دانشگاه فرهنگیان

فراخوان اولین دوره بین المللی " جایزه معلم" از سوی بنیاد تعلیم و تربیت برهان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان؛ در راستای معرفی و تکریم معلمان، مدرسان و مربیانی که در زمینه تعلیم ‌و تربیت دستاوردهای شاخصی داشته‌اند و نیز شناسایی، معرفی و تقدیر از الگوهای برجسته معلمی که فعالیت‌های خلاقانه آموزشی، تربیتی و اجتماعی و اثرگذار دارند، بنیاد تعلیم و تربیت برهان فراخوان " جایزه معلم" را منتشر کرد.
علاقه مندان می توانند حداکثر تا تاریخ 30آذر 1402 از طریق سایت جایزه به نشانی
https://muallemprize.ir/ کسب اطلاعات تکمیلی و ثبت نام نامزد جایزه شوند. پس از انجام چند مرحله داوری، در بهمن 1402در مراسم اختتامیه برگزیدگان معرفی و تقدیر خواهند شد.
این جایزه در بخش‌های مختلف از جمله بهترین معلم، بهترین فیلم با مضمون آموزشی و تربیتی، بهترین خبر حوزه تعلیم و تربیت و … به برگزیدگان اهدا می‌شود.
تمامی معلمان، مدرسان و مربیانی که در زمینه تعلیم و تربیت افراد کمتر از ۱۸ سال فعالیت می‌کنند، می‌توانند نامزد دریافت جایزه معلم شوند. از طرفی همکاران فعال در مدارس، والدین و دانش‌آموزان می‌توانند در مسیر شناسایی، معرفی و تقدیر از معلمان و مربیان خلاق و فداکار، همراه «جایزه معلم» باشند.
گفتنی است؛ هم‌چنین «جایزه معلم» با مشارکت هنرمندان و اهالی رسانه به تولید و نشر آثار فاخر رسانه‌ای درباره معلم می‌پردازد.

image

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه فرهنگیان و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان؛ به منظور کمک به تحقق اهداف دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش در تامین، تربیت و توانمندسازی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش و ارتقاء مشارکت، ایجاد و گسترش همفکری در نهضت تولید علم و ترویج علم نافع، کاربردی کردن دستاوردهای علمی و پژوهشی و توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی تفاهم نامه همکاری دانشگاه فرهنگیان و پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش منعقد شد.
دراین تفاهم نامه که به امضا سعید غیاثی ندوشن سرپرست دانشگاه فرهنگیان و علی محبی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش رسید، مواردی همچون همکاری در انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی مورد نیاز برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، همکاری و مشارکت در اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک، همکاری مشترک در تألیف ، ترجمه ، انتشار نشریات علمی و مجلات، تبادل اطّلاعات ، تجربیات و استاد در زمینه های علمی، آموزشی و تحقیقاتی، همکاری در تشکیل رویدادهای نوآوری و کارآفرینی برای انتقال تجربه و شبکه‌سازی با فعالان حوزه برنامه‌ریزی آموزشی به منظور تولید بسته‌های آموزشی و یادگیری و ... به عنوان زمینه همکاری مشترک قید شده است.

image

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در دیدار با تشکل های فرهنگیان:
حکمرانی در آموزش و پروش با مشارکت معلمان و خانواده ها و شنیدن صدای آنها به سرمنزل مقصود می رسد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضا مراد صحرایی با تبریک ایام ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق قبولی عبادت ها و نیایش ها در این ماه مبارک و تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: اولین جلسه خود را برای درک بیشتر مسائل آموزش و پرورش و معلمان به تشکل های فرهنگیان اختصاص داده ام، زیرا می دانم تشکل ها با کف مدرسه و معلمان ارتباط نزدیکی دارند.
https://cfu.ac.ir/fa/241684