دانشگاه شهید چمران اهواز
دانشگاه شهید چمران اهواز

دانشگاه شهید چمران اهواز

@chamranahvaz

نخستین کنفرانس ملی اینترنت اشیا با تمرکز بر صنعت و کشاورزی هفتم و هشتم آذرماه برگزار می‌گردد.

دانشگاه شهید چمران اهواز و مرکزگسترش اینترنت اشیا، نخستین کنفرانس ملی اینترنت اشیا با تمرکز بر صنعت و کشاورزی را با حضور صنایع، محققان و مبتکران را گرد هم می‌آورد تا جدیدترین پیشرفت ها در حوزه اینترنت اشیا را مورد بحث و بررسی قرار دهند.
این همایش ملی به بررسی چالش‌ها، راه حل ها و فرصت های IOT در صنعت و کشاورزی و پایداری و بهره‌وری آن توسط اساتید مجرب و متخصص داخلی و بین المللی می پردازد.
از جمله محورهای اصلی این کنفرانس:
۱- سنسورها، سخت افزار و سیستم‌های نهفته
۲- میان افزارها، سیستم عامل و پروتکلها
۳- شبکه‌های مخابراتی و فناوری‌های ارتباطی
۴- نرم افزارها و شبکه های نرم افزار محور
۵- محاسبات ابری، لبه و مه
۶- امنیت و حریم خصوصی
۷- هوش‌مصنوعی
۸- تجزیه و تحلیل داده و علم داده
۹- کارآفرینی و آینده پژوهی
۱۰- مدیریت و کسب و کار
۱۱- کاربردها و بازارهای عمودی با تمرکز بر صنعت و کشاورزی

در حاشیه این کنفرانس، نمایشگاه و کارگاههای تخصصی برگزار می‌شود.
علاقه مندان جهت ثبت نام و حضور میتوانند به سایت کنفرانس به نشانی
https://iotconf.scu.ac.ir مراجعه نمایند.

image

برگزاری نشست کمیتۀ عالی پژوهش گروه ملی صنعتی فولاد ایران با حضور اعضای هیئت علمی دانشکدۀ مهندسی

دومین جلسۀ کمیتۀ عالی پژوهش گروه ملی صنعتی فولاد ایران، با حضور اعضای هیئت علمی دانشکدۀ مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دومین جلسۀ کمیتۀ عالی پژوهش شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با حضور اعضای هیئت علمی دانشکدۀ مهندسی، معاونان شرکت، مدیران حوزۀ فنی و بهره‌برداری، و مدیران تحقیق و توسعۀ در سالن جلسات ساختمان برنامه‌ریزی شرکت گروه ملی برگزار شد.
در این نشست، طرح‌های پیشنهادی از سوی دانشگاه شهید چمران اهواز به شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، از سوی استادان دانشگاه، ارائه شد و از سوی اعضای شورا مورد بحث و بررسی فنی قرار گرفت.
در این نشست که با حضور دکتر اکبری‌زاده، رئیس دانشکدۀ مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز، مهندس پارسایی‌منش، معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ گروه ملی صنعتی فولاد ایران همراه بود، از تعداد ۹ طرح پیشنهادی، چهار پیشنهاد پروژه که متناسب با چالش‌ها و مشکلات آن سازمان بود، مورد تایید و تصویب شورا قرار گرفت.

image

حضور دکتر آخوندعلی در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور

دکتر علی‌محمد آخوندعلی رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور با حضور آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیدابراهیم رئیسی در این اجلاس که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های قدرت را علم و دانایی دانست و گفت: هر کشوری که به مدارج بالاتری از دانش در عرصه‌های مختلف دست‌یافته قدرتمندتر است و می‌تواند نقش‌آفرینی جدی‌تری در معادلات جهانی داشته باشد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت توسعه علم نافع و اهمیت این مسئله در پیشرفت و تعالی کشور، اظهار داشت: ما در جمهوری اسلامی دانشگاهی می‌خواهیم که ثمره و نتیجه آن ساخته‌شدن انسان عالم، دانشمند و موحد باشد که بتواند هم خودش و هم جامعه را نجات دهد؛ رسالت دانشگاه‌های ما تربیت انسان‌های موحدِ نجات‌یافتهِ‌ی نجات‌بخش است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه تفکر استکباری تا دیروز به دنبال غارت زمین و منابع ملت‌های دیگر بود و امروز به دنبال دست‌اندازی به استعدادهای انسانی و نخبگان ملت‌ها است، تصریح کرد: اولین مسئولیت دانشگاه‌های ما تلاش برای ارتقای فضای علمی و میدان دادن به نوآوری، خلاقیت و تولید دانش است چراکه تداوم پیشرفت و رشد علمی مهم‌ترین نیاز نخبگان است و تمهید آن در داخل می‌تواند انگیزه ماندن در کشور برای آنان را افزایش دهد.

آیت‌الله رئیسی تولید علم را مسئولیت دیگر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: از پدیدآورندگان و تولیدکنندگان سطوح جدید دانش در عمل و نه صرفاً در عرصه سخن قدردانی کنید. مؤثرترین روش قدردانی از دانشمندان و پدیدآورندگان علوم و دانش‌های جدید ایجاد بستر عملی شدن یافته‌های آنان است.

image

برگزاری دوره آموزش «راه اندازی کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان» در دانشگاه شهید چمران اهواز

انجمن علمی دانشجویی مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز، دوره آموزش «راه اندازی کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، این دوره ۱۳ و ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹ تا ۱۳، با تدریس دکتر سید مجتبی شفاعی، دکتری رشته مهندسی مکانیک بیوسییستم دانشگاه تهران و با سرفصل‌های کالاها و خدمات دانش‌بنیان، معیارهای ارزیابی کالاها و خدمات دانش‌بنیان، شرکت‌های دانش‌بنیان، فرآیند ثبت شرکت دانش‌بنیان و بررسی ۱۱۰ برنامه حمایتی برگزار می‌شود.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به شماره واتس‌اپ ۰۹۳۷۶۵۳۱۰۹۷، پیام ارسال کنند.

image