجام رسانند.


عضو جوان هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، برنده جایزه اول رقابت علمی کنز بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) شناخته شد

گروه تحقیقاتی دکتر مهدی ملکی (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران)، حایز رتبه اول دومین دوره رقابت علمی کنز در گروه آب، محیط زیست و انرژی شد.
در دومین دوره رقابت علمی کنز که ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ پایان یافت، ۶۵۸ اثر از ۲۵ کشور اسلامی توسط دبیرخانه رقابت دریافت شد که پس از داوری، ۲۰ طرح از کشور‌های ایران، مالزی و بنگلادش انتخاب و در نهایت ۶ اثر در حوزه‌های سلامت و فناوری پزشکی؛ آب، محیط زیست و انرژی؛ معدن و صنایع معدنی؛ اقتصاد، بانکداری و تامین مالی؛ فناوری اطلاعات و ارتباطات و حمل و نقل به عنوان طرح‌های منتخب دومین دوره رقابت علمی کنز معرفی شدند. در این بین، طرح پژوهشی دکتر مهدی ملکی (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه علم و صنعت ایران) با همکاری دکتر روح‌الله احمدی، دکتر حسین کریمیان، نگین شریفی، پریسا امینی­زاده و محمدحسین آژینه با عنوان «مدیریت مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر با استفاده از کامپوزیت‌های پایه کربنی به عنوان ذخیره‌سازهای حرارتی»، عنوان نخست بخش «آب، محیط زیست و انرژی» را از آن خود کرد.

بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) با تاکید بر گسترش علم و فناوری در جهان اسلام، فعالیت­‌های خود را در راستای تقدیر از دانشمندان جهان اسلام و قدردانی از تلاش‌­های آنها، همراه با تعلیم دانشمندان آینده از یک دهه قبل در سرتاسر جهان آغاز کرده و در تکمیل زنجیره ارزش خود، «رقابت علمی کنز» (کاربرد دانش و اندیشه برای جامعه) را برنامه‌ریزی کرده است. این رقابت علمی با هدف تعمیق تفکر و ایجاد نوآوری در جامعه دانشگاهی برای رسیدگی به مشکلات جهان اسلام در حوزه‌های مختلفی همچون آب، محیط زیست و انرژی؛ بهداشت و فناوری پزشکی؛ فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ حمل و نقل؛ اقتصاد، بانکداری و تامین مالی برگزار می‌شود.
جامعه دانشگاهیان علم و صنعت ایران، ضمن تبریک این موفقیت علمی به دکتر مهدی ملکی، توفیقات روزافزون وی را آرزومند است.

image