پردیس فارابی دانشگاه تهران
پردیس فارابی دانشگاه تهران

پردیس فارابی دانشگاه تهران

@pardisfarabiuni

آیین آغاز به کار مجتمع آزمایشگاهی بخش کشاورزی با مجوز رسمی از نظام مهندسی و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی با حضور دکتر حمید زارع رئیس دانشکدگان فارابی، حجت الاسلام ذوالنوری نماینده مردم استان قم در مجلس شورای اسلامی، آقای قریشی معاون محترم استاندار قم و دکتر بابک جوادی رئیس شعبه پارک علم و فناوری دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران ، روز چهارشنبه 11آبان 1401 در تالار دکتر الوانی دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار گردید. در این آزمایشگاه، خاک، آب و پساب، کود‌های شیمیایی آلی و خوراک دام و طیور تجزیه می‌شود. با این تجزیه، کیفیت و کمیت تولید محصولات کشاورزی تا ده برابر افزایش پیدا می‌کند.
سعید ملک محمدی مدیر آزمایشگاه گفت: برای تجهیز این آزمایشگاه که مجهز به دستگاه اَتمیک جهت آنالیز فلزات سنگین، دستگاه اچ پی ال سی جهت تشخیص باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی است حدود ۶ میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی هزینه شده است.
حجت الاسلام ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، حمایت از نخبگان و فعالان دانش بنیان را موجب تقویت اقتصاد کشور دانست و گفت: با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان به راحتی می‌توانیم از ظرفیت‌های محدود موجود با کمترین هزینه، بیشترین بهره وری را داشته باشیم.
وی افزود: خوشبختانه سیاست دولت فعلی حمایت از فعالیت‌های دانش بنیان در سراسر کشور بوده و در این راه اقدامات موثری در حال انجام است.
محمد رضا حاجی رضا رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم هم حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی را موجب توسعه این بخش دانست و گفت: با ورود موثر دانش بنیان‌ها در بخش کشاورزی شاهد رونق صادرات محصولاتمان به نقاط مختلف خواهیم بود.
در این جلسه مهندس خرمی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی اظهار داشتند جهت توسعه کشاورزی و افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه ها و تولید محصول سالم و توسعه صادرات نیاز به زیرساخت های فنی تخصصی می باشد که شرکت سپهر کویر فردادتحت نظارت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، جهت تحقق این امر گام برداشته است.
#دانشکدگان_فارابی #پارک_علم_و_فناوری_دانشکدگان_فارابی #دانش_بنیان #کشاورزی

image