ipemdad

روش خشک کردن میوه در ماکروفر
در این مطلب از آی پی امداد روش خشک کردن میوه در ماکروفر، خواهید آموخت که برنامه‌های ماکروفر استفاده کنید، مدت زمان خشک کردن میوه در ماکروفر، تنظیم توان و قدرت، نکات مهم در زمان خشک کردن میوه و سبزیجات در ماکروفر می‌پردازیم.
برای خشک کردن میوه در ماکروویو پس از انتخاب میوه‌هایی که قصد خشک کردن آن‌ها را دارید، باید چند نکته را بدانید و رعایت که در ادامه به تمامی نکات مهم برای خشک کردن میوه در ماکروفر می‌پردازیم.

میوه‌هایی که قصد دارید خشک کنید را بشویید تا هرگونه کثیفی و آلودگی را از روی آن از بین ببرید.
اجازه دهید تا میوه‌ها به طور کامل خشک شوند.
پس از خشک شدن میوه‌ها آن‌ها را برش دهید و به صورت حلقه‌ای در‌آورید. (توجه کنید که تمام میوه‌ها را به صورت یک دست نیم سانتی‌متر برش دهید).
ضخامت زیاد میوه‌ها باعث می‌شود که مدت زمان بیشتری در ماکروفر بمانند و ضخامت کمتر باعث خشک شدن سریع آن‌ها می‌شود.
در صورتی که میوه‌هایی مانند سیب و گلابی را می‌خواهید خشک کنید، بهتر است مقداری آب لیمو روی برش‌ها بزنید تا از سیاه شدن آن‌ها جلوگیری کنید.
با برش دادن میوه‌هایی که از قبل هسته گرفته شده‌اند به ورقه‌های بسیار نازک شروع کنید. سپس برش‌های میوه را بدون اینکه روی هم قرار گیرند، درون سینی یا ظرف پیرکس مخصوص ماکروفر بچینید به صورتی که به یکدیگر نچسبند.
در ادامه مراحل قبل برای خشک کردن میوه در ماکروفر نوبت به انتخاب دما و زمان مناسب برای خشک کردن میوه می‌رسد.

در این مرحله میوه‌هایی که درون ظرف چیده‌اید را درون ماکروفر بر روی صفحه گردان قرار دهید و ماکروفر را با قدرت ۹۰۰W به مدت دو دقیقه روشن کنید.
پس از دو دقیقه، سینی را از درون ماکروفر خارج کنید و میوه‌ها را برگردانید. زمانی که سینی را از درون ماکروفر خارج کنید، می‌بینید که آب میوه‌ها درون ظرف ریخته شده و خشک شده است.
سپس سینی را به درون ماکروفر برگردانید و با توجه به میزان خشک شدن میوه‌ها قدرت ماکروفر را بروی ۵۰۰W و به مدت دو دقیقه تنظیم کنید.
پس از گذشت دو دقیقه میوه‌ها را از ماکروفر خارج کنید. باید سطح میوه‌ها حالت چرمی به خود گرفته باشد و حدود ۷۰ درصد آب میوه‌ها خشک شده باشد.

آی پی امداد مرکز تعمیرات لوازم خانگی در شهر تهران و کرج می‌باشد. این مجموعه با نیم قرن تجربه تمام تجربیات خود را برای خدمات‌رسانی به شما هم وطنان عزیز به کار می‌گیرد تا لوازم خانگی شما را به بهترین نحو تعمیر کند.
راه‌های ارتباطی:

۰۲۱-۵۸۹۴۱
۰۲۱-۹۱۰۹۳۹۰۳
پشتیبانی ۸ الی ۱۲ شب

ipemdad@gmail.com
پشتیبانی آنلاین
لینک:
https://ipemdad.com/%D8%B1%D9%....88%D8%B4-%D8%AE%D8%B

image