دانشگاه اراک

'بازدید وزیر علوم از غرفه دانشگاه اراک در شانزدهمین جشنواره ملی حرکت'

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دوشنبه چهارم دی‌ماه ۱۴۰۲ از غرفه دانشگاه اراک در نمایشگاه شانزدهمین جشنواره حرکت بازدید به‌ عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اراک؛ وزیر علوم، به همراه دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر، روز دوشنبه ۴ دی ماه از غرفه دانشگاه اراک در شانزدهمین جشنواره ملی حرکت بازدید به عمل آورد.

این جشنواره در ۱۷ محور مختلف توسط انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها بررسی می‌شود و بعد از برگزاری جشنواره حرکت داخلی در هر دانشگاه، آثار برگزیده برای مرحله بین‌المللی ارسال می‌شود.
لازم به ذکر است جشنواره حرکت از تاریخ ۲ لغایت ۴ دی ماه ۱۴۰۲ با حضور حدود ۸۰ دانشگاه از سراسر کشور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
وزیر علوم با حضور در غرفه دانشگاه اراک ضمن آشنایی با دستاوردهای انجمن های علمی، از فعالیت های انجمن علمی های دانشگاه اراک تقدیر نمود.
همچنین در ادامه بازدید با اعضای انجمن های علمی گفتگو و از نزدیک در جریان مسائل و خواسته های دانشجویان قرار گرفت.

منبع:
http://araku.ac.ir/

image

میزبان همایش ملی ماشینکاری و ماشین های ابزار های پیشرفته دانشگاه اراک می شود

دکتر طاهری افزود: شرکت کنندگان می توانند تا تاریخ۱ شهریور ۱۴۰۲ آثار خود را به دببرخانه همایش ارسال کنند.

کتر معین طاهری دبیر اجرایی این همایش گفت:این همایش ملی در دو بخش ماشین کاری و ماشین های ابزار پیشرفته و با محور های فرآیند های ماشین کاری ،ماشین کاری غیر سنتی،ماشین کاری با سرعت بالا،ماشین کاری دقیق،تربیولوژی و مهندسی سطح در ماشین کاری،ماشین کاری مواد سخت،شبیه سازی و بهینه سازی فرآیندهای ماشین کاری،ماشین کاری کامپوزیت ها،میکرو ماشین کاری،طراحی و ساخت ابزار های برشی،پلاستیسینه ماشین کاری،فناوری های ساخت افزودنی ،طراحی و ساخت ماشین های ابزار،ارتعاشات و کنترل ماشین های ابزار،ماشین های ابزار با سرعت بالا،ماشین های ابزار دقیق،ربات های ماشین کار،ماشین های ابزار با سازو کار موازی،پایش و عیب یابی ماشین های ابزار ،ماشین های خطوط تولید انعطاف پذیر ،تجهیزات اندازه گیری در ماشین های ابزار ،طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر و طراحی قید و بند به کمک کامپیوتر برگزار می شود.


🔴همایشی با عنوان فرصت های سرمایه گذاری و چالش های توسعه انرژی های تجدیدپذیر در دانشگاه اراک

رییس دانشگاه اراک در این آیین بیان کرد: تولید دانش فنی با زمینه بومی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر باید مدنظر ویژه قرار گیرد، در غیر اینصورت نمی توان با پیشرفت تکنولوژی همگام در دنیا پیش برویم.

"دکتر ذوالفقاری" با بیان اینکه در دنیای جدید، آموزش عالی نیز باید دچار تحول شود، افزود: دانشگاه اراک در این حوزه اقدامات قابل توجهی در خصوص ایجاد نیروگاه خورشیدی و بادی انجام داده و تفاهم نامه هایی در این راستا منعقد شده است.