دانشگاه علوم پزشکی گیلان

مدیریت ساخت و تجهیز این حجم از پروژه های حوزه سلامت در استان، قابل تقدیر و ستایش است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وبدا)؛ دکتر زلفی گل -نماینده عالی دولت و وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: یاد و خاطره شهدای استان گیلان به ویژه شهدای دفاع مقدس و عرصه سلامت استان را گرامی میدارم و از تلاش پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان که جهاد گونه در ایام کرونا در خدمت سلامت استان بودند، قدردانی می کنم.

نماینده عالی دولت، توفیق خدمت به خلق را ارزشمند عنوان کرد و افزود: بازگرداندن سلامت به بیماران و ایجاد نشاط و امید در خانواده آنها، توفیق بزرگ الهی است که نصیب تلاشگران عرصه سلامت شده است.
وی مدیریت ساخت و تجهیز این حجم از پروژه های حوزه سلامت در استان را قابل تقدیر و ستایش دانست و خاطرنشان کرد: علیرغم وجود برخی کمبودها و معضلات در کشور و استان، خوشبختانه در سالهای اخیر، اقدامات بسیار خوبی در حوزه سلامت استان صورت گرفته که قطعا کار آسانی نبوده است و نشان از مدیریت خوب مسوولان دانشگاه علوم پزشکی دارد.

دکتر زلفی گل با اشاره به کسب رتبه های بالای کشور در جهان در زمینه پزشکی و درمانی اذعان داشت: مراجعه گردشگران خارجی به ایران برای درمان و تاسیس درمانگاهها در کشورهای همجوار، نشان از پیشرفت قابل توجه جمهوری اسلامی در حوزه سلامت دارد.

دکتر زلفی گل، با بیان اینکه درخواست های رییس دانشگاه به مقام عالی وزیر بهداشت منتقل خواهد شد، تصریح کرد: اینجانب به نمایندگی از سوی رییس دولت سیزدهم، از زحمات ریاست دانشگاه، هیئت رئیسه و همه کسانی که در تامین سلامت مردم استان نقش دارند، تشکر می کنم .
وی در پایان ، دستیابی به اهداف بزرگ در استان گیلان در بخش های علمی، فناوری، پزشکی، اقتصادی و فرهنگی که شایسته مردم استان باشد را نیازمند شناسایی دقیق نیازمندیهای مردم استان عنوان کرد.

image

مواجهه مرکز آموزشی درمانی شفا با شمار بالای بیماران و ضرورت احداث بیمارستان جایگزین


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)، ظهر امروز نشستی با حضور هیئت بورد روان‌پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر کامران عزتی – معاون آموزشی دانشگاه و همچنین رئیس و اعضای گروه هیئت‌علمی روان‌پزشکی مرکز آموزشی درمانی شفا در دفتر ریاست این مرکز برگزار شد.

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با اشاره به قدمت بالای مراکز آموزشی درمانی رشت، بر ضرورت احداث بیمارستان‌های جایگزین همچون‌ پورسینا تأکید کرد و از ادامه پیگیری‌ها برای احداث بیمارستان شفا با همکاری مشترک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد.

وی همچنین به شمار بالای بیماران در مرکز آموزشی درمانی شفا از جمله از استان‌های اردبیل و زنجان اشاره کرد و گفت: با توجه به ارجاع بیش از ظرفیت بیماران به این مرکز آموزشی و درمانی، باید فرآیند ارائه خدمات به بیماران با سرعت و همچنین پیگیری‌ها برای ساخت بیمارستان جایگزین با شتاب بیشتری دنبال شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شیوع بیماری کرونا به بخش آموزش عالی آسیب‌های جدی وارد کرده و در عین‌حال در تلاشیم تا در ادامه، مسائل و مشکلات حوزه آموزش را حل کنیم همان‌گونه که تاکنون تلاش شده تا زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان اصلاح، بهسازی و توسعه یابد.

دکتر سالاری از آمادگی همه‌جانبه برای رفع مشکلات و نقیصه‌های گروه روان‌پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد: گروه روان‌پزشکی می‌تواند از کلینیک تخصصی و ویژه شهدای سلامت رشت که به‌زودی افتتاح خواهد شد، برای ویزیت بیماران استفاده کنند و علاوه بر آن ۱۰۰ تخت درمانی در مرکز مراقبت پدافند غیرعامل سایت لاکان نیز آماده جهت بستری بیماران بدحال و تحت نظر روان پزشکی است.

دکتر خدایی و دکتر شعبانی از اعضای هیئت برد روان‌پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست بر لزوم افزایش فضای فیزیکی، بهسازی و ابنیه و نوسازی تجهیزات در مرکز آموزشی درمانی شفا رشت تأکید کردند.

اعضای هیئت برد روان‌پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به سیر صعودی بیماران روان‌پزشکی اشاره کردند و خواستار تمهید مقدمات لازم برای ارائه خدمات درمانی به بیماران این حوزه شدند.

در این نشست در خصوص مسائل و مشکلات حوزه آموزش، رفاهیات رزیدنت‌ها، فضای فیزیکی موردنیاز برای بستری بیماران و همچنین تأمین نیروی انسانی جهت حفاظت فیزیکی کادر درمان بحث و گفت‌وگو شد.

image

جلسه کمیسیون ماده ۲۰ دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا): جلسه کمیسیون ماده 20دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه، دکتر نسیبه یوسفیان – سرپرست معاونت غذاو دارو دانشگاه و اعضای کمیسیون در سالن اجلاس دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه ۶۸ پرونده شامل صلاحیت فنی، موافقت اصولی صلاحیت حرفه ای ، تمدید موافقت اصولی ، صدور مجوز بهره برداری ، تمدید شبانه روزی ، بررسی تخلفات و تمدید مجوز شرکت پخش دارو مورد بررسی قرار گرفت.


روابط عمومی، خانه مردم و سرفصلی از اخلاق، دانش و هنر است


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)؛ دکتر ارسلان سالاری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی فرارسیدن روز روابط عمومی و ارتباطات را به فعالین این حوزه تبریک گفت.
در متن پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمده است؛
نام‌گذاری ۲۷ اردیبهشت به‌عنوان «روز روابط عمومی» نشان‌دهنده جایگاه ارزشمند و ارزنده عرصه ارتباطات و اطلاع‌رسانی و فرصتی برای تقدیر از تلاشگران و فعالان این حوزه است.
اهمیت حوزه روابط عمومی در عصر کنونی به‌ویژه در سال‌های اخیر که جوامع در انتقال اطلاعات و اخبار از هم سبقت می‌گیرند، بیش‌ازپیش نمود پیداکرده چراکه امروزه روابط عمومی تنها یک برگ از تقویم نیست بلکه سرفصلی از اخلاق، هنر و دانش است.
روابط عمومی، خانه مردم و میز خطابه هر سازمانی است و کارکنان روابط عمومی همانند سربازان گمنامی هستند که با چشم بینا و گوش شنوا در پشت‌صحنه، برای به نمایش گذاشتن عملکرد سازمان‌ها و پاسخگویی به مردم شبانه‌روزی تلاش می‌کنند.
در بحران همه‌گیری کرونا که انتشار اخبار نادرست، شایعات و عدم آگاهی جامعه از این ویروس جامعه را ملتهب و مردم را دچار استرس و اضطراب کرده بود، شاغلین در روابط عمومی‌های حوزه بهداشت و درمان در تعامل با رسانه‌ها به میدان آمدند و در جهت اطلاع‌رسانی صحیح در این زمینه، از هیچ کوششی فروگذار نکرده و دوشادوش مدافعان سلامت برای آگاهی بخشی در مورد این ویروس منحوس و مستندسازی از ایثارگری‌ها و فداکاری‌های آن‌ها، جان خود را به مخاطره انداختند.
این‌جانب ضمن تبریک روز روابط عمومی به فعالان این عرصه، از زحمات شبانه‌روزی کارکنان روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در همه عرصه‌ها به‌ویژه در ایام بحران کرونا و طرح واکسیناسیون که فعالیت چشمگیری داشته و تلاش‌های بی‌وقفه آن‌ها در جهت ترویج و ترغیب مردم منتج به کسب رتبه اول کشوری در پوشش بالاترین درصد واکسیناسیون کرونا شد، قدردانی می‌نمایم و از خداوند منان توفیق روزافزون برای همگان مسألت دارم.

دکتر ارسلان سالاری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

image