دانشگاه صنعتی همدان

دانشگاه صنعتی همدان با رویکردی ماموریت محور در جهت رفع نیازهای صنایع استان: امضا تفاهم نامه همکاری مشترک با شرکت سیمان هگمتان

به گزارش دفتر روابط عمومی، تفاهم نامه همکاری مشترک مابین دانشگاه صنعتی همدان و شرکت سیمان هگمتان به امضا رسید. در جلسه امضاء تفاهم نامه که با حضور مدیران ارشد شرکت سیمان هگمتان و مسئولین دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد طرفین بر فصل مشترک همکاری دوجانبه توافق کردند.

مهندس گرشاسبی، مدیرعامل شرکت سیمان هگمتان در این جلسه گفت: ارتباط دانشگاه و شرکت سیمان هگمتان باید تداوم داشته باشد و این ارتباط می‌تواند به الگویی موفق از ارتباط صنعت با دانشگاه در استان معرفی شود.

وی افزود: شرکت سیمان هگمتان در بازار رقابتی نیاز به بروز رسانی دانش و علم خود دارد که این امر می‌تواند از مسیر و گذرگاه دانشگاه انجام شود.

مدیرعامل شرکت سیمان هگمتان گفت: تلاش خواهیم کرد تا با رویکردی ماموریت محور و به صورت عملیاتی و با جزییات تخصصی بیشتری دانشجویان را با صنعت آشنا کنیم.

رییس دانشگاه صنعتی همدان نیز در این جلسه گفت: دانشگاه صنعتی همدان خانه و مامن صنعت است و دست یاری و همکاری خود را به سمت صنعت گشوده است. امیدواریم با کمک صنایع استان هم موجب رونق تعامل علم و صنعت شویم و هم موانع و مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران استان را مرتفع کنیم.

دکتر امیر مومنی در ادامه گفت: چشم انداز ما اینست که دانشگاه صنعتی همدان مرکزیت و مرجعیت حل مسائل و مشکلات صنعت و تولید استان شود.

در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری مشترک مابین دانشگاه صنعتی همدان و شرکت سیمان هگمتان در جهت هم افزایی و ارتقا علم و تجربه تخصصی طرفین و همچنین رفع نیازها و مشکلات فنی صنعت به امضا رسید.

image

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در دیدار با اساتید دانشگاه: صنایع و تولیدکننده های استان نیاز به کمک دانشگاه ها برای رفع مشکلات خود دارند.

به گزارش دفتر روابط عمومی دکتر پور مجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در جلسه شورای دانشگاه که با حضور معاونین، مدیران و اعضاء هیات علمی دانشگاه تشکیل شد حضور یافت و در خصوص اهمیت نقش دانشگاه ها در رفع موانع تولید و صنعت استان سخن گفت.
در این جلسه که با موضوع تحقق شعار سال برگزار شد، گزارشی از راهبردهای دانشگاه صنعتی همدان جهت تحقق شعار سال 1401 ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توسط معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه ارائه گردید.
دکتر پورمجاهد در این نشست عنوان داشت: آنچه که امروز می تواند نیاز صنایع و تولید کننده های استان به رفع موانع و مشکلات فنی را برطرف نماید، حضور و مشارکت دانشگاه در این عرصه است و از اینرو ارتباط دانشگاه ها با صنایع باید بیشتر و پر رنگ تر از قبل باشد.
وی افزود: امروزه موضوع فناوری مهم ترین بحث در کشور جهت توسعه صنایع مختلف در استان هاست و استان همدان توانسته است زیرساخت های توسعه فناوری را محیا کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان همچنین تاکید کرد: گروه های آموزشی دانشگاه صنعتی همدان می توانند پژوهش ها و تحقیقات خود را با توجه به پتانسیل صنعت استان همسو نمایند تا رشد فناوری در توسعه استان سرعت بیشتری بگیرد.
نماینده دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این جلسه بیان داشت: انسان مکلف است در برابر تمامی نعماتی که به او هدیه شده، مسئول باشد. حجت الاسلام سبحانی به سخنان امام خمینی (ره) در این خصوص اشاره کرد و افزود: اگر هرکسی در هرجایی که هست به مسئولیتش عمل کند همه نابسامانی های کشور رفع خواهد شد.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان نیز در این جلسه گفت: شعار سال یک موضوع مهم و راهبردی است و از آنجائیکه دانشگاه ها عمدتا بر محور تولید علم فعالیت می کنند، می بایست نقش برجسته ای در تحقق این شعار ایفا نمایند. وی با اشاره به جایگاه ممتاز مرجعیت علمی ایران در منطقه در عرصه تولید علم افزود: امروزه علم نافع هدف کشور است و تبدیل دانش به محصول و رفع نیاز جامعه از محورهای اصلی شعار سال است که در این خصوص نگاه ها در ابتدا همیشه متوجه دانشگاه هاست، جائی که نیروهای متخصص در این مراکز علمی رشد و پرورش داده می شوند.
دکتر اعظمی رئیس بنیاد نخبگان استان نیز با حضور در این جلسه گفت: مجموعه مدیریت ارشد استان حمایت ویژه ای از دانشگاه ها در راستای شعار سال در دستور کار خود قرار داده اند. اعظمی افزود، رسالت دانشگاه های صنعتی برقراری ارتباط جامعه با صنعت از طریق پژوهش و تولید دانش است و این دانشگاه ها نقش مهمی در زیست بوم و اکوسیستم فناوری و نوآوری ایفا می کنند.
در ادامه جلسه مدیران گروه های آموزشی و اعضاء هیات علمی دانشگاه به شرح نظرات و بیان مسائل در خصوص طرح های پژوهشی و فناوری خود با صنایع و تولید کنندگان استان پرداختند و پیشنهاداتی را در عرصه تعامل بیشتر صنایع با دانشگاه صنعتی در راستای تحقق شعار سال ارائه نمودند.


پنماینده مردم شریف همدان و فامنین و رئیس کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی: دانشگاه صنعتی همدان پتانسیل تبدیل شدن به یکی از ارکان توسعه فناوری در استان را دارد.

به گزارش دفتر روابط عمومی، در جلسه هم اندیشی شورای دانشگاه صنعتی همدان با نماینده مردم شریف همدان و فامنین و رئیس کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر حاجی بابایی گفت : باید از توسعه کالبدی و ساختاری دانشگاه صنعتی همدان حمایت کرد. ایشان افزود استان همدان در مسیر توسعه با رشد پیشرفت قابل قبولی قرار دارد و دانشگاه صنعتی همدان باید از ارکان مهم و اصلی توسعه فناوری در استان باشد.
وی افزود انتظار رشد قابل توجهی در تعداد جذب و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف از دانشگاه صنعتی همدان داریم و در همین مسیر از افزایش جذب هیات علمی و کارکنان این دانشگاه باید حمایت نمود.
دکتر امیر مومنی در این جلسه برنامه و راهبرد دانشگاه صنعتی همدان به عنوان تنها دانشگاه صنعتی استان را تبدیل شدن به یکی از ۱۰ دانشگاه صنعتی برتر کشور در سال های آتی شمرد و گفت: برای دستیابی به این مهم و حرکت در مسیر تحقق شعار سال ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری و حمایت هرچه بیشتر از فناوری و تولید دانش بنیان نیاز به توسعه فضای فیزیکی و کالبدی داریم.
همچنین در این جلسه که اعضا شورای دانشگاه، معاونین و مدیران ستادی و مدیران گروه های آموزشی دانشگاه حضور داشتند گزارش هایی از فعالیت های انجام شده و عملکرد حوزه های دانشجویی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ارائه شدند.
در پایان نیز دکتر حاجی بابایی از فضاهای مختلف دانشگاه، پروژه دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و مجتمع خوابگاهی جدید بازدید کرد.

image

۴ بلوک واقع در ضلع غربی دانشگاه جهت راه اندازی مجتمع خوابگاهی به دانشگاه صنعتی همدان تحویل شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی، با حضور معاون محترم هماهنگی امور عمرانی و مدیر کل محترم بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری و اعضای هیأت رئیسه بلوک های واقع در ضلع غربی دانشگاه جهت راه اندازی مجتمع خوابگاهی دختران به دانشگاه صنعتی همدان تحویل داده شد.

این بلوک های ساختمانی شامل ۴ مجتمع مسکونی در یکی از بهترین مناطق شهر همدان است که به همت استاندار فرهیخته همدان جهت اسکان دانشجویان دختر تحویل دانشگاه صنعتی همدان شده است.

image