اخلاقیات دیجیتال
اخلاقیات دیجیتال

اخلاقیات دیجیتال

@page1193221

📌 منظور از حملات سایبری چیست؟ 👨‍💻

حمله سایبری زمانی اتفاق می‌افتد که مجرمان سایبری سعی دارند به داده‌های الکترونیکی ذخیره شده در رایانه یا شبکه، دسترسی غیرقانونی پیدا کنند. هدف از این کار ممکن است وارد کردن صدمه به شهرت، آسیب رساندن به یک کسب‌وکار یا یک شخص یا حتی به سرقت بردن داده‌های ارزشمند باشد؛ این در حالی است که حملات سایبری می‌تواند افراد، گروه‌ها، سازمان‌ها یا دولت‌ها را مورد هدف قرار دهد.

حملات سایبری داده‌هایی را نشانه می‌گیرند که مهاجمان می‌توانند کنترل‌های امنیتی شناخته شده مانند احراز هویت دو مرحله‌ای را دور بزنند، بنابراین سازمان‌ها و شرکت‌های امنیتی باید بیشتر به رویکرد خود نسبت به امنیت سایبری فکر کنند.

حمله سایبری اغلب اولین گامی است که مهاجم برای دسترسی غیرمجاز به رایانه‌ها یا شبکه‌های فردی یا تجاری قبل از انجام نشت داده برمی‌دارد.

هدف از حمله سایبری هم غیرفعال کردن رایانه موردنظر و آفلاین کردن آن یا دسترسی به داده‌های رایانه و نفوذ به شبکه‌ها و سیستم‌های متصل است.

انگیزه‌های حملات سایبری نیز متفاوت است اما به طور کلی، سه دسته اصلی کیفری، سیاسی و شخصی برای آنها وجود دارد.

#اخلاقیات_دیجیتال

image

❗❗«پدرخوانده» هوش مصنوعی به دلیل ترس از خطر هوش مصنوعی از گوگل استعفا داد.

مردی که به طور گسترده به عنوان "پدرخوانده" هوش مصنوعی شناخته می شود، پس از هشدار در مورد خطرات فزاینده هوش مصنوعی، تصمیم گرفت شغل خود در گوگل را ترک کند. جفری هینتون گفت که غول فناوری را ترک می کند و از کار خود در زمینه هوش مصنوعی پشیمان است.

جاش - من فکر می‌کنم بسیاری از مشکلات در ارتباط با خطرات و آسیب‌های بالقوه هوش مصنوعی، مقیاس‌های زمانی متعددی است که می‌توانیم به آن فکر کنیم. بنابراین برخی از مردم مایلند در مورد پتانسیل هوش مصنوعی برای تسلط بر بشریت صحبت کنند یا ما را وادار کنند که برای آن کار کنیم. و من خودم را جزو این گروه می دانم که کمی بیشتر در مورد خطرات احتمالی فعلی و کوتاه مدت هوش مصنوعی فکر می کنند. اکنون، دلیل کمی پیچیده شدن آن این است که پیشرفت علمی هوش مصنوعی به سرعت در حال حرکت است، و افرادی مانند جف هینتون در مورد تعجب از سرعت پیشرفت فناوری صحبت می کنند.


محققان آکسفورد روش های جدیدی را برای ردیابی تغییرات در افکار عمومی طراحی می کنند ❗ پارت 1

غافلگیری های اخیر انتخابات، تغییرات رژیم و شوک های سیاسی نشان می دهد که برنامه های سیاسی به سرعت در حال حرکت و نوسان است. بنابراین، توانایی سنجش پویایی پیچیده تغییر دستور کار و درک ماهیت و میزان نوسانات در سیستم‌های سیاسی، بسیار مهم‌تر از همیشه است. به ویژه برای سیاست گذاران و مقامات دولتی که وظیفه درک تغییرات در افکار عمومی و استفاده از این بینش ها برای اطلاع رسانی سیاست های عمومی را دارند. ما به معیارهایی نیاز داریم تا مقیاس پذیر باشد و در زمینه های مختلف کار کند.