آنتراک (آنتراکت)
آنتراک (آنتراکت)

آنتراک (آنتراکت)

@Entracte

زندگی‌ات را بر مبنای ترس بنا نکن؛

بی‌هیچ واهمه‌ای زندگی کن. تنها در این‌ صورت است که به‌معنایِ واقعی کلمه، زندگی کرده‌ای.

ترس، تو را بسته نگه می‌دارد و مانعِ باز شدن و شکوفایی‌ات می‌شود. ترس موجب می‌شود که پیش از اقدام به هرکاری، هزار و یک نگرانی و دغدغه راهِ تو را سد کنند. دغدغه‌ها و وسواس‌ها، تو را سردرگم تر می‌کنند. اینها سیاه چاله‌های کهکشانِ روح تواند.

انسان جایزالخطاست. خطا کردن، لازمه‌ی انسان بودن و نیز انسان شدن است. فقط یک چیز را در خاطر داشته باش: سعی کن خطاهای خود را تکرار نکنی.
تکرارِ خطاها نشانه‌ی حماقت است.

📕 فهم عاشقانه‌ی هستی
✍🏻
#مسیحا_برزگر

image

فردی مسلمان همسایه ای کافر داشت هر روز و هر شب با صدای بلند همسایه کافر رو لعن و نفرین می کرد :
خدایا ! جان این همسایه کافر من را بگیر, مرگش را نزدیک کن (طوری که مرد کافر می شنید)
زمان گذشت و مسلمان بیمار شد. دیگر نمی توانست غذا درست کند ولی در کمال تعجب غذایش سر موقع در خانه اش ظاهر می شد .
مسلمان سر نماز می گفت خدایا ممنونم ک بنده ات را فراموش نکردی و غذای مرا در خانه ام ظاهر می کنی و لعنت بر آن کافر خدا نشناس ... !
روزی از روزها که خواست برود غذا را بر دارد ،دید این همسایه کافر است ک غذا برایش می آورد.
از آن شب ب بعد، مسلمان سر نماز می گفت : خدایا ممنونم که این مرتیکه شیطان رو وسیله کردی که برای من غذا بیاورد. من تازه حکمت تو را فهمیدم ک چرا جانش را نگرفتی!!!

حکایت خیلیاست

با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی
تا بی خبر بمیرد در درد خودپرستی

#آنتراک


توی کتاب معروفِ “پدر پولدار، پدر بی پول” نویسندش میگه که: ممکنه از یه خانواده‌ی فقیر باشی و کل زندگیتو تقلا کنی که ثروتمند بشی و آخرشم نشی. ولی اگه از یه خانواده‌ی ثروتمند باشی ممکنه کل زندگیت یه احمق باشی و به خواستت برسی. نه به خاطر تفکر بلکه به خاطر رفتار ناخوداگاه که ثروتمندان از کودکی به بچه هاشون آموزش میدن که ناخوداگاه است. بنابراین اونها، گام های درست رو به صورت غیر ارادی برمیدارن. اگه ذهن خوداگاهشون رو به کار بندازن احمق بنظر میرسن. اما ناخوداگاهشون! برای افراد فقیر هم همینطوره. افراد فقیر باورهایی از خانوادشون دارن مثل: تو نمیتونی، زندگی سخته، فکر کردی کی هستی. اگه چیزی باشه که ۹۵٪ از روز رو بهش فکر کنی خودت رو نابود خواهی کرد. و این دلیلیه که فقیر ها بی پول و ثروتمند ها پولدار می‌مونن. بخاطر ذهنیت.

image