دانشگاه نوشیروانی بابل
دانشگاه نوشیروانی بابل

دانشگاه نوشیروانی بابل

@baboluni

نخستین دانشجوی بین الملل دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل فارغ التحصیل شد

وی گفت: سال 1399 در رشته مهندسی برق؛ سیستم های قدرت در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل مشغول به تحصیل شدم و در 11 مردادماه 1401 از پایان نامه ام با موضوع «طراحی و شبیه سازی محدود کننده جریان خطای حالت جامد برای حفاظت شبکه توزیع» دفاع نموده ام که دکتر سید احسان عبداللهی استاد راهنما و دکتر جعفر ادبی استاد مشاور این پایان نامه بوده اند.

علا شعلان ثغاب ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین دانشگاه، اساتید و کارمندان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و کارکنان حوزه روابط بین الملل گفت: نحوه برخورد و تعامل مجموعه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بسیار عالی بود. اساتید دانشکده مجهز به علم روز و با توانمندی علمی بالا هستند و این دانشگاه، محل مقدس و ارزشمندی برای تحصیل و علم آموزی است؛ دانشگاهی مفید که جایگاه خوبی برای تحصیل دانشجویان است.

علا شعلان ثغاب افزود: از دانشم برای برای حل معضلات و مشکلات اداره برق استان ناصریه بهره می گیرم و اطلاعات علمی و تحقیقات کاربردی این پایان نامه برای حفاظت شبکه توزیع بسیار کاربردی و قابل استفاده است و در پایان از مجموعه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تشکر و قدردانی می نمایم.
گفتنی است هم اکنون حدود۲۰۰ دانشجوی بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل مشغول به تحصیل هستند.

image

شصتمین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه تشکیل شد

دکتر بهرام عزیزالله گنجی در این مراسم با اشاره به اهمیت فناوری در توسعه و پیشرفت جامعه و رفع نیاز ها و معضلات گفت: اختصاص یک معاونت در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشان از اهمیت موضوع فناوری در راستای رفع نیازها دارد.

دکتر عزیزالله گنجی گفت: اعضای جدید شورا نیز بحمدالله از اساتید توانمند با پتانسیل علمی بالا هستند و انشاالله با برگزاری جلسات شورا به صورت مستمر و منظم، برنامه های خوبی برای توسعه مرکز رشد و حرکت در مسیر فناوری مدون گردد و همچنین ارزیابی های دقیقی از روند اجرایی برنامه ها صورت گیرد.

دکتر عزیزالله گنجی همچنین به ضرورت راه اندازی پردیس نوآوری و فناوری در دانشگاه تاکید و گفت: رایزنی های لازم در وزارت علوم برای انجام این مهم در دانشگاه صورت گرفت تا با استقرار این مرکز در دانشگاه بتوانیم شرکت ها و واحد های فناور را افزایش دهیم.

سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در ادامه به پروژه ملی هیبریدی کردن خودروی شاهین اشاره کرد و گفت: دستیابی به پروژه های بزرگ ملی به سادگی به دست نمی آید، توانمندی بالای دانشی و همت والایی را می طلبد تا بتوان اعتماد یک شرکت را جلب نمود و برای ورود در حوزه صنعت و فناوری تلاش مضاعف و منابع انسانی توانمند یک ضرورت است، که بحمدالله دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در این زمینه ها پیشرو است و در پایان آمادگی دانشگاه را برای دریافت هر گونه پیشنهاد و راهکار برای پیشرفت و موفقیت دانشگاه اعلام نمود و گفت: بهره مندی از خرد جمعی یکی از سیاست های مهم دانشگاه است.

در ادامه دکتر روزبه شفقت معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گفت: با توجه به اهداف کشور و نیازمندی های روز جامعه، توسعه مرکز رشد فناوری می تواند بسیار کمک کننده باشد. مرکز رشد فناوری در دانشگاه بیش از یک دهه در حال فعالیت است و محصولات خوبی را تولید کرد و دستاوردهای ارزشمندی را برای دانشگاه و جامعه داشت.

دکتر شفقت گفت: امروزه نگاه به مراکز رشد فناوری، یک نگاه خاص است. نگاه دانشگاه نیز در این زمینه بر مبنای توسعه فناوری است و در تلاش هستیم تا جذب حداکثری از شرکت های فناور توانمند داشته باشیم و برای دستیابی به این مهم فضای مستقل، در نظر گرفتن تسهیلات و ارتباط قطب دانشگاهی با صنایع اطرافش ضروری است.

شایان ذکر است در این جلسه احکام اعضای جدید شورای مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه اهدا شد و همچنین درخواست های استقرار چند هسته فناور مورد بررسی قرار گرفت.

image

نشست کارکنان حوزه روابط عمومی با سرپرست دانشگاه به مناسبت روز جهانی روابط عمومی

در ابتدای این نشست احمد گلچوب فیروزجایی مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با قدردانی از دکتر عزیزالله گنجی که فرصت ارزشمند خود را به این جلسه اختصاص داده اند؛ به پاره ای از عملکرد روابط عمومی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی باید نقش تاثیر گذاری را در صف جهاد تبیین ایفا نمایند و در راستای معرفی درست، دقیق و به موقع دستاوردهای علمی، پژوهشی فناوری، فرهنگی و ... قدم بردارد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه به سیاست ها و ماموریت های دانشگاه از جمله جذب نیروی دانشجویی و بهره مندی از توانمندی های این قشر برگزیده در پیشبرد ماموریت های این حوزه، معرفی عملکرد، دستاوردها و محصولات شرکت های دانش بنیان دانشگاه با توجه به شعار سال، میزبانی نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه های منطقه 2 کشور و همچنین ارتباط بیش از پیش با صدا و سیما و ... اشاره کرد.

در ادامه دکتر گنجی سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی گفت: نقش روابط عمومی در معرفی درست سازمان ها بسیار ویژه و حساس است و روابط عمومی در واقع حلقه واسط بین دانشگاه و جامعه است.

دکتر گنجی ضمن بیان اینکه امروزه دانشگاه ها باید به سمت تحقیقات کاربردی و تولید محصول سوق پیدا کنند اظهار داشت: همه ی ما باید هر کاری اعم از علمی، پژوهشی، فرهنگی و ... را که انجام می دهیم به منزله جهاد تلقی کنیم و به گونه ای عمل شود که نتایج آن دشمن را مأیوس کند و نقش روابط عمومی به عنوان رابط بین دانشگاه و جامعه در اطلاع رسانی دقیق و به موقع نتایج امور بسیار مهم است.

گفتنی است این مراسم با تقدیر از کارکنان حوزه روابط عمومی پایان یافت.

image