دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران
دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران

دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران

@page1139451

فعالیت های پژوهشی درخشان گروه فیزیولوژی

مدیر گروه فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از چاپ ۸۴ مقاله ISI در ۱۰ ماه گذشته توسط اعضای هیأت علمی این گروه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر سهیلا فضلی طبایی، مدیر گروه فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از چاپ ۸۴ مقاله ISI در ده ماه گذشته توسط اعضای هیأت علمی این گروه خبر داد.
وی اظهار کرد: چاپ این تعداد از مقاله در ۱۰ ماه گذشته پیشرفت قابل تحسینی برای اعضای این گروه محسوب می شود که نشانگر پتانسیل و توانمندیهای علمی اساتید گروه فیزیولوژی می باشد.
دکتر فضلی طبایی در خصوص اهمیت این مقالات گفت: در این مقالات با توجه به نوع این گونه از پژوهشها که در نهایت به حوزه انسانی بسط داده و در خدمت حوزه سلامت قرار می گیرد بسیار پر اهمیت می باشند. لازم به ذکر است که از گذشته تا کنون سه نفر از اعضای هیات علمی گروه غیرفیزیولوژی به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه علوم آزاد اسلامی و نیز یک نفر هم به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده پزشکی شناخته شده اند.
دکتر طبایی در خصوص اهمیت پژوهش های علوم پایه بیان کرد: نتایج حاصل از این گونه پژوهشها به حیطه بالین بسط داده شده و در نهایت در خدمت حوزه سلامت و جامعه قرار می گیرد.
وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به علاقمندی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و دانشجویان رشته های پزشکی و داروسازی برای انجام چنین پژوهشهایی در قالب یا طرح های پژوهشی، در طی سه سال اخیر به همت اساتید گروه فیزیولوژی و با حمایت های جناب آقای دکترخوشدل، ریاست محترم دانشگاه و جناب آقای دکتر دستجردی، رییس محترم دانشکده پزشکی، گروه در جهت افزایش ارائه خدمات پژوهشی افزایش یافته است.
دکتر طبایی در خاتمه اظهار امیدواری نمود که فعالیتهای علمی چشمگیر اعضای گروه فیزیولوژی مورد توجه مسئولان محترم دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته و زمینه ساز رشد بیشتر امکانات این گروه گردد.
شایان ذکر است دکتر فضلی طبایی دارای ۲۵ سال سابقه تدریس و عضو گروه علوم پایه پزشکی فرهنگستان علوم پزشکی می باشد.
خاطر نشان می شود گروه فیزیولوژی از بدو تاسیس دانشکده پزشکی تاسیس و زیرمجموعه ای از دانشکده علوم پزشکی می باشد و هم اکنون دارای ۱۰ عضو هیات علمی می باشد.

image