دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

'برگزاری چهارمین کنفرانس حقوق ساخت در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی'
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ در پی برگزاری سه دوره موفق کنفرانس حقوق ساخت در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و استقبال مشتاقان این حوزه، چهارمین دوره این رویداد علمی به حول و قوه الهی و همکاری همه عزیزان در تاریخ ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ در دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین برگزار خواهد شد. هدف اصلی از برگزاری کنفرانس های حقوق ساخت توسعه این مفهوم در کشور و ایجاد پایگاهی به منظور همکاری موثر حقوقدانان و مهندسان به منظور اعتلای حقوق مهندسی می باشد. این کنفرانس با داشتن نمایه ISC میزبان مقالات علمی متخصصان این حوزه در چهار سرفصل قوانین و مقررات، قراردادها و تعهدات، حل و فصل اختلافات و رویکرد حقوقی فناوری های نوین در صنعت ساخت خواهد بود. تمرکز اصلی در این دوره از کنفرانس بر اسناد قراردادی با تاکید بر شرایط عمومی قراردادهای همسان بوده و عمده سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی حول این موضوع توسعه داده خواهد شد.

منبع:
https://kntu.ac.ir/

image

توافقنامه همکاری مشترک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و دانشگاه امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه توافقنامه همکاری مشترک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در حمایت از دستیابی به مرجعیت علمی و فناورانه و توسعه اقتصاد دانش بنیان امضا گردید.
در راستای اجرای تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر گذار به اقتصاد دانش بنیان و حمایت از رشد تولید دانش بنیان، این توافقنامه با هدف همکاری در پیشبرد برنامه‌های توسعه دانش بنیان در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با حضور دکتر میثم فرج اللهی رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و دکتر امیررضا شاهانی رئیس دانشگاه، بین معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی منعقد شد.
در همین راستا رئیس دانشگاه گفت: موضوع این توافقنامه حمایت از ایفای نقش موثر دانشگاه در «دستیابی به مرجعیت علمی، توسعه علمی و دستاوردهای علمی فاخر، توسعه فناوری و تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان و فناورانه، جذب نخبگان و توسعه زیر ساخت آزمایشگاهی و پارک علم و فناوری» است.
شاهانی در مورد اهداف این تفاهم‌نامه به نکات زیر اشاره نمود:
۱- حمایت از تحقق مرجعیت علمی و پژوهشی مسئله محور و تحول آفرین و انتشار دستاوردهای پژوهشی برتر در دانشگاه در سطح بین المللی
۲- توسعه همکاری‌های دانشگاه با بخش‌های اقتصادی و شرکت‌های بزرگ با استفاده از ظرفیت اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه و سرمایه‌گذاری
۳- حمایت از توانمندسازی تخصصی و اشتغال پذیری دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه
۴- حمایت از بلوغ و توسعه زیرساخت‌های فناوری و آزمایشگاهی در دانشگاه

image

جلسه با موضوع همکاری با رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ به دنبال توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در سطح بین الملل، صبح سه شنبه ۹ آبان ماه ۱۴۰۲ جلسه ای با حضور دکتر محسن صراف، رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در کشورهای آسیای شرقی، استرالیا و نیوزیلند، دکتر امیررضا شاهانی رئیس دانشگاه و دکتر مهدی احسانیان معاون بین الملل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.
در این جلسه ضمن بحث و گفتگو در ارتباط با لزوم گسترش روابط علمی با مراکز علمی و پژوهشی معتبر دنیا با هدف ارتقاء سطح علمی- پژوهشی دانشگاه ها، در ارتباط با امکان همکاری با دانشگاه ها و موسسات علمی و پژوهشی کشورهای شرق آسیا بحث و تبادل نظر شد و زمینه های همکاری مورد توجه قرار گرفت.
بر همین اساس مقرر شد دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی با توجه به نیاز های کشور بالاخص نیازهای صنعتی، اولویت های پژوهشی و آموزشی خود را تعیین کند تا زمینه همکاری با دانشگاه های هدف در این منطقه از آسیا با توجه به اولویت‌ها پایه گذاری شود.

image