میکرو آموزش های تخصصی در

آموزشـــــــــگاه روبرد

با اکانت حرفه ای روبرد نامحدود آموزش ببین!

برنامه نویسی نرم افزار توسعه فردی
مشاهده آموزش ها

برگزاری چهلمین نشست معاونین اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور در دانشگاه الزهرا (س)

چهلمین نشست معاونین اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک کشور به میزبانی دانشگاه الزهرا (س) با حضور دکتر حق بین سرپرست، دکتر اله یار معاون رییس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور و دکتر نقره‌آبادی معاون اداری و مالی دانشگاه الزهرا، روز سه شنبه ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، در ابتدای این نشست دکتر نقره آبادی معاون اداری و مالی دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضران در جلسه، مباحث مورد بحث در این نشست را عنوان کرد.
سپس دکتر حق بین سرپرست دانشگاه الزهرا با بیان اینکه معاونان اداری و مالی سنگ زیرین دانشگاه‌ها هستند، گفت: طی چندسال اخیر برخی از مسائل در کشور، دانشگاه‌ها را درگیر مشکلاتی کرده است که تدبیر شما است که در این شرایط چرخ دانشگاه را میچرخاند.
وی افزود: دانشگاه ها از مهرماه سال ۱۴۰۰، به جای پرداختن به اهداف علمی خود، درگیر حقوق اعضای هیئت علمی بودند و متاسفانه امسال نیز موضوعاتی نظیر تغذیه دانشجویان و افزایش حقوق کارمندان دانشگاه‌ها را دچار مشکل کرده است.
سرپرست دانشگاه الزهرا با تاکید بر تلاش برای اصلاح روند موجود و تقویت بنیان‌های فناورانه و توسعه دانشگاه‌ها اظهارداشت: توسعه فناوری وظیفه دانشگاه‌ها است و توان علمی کشور باید به سمت حفظ رتبه‌های علمی بین المللی و پاسخ به نیازهای کشور برود.
دکتر حق بین با اشاره به ایجاد فضاهای فیزیکی به دلیل افزایش تقاضا جهت ورود به دانشگاه‌ها در دوره‌های گذشته، گفت: در شرایط کنونی که بسیاری از دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های کوچک با کمبود امکانات، نیروی انسانی و... مواجه هستند، اگر این دانشگاه‌های کوچک در مراکز استان با یکدیگر تجمیع شوند، باعث صرفه جویی در امکانات مادی و منابع انسانی می شود و به دنبال آن مشکلات و چالش‌های موجود آن‌ها نیز مرتفع خواهد شد.
در ادامه اعضا در خصوص دغدغه‌ها، مسائل و مشکلات مالی موجود در دانشگاه‌ها و ارائه راهکارهایی جهت حل آن‌ها تبادل نظر کردند.