دانشگاه علامه طباطبایی

'دانشگاه علامه‌طباطبائی و بنیاد سعدی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند'

به گزارش روابط عمومی، دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی و دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس بنیاد سعدی در دهمین گردهمایی موسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با هدف استفاده از توانایی‌های علمی و امکانات متقابل، توسعه، تحکیم و تعمیق همکاری، تبادل اطلاعات و تجربیات، به منظور گسترش زبان و ادبیات فارسی در جهان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

«برگزاری انواع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت زبان فارسی و فرهنگ ایرانی اسلامی برای استادان و دانشجویان خارجی به صورت مشترک»، «برگزاری انواع دوره‌های آموزشی فصلی زبان فارسی و فرهنگ ایرانی اسلامی برای استادان و دانشجویان خارجی به صورت مشترک»، «برگزاری انواع دوره‌های مهارت‌افزایی برای فارسی آموزان غیرایرانی به صورت مشترک»، «برگزاری دوره‌های مشترک فارسی‌آموزی و دانش‌افزایی برای دانشجویان خارجی مقیم ایران»، «اعزام مدرسان آموزش زبان فارسی به دانشگاه‌ها و مراکز علمی داخلی و خارجی»، «کارشناسی، اجرا و ارزیابی طرح‌ها و تحقیقات دو طرف»، «تبادل تجربیات در زمینه استفاده از فناوری‌های نوین»، «فراهم کردن موقعیت‌های ویژه جهت معرفی و گسترش زبان فارسی به سراسر جهان»، «تبادل محصولات کمک آموزشی اعم از فیلم، لوح فشرده، مجله، کتاب و ...» و «تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه شناخت زبان، ادبیات و فرهنگ کشورها» برخی از محورهای همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، فناوری، فرهنگی و اجتماعی این تفاهم‌نامه است.

دکتر معتمدی در این گردهمایی ضمن تبریک دهه فجر گفت: خود را مدیون نهضت انقلاب اسلامی می‌دانیم.
وی ادامه داد: امروز تقاضا برای یادگیری زبان فارسی نسبت به گذشته بیشتر شده است و یکی از دلایل این مسئله، انقلاب اسلامی است زیرا این انقلاب ادبیاتی خلق کرد که گنجینه معرفتی بزرگی است و دنیا طالب آن است؛ ضمن اینکه در ادبیات فارسی معارف بسیاری از شاعران و بزرگان و علما داریم که ارمغان بزرگی برای بشریت هستند.
رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی عنوان کرد: با امضای این تفاهم‌نامه فرصتی فراهم شد که این دانشگاه خدمت بیشتری به زبان فارسی کند و البته تلاش می‌کنیم که این خدمت را گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه امروز مسئله جهان، علوم انسانی، روابط اجتماعی و علوم اجتماعی است نه تکنولوژی، ادامه داد: در کشور نیاز داریم که به این علوم توجه کنیم تا فضای زیست سالم را برای همگان فراهم شود.

image

'نشست علمی «رهیافت خداسو به سلامت معنوی»'

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار می‌کند؛

نشست علمی «رهیافت خداسو به سلامت معنوی» همراه با رونمایی آثار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در حوزه سلامت معنوی به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار می‌کند.

سخنرانان:
دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی
آیت الله سید محمد غروی، رئیس پژوهشکده علوم رفتاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه
دکتر سید علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی
دکتر علی فتحی آشتیانی، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق آدرس
https://skyroom.online/ch/rihu/meeting1 به صورت مجازی در این رویداد علمی شرکت کنند.

زمان برگزاری: سه‌شنبه، 12 دی‌ماه 1402، ساعت 9 تا 12
مکان برگزاری: تهران، خیابان انقلاب، بین قدس و وصال، کوی اسکو، پلاک 4، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

اطلاعات بیشتر: https://rihu.ac.ir

image

'ششمین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی «چکاوک» در حوزه علوم انسانی و اجتماعی'

مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علامه‌طباطبائی با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان برگزار می‌کند:

ششمین دوره رویداد تخصصی کارآفرینانه چکاوک پلاس در حوزه علوم انسانی با هدف فرهنگ‌سازی و آشنایی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه با الفبای کارآفرینی و راه‌اندازی کسب و کار، همچنین ایجاد ارتباط متقابل بین دانشگاه، صنعت و جامعه در حوزه علوم انسانی و اجتماعی، به همت مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علامه‌طباطبائی و به میزبانی دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی، از 11 تا 14 دی‌ماه 1402 برگزار می‌شود.

معرفی رویداد ششم:
رویداد ششم با عنوان چکاوک 1402 با هدف آموزش مفاهیم کارآفرینی و ارائه خدمات مربی‌گری و تسهیل تیم‌سازی بین دانشجویان، دانش‌آموختگان و استادان علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌وکار، کمک به استقرار تیم‌های کارآفرین و صاحب ایده در مرکز نوآوری دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه و نیز شکل‌گیری ارتباط مؤثر با شتاب‌دهنده‌ها و سایر شرکت‌های موجود در زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری دانشگاه برگزار می‌شود. در این دوره به صورت گام‌به‌گام، شرکت‌کنندگان با مراحل مختلف راه‌اندازی کسب و کار از ایده‌پردازی تا نحوه ارائه و جذب سرمایه‌گذار آشنا می‌شوند. لازم به ذکر است شرکت کسب و کارهای نوآورانه جهش، مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه را در تحقق این هدف یاری می‌رساند.

مخاطبان رویداد:
- استادان و دانشجویان آن‌ها که با ایجاد یک تیم در تلاش هستند تا ایده کسب و کاری خود را توسعه دهند.
- دانشجویانی صاحبان ایده که با تشکیل یک تیم متوازن و تخصصی در تلاشند تا گام‌های اول راه‌اندازی کسب و کار خود را طی کنند.
- دانشجویان و دانش‌آموختگان متخصص در حوزه‌های برنامه‌نویسی، هوش مصنوعی، مدیریت، حقوق و ...
- دانشجویان علاقه‌مند و مشتاق یادگیری فرایندهای کسب و کار

ثبت‌نام در رویداد به‌صورت انفرادی و گروهی امکان‌پذیر است اما اولویت با تیم‌ها و افراد صاحب ایده است. فرآیند تیم‌سازی در تاریخ سه‌شنبه 12 دی‌ماه انجام می‌شود.

ثبت‌نام: jahesh.co/events/all

اطلاعات بیشتر: karafarini.atu.ac.ir/fa
شماره‌های تماس: 48392651 و 48392653

مکان برگزاری: آمفی تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه‌طباطبائی

image

نشست علمی چرایی توسعه فرهنگ میان‌رشتگی در دانشگاه

اندیشکده ارزیابی و توسعه میان‌رشته‌ای برگزار می‌کند:
نشست علمی «چرایی توسعه فرهنگ میان‌رشتگی در دانشگاه» ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه‌طباطبائی به همت اندیشکده ارزیابی و توسعه میان‌رشته‌ای برگزار می‌شود.
سخنرانان:
دکتر حسن ملکی، استاد رشته مطالعات برنامه درسی
دکتر علی خورسندی طاسکوه، دانشیار رشته مدیریت آموزش مالی
دکتر مرتضی طاهری، دانشیار رشته مدیریت آموزشی
دکتر عبدالرسول قاسمی، دانشیار رشته اقتصاد
نشانی ثبت‌نام: otc.atu.ac.ir
اطلاعات بیشتر: ۰۲۱۴۸۳۹۲۲۵۰
زمان برگزاری: سه‌شنبه ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲، ساعت ۱۴ تا ۱۶
مکان برگزاری: دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه‌طباطبائی، سالن دکتر سیدمحمد میرمحمدی

image