دانشگاه زنجان

معاونت پژوهشی با همکاری انجمن علمی برگزار می کند:
'پروپوزال نویسی و روشهای کیفی و کمی'
زمان: تاریخ 1402/10/07 ساعت 13-11

منبع:
https://www.znu.ac.ir/

image

پیرو اعلام آخرین نتایج رتبه­ بندی های تایمز به عنوان یکی از سه رتبه ­بندی معتبر جهان و نیز رتبه ­بندی یو-اس نیوز، رتبه ­های زیر برای دانشگاه زنجان حاصل شد:

_رتبه دانشگاه زنجان بین دانشگاه­های جامع ایران (وزارت عتف) حاضر در رنکینگ 2023 تایمز: در رده رتبه­ ای 17-29

_رتبه جهانی دانشگاه زنجان در زیربخش علوم زندگی (Life sciences) از رتبه ­بندی تایمز: در رده رتبه­ ای 601 تا 800

_رتبه جهانی دانشگاه زنجان در زیربخش مهندسی و تکنولوژی از رتبه­ بندی تایمز: در رده رتبه­ ای 801-1000

_رتبه جهانی دانشگاه زنجان در زیربخش علوم فیزیکی از رتبه­ بندی تایمز: در رده رتبه ­ای 1000+

_رتبه دانشگاه زنجان بین 31 دانشگاه جامع ایران (وزارت عتف) حاضر در رتبه ­بندی 2023 یو-اس نیوز: رتبه 20

_رتبه جهانی دانشگاه زنجان در زیربخش مهندسی از رتبه­ بندی یو-اس نیوز: 842

https://www.znu.ac.ir/pg/21283


اطلاعیه آموزشی
در خصوص شروع سال تحصیلی 1402-1401

در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و پس از دو سال دوری از مهر ماهی که با حضور دانشجویان، پر از جنب و جوش و شادی و نشاط می­شد، با کمال سرور و ابتهاج، مراتب تبریک و شادباش خود را به استادان ارجمند، کارکنان شریف و دانشجویان عزیز دانشگاه زنجان پیشکش و از تلاش­های مستمر و طاقت­ فرسای آنان در روزگار دشوار همه­ گیری بیماری کرونا سپاسگزاری می­کنم. اینک که نرم­ نرمک بهار تعلیم و تربیت از راه می­ رسد و جانی تازه در کالبد دانشگاه می­دمد، خداوند بزرگ را به پاس نعمت سلامت و عافیتی که به ما ارزانی داشت، سپاس می­ گزارم و از عمق جان، برای همه عزیزان دوام شادمانی، مزید امید و نیک سرانجامی آرزو می­ کنم.

همان گونه که همکاران عزیز استحضار دارند، شروع سال تحصیلی جدید روز یکشنبه 1401/6/27 خواهد بود. در این رابطه ذکر نکاتی لازم می­ نماید:

براساس دستور صریح وزیر محترم عتف و مستند به مصوبه شورای عالی برنامه­ ریزی آموزشی، تمام کلاس­ها در تمام مقاطع به صورت تمام حضوری برگزار خواهد شد و استفاده از فضای مجازی فقط برای کلاس­های حل تمرین، پرسش و پاسخ و سایر اقداماتی که در چارچوب برنامه­ های درسی رسمی نمی­ گنجد، مجاز خواهد بود؛
براساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، برای بهره­ مندی از امکان حذف و اضافه، سامانه آموزش مجازی دانشگاه (LMS) از هفته سوم نیمسال در دسترس قرار خواهد گرفت؛ زیرا برنامه­ کلاس­ها را پس از انجام حذف و اضافه در هفته دوم، می­ توانیم نهایی و به سامانه مجازی انتقال دهیم. البته امکان استفاده از سامانه مجازی برای ارتباط با استاد داور خارجی رساله­ ها و پایان­نامه­ ها بدون وقفه فراهم خواهد بود؛
با توجه به اعلام نتایج آزمون مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشنلسی ارشد و دکتری) و انجام مراحل ثبت نام دانشجویان نو ورود، کلاس­های این مقطع از ابتدای نیمسال پیش رو تشکیل خواهد شد؛
تاریخ شروع کلاس­های دانشجویان نو ورود در مقطع کارشناسی، پس از اعلام نتایج آزمون سراسری، تنظیم و اطلاع­ رسانی خواهد شد.
در پایان ضمن تأکید بر شروع به­ موقع و برگزاری منظم و منسجم کلاس­ها از روز نخست آغاز سال تحصیلی جدید، از درگاه خداوند بزرگ برای همه استادان، کارکنان و دانشجویان ارجمند، توفیق و سرافرازی آرزو می­کنم.

با احترام فراوان

امیر مؤمنی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگا

image

انتخاب اینترنتی خوابگاه
انتخاب اینترنتی خوابگاه برای دانشجویان پسر کارشناسی ورودی 1400

قابل توجه دانشجویان پسر کارشناسی ورودی 1400 متقاضی خوابگاه‌ برای نیمسال اول سال تحصیلی 1402-1401 (ویژه دانشجویان روزانه)

به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند سامانه اتوماسیون جامع خوابگاهی از روز یکشنبه مورخ 1401/6/15جهت انتخاب اینترنتی خوابگاه شهید ورقایی(خودگردان داخل دانشگاه) فعال خواهد شد. لذا دانشجویانی که متقاضی اسکان در خوابگاه‌ برای نیمسال اول 1402-1401 می‌باشند، می‌توانند با مراجعه به آدرس
http://dorm.znu.ac.ir از ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخه 1401/6/15 لغایت 1401/6/20 نسبت به انتخاب اتاق اقدام نمایند. (فایل راهنمای انتخاب اتاق)

دانشجویان محترم می‌بایست پس از تأیید اتاق توسط اداره خوابگاه‌ها و در هنگام مراجعه به دانشگاه نسبت به پرداخت اجاره بهاء خوابگاه اقدام و معرفی اسکان دریافت نمایند

توجه: از دانشجویان محترم درخواست می‌شود قبل از فعال شدن سایت جهت انتخاب اتاق در زمان مقرر نسبت به کنترل نام کاربری و کلمه عبور اقدام نمایند. دانشجویانی که تاکنون در سامانه اتوماسیون جامع خوابگاهی یاس فرایند پیش ثبت‌نام را انجام نداده‌اند می‌بایست با مراجعه به سامانه مذکور نسبت به درج اطلاعات خود اقدام و اتاق انتخاب نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز آگاهی از میزان اجاره بهاء خوابگاه به آدرس https://www.znu.ac.ir/stu-vp/goals-activities مراجعه ویا با شماره تلفن‌های 024330522298 و 02433052478(خوابگاه‌های برادران) تماس حاصل فرمایید.

معاونت دانشجویی

اداره خوابگاه‌ها

image

تجلیل از استاد رحیم رشتچی در نشست با تاریخ زنده قرن اخیر زنجان

با پیشنهاد و همکاری گروه های مدیریت و حسابداری و تایخ و تمدن اسلامی دانشگاه زنجان، نشست تخصصی و صمیمانه با استاد رحیم رشتچی با عنوان «نشست با تاریخ زنده قرن اخیر زنجان» مطابق برنامه تنظیم شده از ساعت 16 الی 18 روز شنبه 4تیرماه 1401 در محل سالن جلسات شهید شهریاری دانشگاه زنجان برگزار شد.

شرکت کنندگان از اعضای هیات علمی گروه های زبان و ادبیات فارسی، تاریخ و تمدن اسلامی ، مدیریت و حسابداری، تاریخ پژوهان و جامعه پژوهان و پژوهشگر حوزه کشاورزی و علاقمندان به زنجان شناسی و زنجان پژوهشی بودند (از دانشگاه زنجان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان، سازمان آموزش و پرورش، سازمان جهاد کشاورزی و برخی نهاد های دیگر) و معاونت آموزشی دانشگاه زنجان دکتر امیری هزاوه که ریاست جلسه را به عهده داشت.

در این نشست، استاد رحیم رشتچی چگونگی شکل گیری دانشگاه از نخستین روز تا تبدیل شدن آن به دانشگاه را تشریح نمودند. ایشان رویدادهای مهمی را که برخی شاید برای نخستین بار بصورت دقیق بیان می شد توصیف کردند و از عدم همکاری بلکه مانع تراشی برخی دست اندرکاران بزرگ شهر تا همکاری و همیاری اثرگذار بزرگان دیگر زنجانی همچون مرحوم شالچی، از تلاش های مجدانه دکتر قوامی و نیز اختلافات متعددی که میان افراد تصمیم ساز و تصمیم گیر در فرایند چندین ساله ی تشکیل مدرسه عالی کشاورزی و دامپروری زنجان در سال های 1353 و 1354 پدید آمد و شیوه های مدیریت و رفع این موانع جزئیاتی شرح دادند. استاد رشتچی به استقبال شدید شهروندان و جوانان زنجانی از تشکیل مرکز آموزش کشاورزی و دامپروری و تبدیل ان به دانشکده کشاورزی در سال 1355 اشاره کردند. ایشان در ادامه از تجربیات دست اول و همکاری و دوستی شان با زنجانیان بزرگوار و دخیل در پیشرفت فرهنگ و آموزش و پرورش عمومی و آموزش عالی زنجان همچون مرحوم استاد علی هشترودی و مرحوم استاد رضا روزبه خاطرات با جزئیات قابل تأمل و آموزنده از فعالیت گروهی و مشارکت در زنجان و تهران و سفر زیارتی به برخی کشورهای منطقه بیان کردند.

در این نشست تعاملات و پرسش و پاسخ هایی میان شرکت کنندگان و استاد رشتچی انجام گرفت و از برخی رخ داد های قبل و بعد از انقلاب اسلامی در رابطه با تاریخ زنجان و دانشگاه زنجان تشریح شد و در پایان مراسم به استاد رشتچی دو لوح تقدیر از طرف ریاست دانشگاه و «مدیرگروه های مدیریت و حسابداری و تاریخ و تمدن اسلامی» و یک هدیه نهج البلاغه از طرف رابط عمومی دانشگاه اهدا گردید.

شایسته ذکر است که اینگونه نشست ها در زمره پژوهش های کیفی روایتی محسوب می شوند و بسیار فهم افزا هستند و دانشگاه زنجان در این زمینه گام های موثری بر می دارد.

image