دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

@page1182756

کسب رتبه برتر مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز MCMC در کشور

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه MCMC گفت: این نشست به میزبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور رییس اورژانس 115 کشور و روسای مراکز MCMC دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد.
دکتر «زهرا معتمدی» افزود: بر اساس ارزیابی انجام شده مراکز MCMC دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، آبادان و بندرعباس به عنوان مراکز برتر کشور انتخاب شدند.
او ادامه داد: مدیریت تخت های بیمارستانی، اعزام هدفمند بیماران بر اساس دستورالعمل، دوربین های نظارتی و ثبت اطلاعات پایان شیفت سوپروایزر بیمارستان ها، از نقاط قوت مرکز پایاش مراقبت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این ارزیابی بوده است.
دکتر معتمدی در ادامه از پاسخگویی این مرکز به بیش از 420 هزار تماس مردمی در شش ماه گذشته خبر داد و از پزشکان و کارشناسان این مرکز به پاس خدمات شبانه روزی و بی وقفه آنان قدردانی کرد.
رئیس مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه اضافه کرد: مردم می ‌توانند در صورت برخورد با هرگونه مشکل در اورژانس بیمارستان ‌ها به سرپرستار مستقر در این بخش مراجعه و در صورت حل نشدن مشکل، با مرکز پایش مراقبت ‌های درمانی به شماره سامانه ۱۸۱۹ تماس بگیرند.

image

نشست شورای عالی مرکز تحقیقات علوم توانبخشی برگزار شد

با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، شورای عالی مرکز تحقیقات علوم توانبخشی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمد هاشم هاشم پور» گفت: در این برنامه، گزارشی از توانمندی ها و نیازمندی های مرکز تحقیقات علوم توانبخشی ارائه و برای توسعه فعالیت های علمی آن هم اندیشی شد.
او ضمن قدردانی از پیشنهادات ارایه شده در این نشست، افزود: در صورت مشارکت و امکان ادغام برخی از مراکز تحقیقاتی، کمبودهای فضای فیزیکی و نیروی انسانی مرتفع می شود.
در این نشست اعضای شورا خواستار افزایش همکاری های دانشکده های مرتبط با حیطه فعالیت مرکز تحقیقات علوم توانبخشی شدند.

image