دانشگاه گلستان

وحدت و همدلی رمز موفقیت جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دوره توانمند سازی دانشجویان دانشگاه های استان گلستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی در جمع دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و روسای دانشگاه ها با اشاره به نقش و جایگاه فرهنگی جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور تسریح کرد: عدالت محوری از مهم ترین ویژگی های نظام اسلامی است که مورد توجه همه مظلومان و ستمدیدگان دنیا قرار گرفته است و به برکت تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری امروز پرچم حکومت اسلامی در سراسر جهان به اهتزاز در آمده است.

وی با اشاره به نقش و کارکرد دانشگاه اسلامی در شرایط فعلی جهان افزود: استکبار جهانی و کسانی که فقط به منفعت کشورهای غربی می اندیشند؛ در صدد هستند تا ثروت های مادی و معنوی سایر جوامع و در وهله اول دانش، افکار و اندیشه های جوانان کشورهای تحت سیطره خود را غارت کنند که در این میان جمهوری اسلامی ایران با آگاهی و بصیرت ملی خود چنین اجازه ای را به دشمن نداده است.

رستمی با تاکید بر اینکه امروز ملت انقلابی ایران کاملا به وظایف خود آشنا هستند؛ افزود: همدلی، وحدت و یکپارچگی رمز بقا و پیشرفت ایران اسلامی است و اگر مدیران ارشد استان، نمایندگان مجلس، دانشگاهیان، روحانیت و همه اقشار مردم در کنار هم قرار گیرند به دشمن اجازه تعدی و تجاوز داده نخواهد شد.

خاطر نشان می گردد در پایان این مراسم از تلاش و مجاهدت ۳۰ ساله حجت الاسلام و المسلمین مازندرانی تشکر و قدردانی و حجت الاسلام سیدرضا طاهری به عنوان رئیس جدید دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان گلستان معرفی شد.

image

با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر علیرضا خواجه شاهکوهی به سمت رئیس دانشگاه گلستان منصوب گردید

حکم دکتر علیرضا خواجه شاهکوهی به عنوان رئیس دانشگاه گلستان در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست آیت الله دکتر رئیسی تأیید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، اعضای شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی در نشست روز یک شنبه بیست و سوم مرداد ماه ۱۴۰۱ به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، بر اساس نظر هیأت تعیین صلاحیت رؤسای دانشگاه‌ها، حکم رؤسای جدید ۱۰ دانشگاه کشور را تأیید نمودند.

در این جلسه دکتر علیرضا خواجه شاهکوهی یکی از ۱۰ سرپرست دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور بود که حکم ریاست وی در این نشست مورد تأیید قرار گرفت.

شایان ذکر است دکتر علیرضا خواجه شاهکوهی در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ سال گذشته از سوی دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سرپرستی دانشگاه گلستان منصوب شده بود‌.

روابط عمومی دانشگاه گلستان؛ ضمن تبریک این انتصاب شایسته، برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون می‌نماید.

image

آیین کلنگ زنی ساختمان مرکز مشاوره و سلامت مجتمع علوم انسانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ پروژه مرکز مشاوره و سلامت مجتمع علوم انسانی با مساحت زیر بنا 1300 متر مربع در 3 طبقه با نمای ترکیبی از آجر نسوز و با اعتباری بالغ بر 91000 میلیون ریال از محل اعتبارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مدت 2 سال به بهره برداری خواهد رسید.

در این مراسم دکتر علیرضا خواجه شاهکوهی سرپرست دانشگاه گلستان با اشاره به نیاز مهم دانشگاه به مرکز مشاوره خاطر نشان کرد این پروژه از محل اعتبارات تخصیصی وزارت عتف ساخته خواهد شد تا بخش مهمی از نیازهای مشاوران و پزشکان برطرف نماید.

وی از همکاری و مساعدت دکتر داداش پور معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر نعیمی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت و دکتر قربانی معاون پشتیبانی و مدیریت منابع سازمان امور دانشجویان وزارت عتف در تخصیص اعتبار مورد نیاز ساخت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع علوم انسانی قدردانی کرد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر جلال مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان اظهار امیدواری کرد با تلاش و همت مسئولان وزارت عتف و اهتمام ویژه مسئولان استان نیاز‌های دانشگاه با سرعت بیشتری تامین گردد.

دکتر جلال تامین به موقع اعتبارات ساخت این پروژه را خاطر نشان کرد و افزود مرکز مشاوره از مهم ترین نیاز‌های دانشجویان دانشگاه گلستان است که می‌تواند به سلامت روحی و روانی دانشجویان کمک کند.

گفتنی است در این مراسم هیات رئیسه، مدیر مرکز مشاوره و جمعی از مدیران و کارکنان دانشگاه حضور داشتند.


تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک در زمینه علمی و عملیاتی بین دانشگاه گلستان و اداره کل تامین اجتماعی استان گلستان

با هدف دستیابی به خودکفایی علمی و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از ظرفیت نخبگان و نوآوران ملی در توسعه پایدار علمی و آبادی کشور، ارتقای سطح تحقیقات و بهینه‌ سازی انجام امور علمی، آموزشی و پژوهشی تفاهم نامه‌ای بین اداره کل تامین اجتماعی و دانشگاه گلستان منعقد گردید.

موضوع مفاصا حساب بیمه قراردادهای پژوهشی دانشگاه گلستان مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف به تفاهم مشترکی برای تسریع و تسهیل فرایند اداری این موضوع و حل چالش مربوطه رسیدند.

همچنین دانشگاه گلستان به عنوان مجری دوره های آموزشی توانمند سازی و کارگاههای ضمن خدمت برای کارکنان تامین اجتماعی آمادگی خود را اعلام کرد و اداره کل تامین اجتماعی نیز دوره هایی برای آشنایی کارکنان دانشگاه با قوانین تامین اجتماعی اعلام و پیشنهاداتی برای استفاده دانشجویان از خدمات بیمه تامین اجتماعی مطرح کرد.

در این نشست شرایط اولیه برای استفاده از فرصت مطالعاتی جامعه و صنعت اساتید دانشگاه گلستان در اداره کل تامین اجتماعی استان مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان و پس از امضای تفاهم نامه مشترک، دو طرف آمادگی کامل خود را برای توسعه همکاری متقابل اعلام کردند.

image