دانشگاه حکیم سبزواری

دانشگاه کودکان حکیم سبزواری به عنوان نخستین دانشگاه کودکان در ایران ، به همت دانشگاه حکیم سبزواری راه اندازی شد.

رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری در آیین افتتاح دانشگاه کودکان، گفت: راه اندازی دانشگاه کودکان حاصل ماه ها ایده پردازی و کار اجرایی اساتید و همکاران در دانشگاه حکیم سبزواری بوده است.

دکتر امین کوشکی با اشاره به اینکه آینده کشور در دست دانش آموزان است، اظهار داشت: برآنیم در قالب دانشگاه کودک، دانش آموزان امروز و آینده سازان فردا را با فضاهای علمی و پژوهشی آشنا و زمینه و انگیزه ای برای تلاش و کوشش و جستجوگری در کودکان ایجاد کنیم.

دکتر کوشکی در ادامه با تشریح پتانسیل ها و افتخارات دانشگاه حکیم سبزواری، اظهار داشت: هم اکنون این دانشگاه به عنوان قطب علمی شمال شرق کشور در مجامع علمی می درخشد.

رئیس دانشکده جغرافیا و علوم محیطی دانشگاه حکیم سبزواری نیز در این مراسم گفت: باعث افتخار مجموعه دانشگاه حکیم سبزواری است که نخستین دانشگاه کودکان در ایران، در این دانشگاه ایجاد شد.

دکتر زهرا قلیچی پور با اشاره به اینکه در دنیا دانشگاه های کودکان زیادی وجود دارد، اما در ایران دانشگاه کودکان حکیم سبزواری نخستین نمونه است، اظهار داشت: طی جلسات هماهنگی جهت راه اندازی دانشگاه کودکان، سعی و تلاش ما بر بومی سازی این ایده بود.

وی افزود: بحث دانشگاه کودکان، بحث کلاس تقویتی، مدرک و رقابت نیست، بلکه دانشگاه کودکان با هدف ایجاد تفکر درست در کودکان ما که آینده سازان فردای کشور هستند راه اندازی شده است.

دکتر قلیچی پور ادامه داد: همچنین در این دوره کودکان حضور بی واسطه در فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاهی را تجربه می کنند، با بعضی از رشته‌های دانشگاهی که می تواند برخی مسائل و مشکلاتی که جامعه با آن دست به گریبان است را حل کند، آشنا شده و با تقویت حس جستجوگری کودکانه به دنبال راهکارهای علمی و پژوهشی برمی آیند.

image

برگزاری آزمون سراسری با حضور ۶۶۹۸ داوطلب در دانشگاه حکیم سبزواری

مدیر آموزشی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: آزمون سراسری ۱۴۰۱ با حضور شش هزار و ۶۹۸ داوطلب در حوزه امتحانی سبزوار (دانشگاه حکیم سبزواری) برگزار خواهد شد.

سید مهدی ضیایی با اشاره به اینکه آزمون سراسری ۱۴۰۱ از هشتم تا یازدهم تیر برگزار می‌شود، گفت: صبح چهارشنبه ۸ تیر آزمون هنر برگزار می‌شود، ۹ تیر آزمون ریاضی و انسانی، ۱۰ تیر آزمون تجربی و ۱۱ تیر آزمون زبان خارجه برگزار خواهد شد.

به گفته ضیایی، در آزمون سراسری ۱۴۰۱ در گروه هنر ۹۳۵ داوطلب، در گروه تجربی ۲۴۷۵ داوطلب، ۱۷۳۴ داوطلب در گروه انسانی، ۶۶۳ داوطلب گروه ریاضی و ۸۹۱ داوطلب در گروه زبان های خارجه در حوزه امتحانی سبزوار شرکت کرده اند.

image

برگزاری اردوی تیم ملی هندبال جوانان ایران در دانشگاه حکیم سبزواری

اردوی تیم ملی هندبال جوانان ایران در دانشگاه حکیم سبزواری در حال برگزاری است.

حسین شهابی، رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار: نهمین اردوی آمادگی تیم ملی هندبال جوانان ایران، جهت آمادگی شرکت در مسابقات آسیایی منامه بحرین، از ۲۶ اردیبهشت تا ۱۳ خرداد ۱۴۰۱، در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود.

این اردو، با حضور ۳۲ ورزشکار و کادر فنی از سراسر کشور، برگزار می شود و دعوت شدگان سبزواری حاضر در آن، علی اسماعیلی زاده، حسام کلمیشی، یونس عماد پور، الیاس لطفی بعنوان بازیکن و قاسم شعبانپور بعنوان مربی فنی تیم هستند.

image