دانشگاه علم وصنعت
دانشگاه علم وصنعت

دانشگاه علم وصنعت

@ELMOSANAT

'عضو هیات علمی پیشکسوت دانشگاه علم و صنعت ایران به حضرت حق پیوست'

در کمال تأسف و اندوه به اطلاع می‌رساند جناب آقای دکتر مرتضی زاهدی، عضو هیات علمی پیشکسوت دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران، پس از طی دوران سخت بیماری به حضرت حق پیوست.
روابط عمومی دانشگاه، ضایعه درگذشت شادروان دکتر زاهدی، این استاد برجسته مهندسی عمران را به جامعه دانشگاهیان علم و صنعت ایران و به ویژه خانواده آن مرحوم، تسلیت عرض نموده، از درگاه ایزد منان برای آن استاد بزرگوار، علو درجات و شفاعت حضرات معصومین علیهم‌السلام را مسالت دارد.
ضمناً به عرض می‌رساند مراسم تشیع آن مرحوم در دانشگاه، از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲، از مقابل دانشکده مهندسی عمران تا مسجدالشهدای دانشگاه انجام خواهد شد.
مراسم تشیع و تدفین در باغ رضوان اصفهان، برگزار می‌گردد.

منبع:
http://www.iust.ac.ir/

image

کسب مقام دوم در مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران
توسط دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران

تیم دانشجویان دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران، در دهمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران، به مقام دوم در لیگ ربات پرنده دست یافت.
تیم EEIUST متشکل از دانشجویان دانشکده مهندسی برق به اسامی: سارا داداشی، مبینا لشگری، ندا نجاری هادی فیروزی، علیرضا میکائیلی، علیرضا عباسی و محمدصادق نعمت‌پور، موفق به کسب مقام دوم در لیگ ربات پرنده دهمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران شد. این تیم، توسط شتاب‌دهنده هوش مصنوعی دانشگاه علم و صنعت گشتاسب مورد حمایت قرار گرفته است.
گفتنی است کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) و انجمن رباتیک ایران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با هدف ایفای نقش موثر در پیشبرد بنیادی اهداف توسعه‌ای و ترویجی علوم و مهارت‌های مورد نیاز صنعت رباتیک، مکاترونیک و هوش مصنوعی؛ سالیانه مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی (فیرا کاپ آزاد ایران) را در لیگ‌های مختلف و در دو رده دانش‌آموزی و آزاد برگزار می‌کنند و دهمین دوره مسابقات فیراکاپ آزاد ایران که در آذر ماه سال ۱۴۰۲ برگزار شد، مسابقات انتخابی جهانی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا ۲۰۲۴ است که در کشور برزیل برگزار خواهد شد.
دهمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران با حضور ۱۵۳ تیم رباتیک دانشجویی و دانش آموزی داخلی و خارجی در این مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب از ۳۰ آبان تا ۳ آذر ۱۴۰۲ برگزار و در پایان نیز از نفرات برتر، تقدیر به عمل آمد.
جامعه دانشگاهی علم و صنعت ایران، کسب این موفقیت را به اعضای گروه EEIUST تبریک گفته، توفیقات روزافزون آنان را آرزومند است.

image
image