دانشگاه صنعتی سهند

تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه صنعتی سهند

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در مراسمی از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه صنعتی سهند تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، در این مراسم از سرآمدان علمی کشور، پژوهشگران پر استناد یک درصد برتر دنیا، پژوهشگران پر استناد دو درصد برتر دنیا، پژوهشگران برگزیده دانشگاه معرفی‌شده به جشنواره کشوری، فناوران برگزیده دانشگاه معرفی‌شده به جشنواره کشوری، اعضا هیئت‌علمی فعال در زمینه ارتباط با جامعه و صنعت، پژوهشگران برگزیده دانشکده‌ها، سرآمدان پژوهشی دانشگاه، پژوهشگر جوان برگزیده، مؤلف برگزیده کتاب، نویسنده مقاله با بالاترین کیفیت علمی در سه سال اخیر، عضو هیئت‌علمی با بیشترین همکاری مشترک بین‌المللی، شرکت دانش‌بنیان برگزیده، واحد فناور برگزیده و فارغ‌التحصیلان دکتری برگزیده دانشگاه قدردانی شد.
رییس دانشگاه صنعتی سهند در این مراسم شاگردپروری، استادمحوری، اخلاق‌مداری و برنامه محور بودن را شاخصه‌های اصلی دانشگاه حکمت بنیان اعلام کرد و افزود: باید دانشگاه‌ها حکمت بنیان و تمدن ساز باشند.
دکتر اسماعیل فاتحی فر با اشاره به اهمیت بهره‌مندی صنایع از فناوری‌ها، پژوهش‌های کاربردی و تحقیقات علمی دانشگاه‌ها اظهار کرد: هم‌اکنون سهم پژوهش از درآمد کشور بسیار کم است و بر اساس برنامه هفتم توسعه بایستی تلاش بشود این سهم افزایش یابد.
وی از اساتید نیز خواست پژوهش‌ها و تحقیقات انجام‌یافته مسئله محور و کاربردی باشند، بطوریکه ارتباط تنگاتنگی بین دانشگاه و صنایع ایجاد شود.
رییس دانشگاه صنعتی سهند گفت: به‌منظور تأمین نیروی متخصص در صنایع، با همراهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صنایع، دانشجویان توانمند در قالب بورسیه صنعتی جذب می‌شوند.
فیروزی فرماندار شهرستان اسکو نیز تحقیق و پژوهش را لازمه پیشرفت و توسعه هر کشور خواند و گفت: دانشگاه صنعتی سهند با اساتید، محققان و فناوران برجسته پتانسیل و ظرفیت لازم برای تجاری‌سازی فناوری و به‌کارگیری آن در مجموعه‌های صنعتی را دارد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی سهند نیز با اشاره به فعالیت پژوهشکده‌های مواد پلیمری و نفت و گاز در دانشگاه گفت: هم‌اکنون 27 مرکز تحقیقاتی، 61 آزمایشگاه تحقیقاتی و 41 شرکت دانش‌بنیان و فناور در دانشگاه فعالیت می‌کنند.
دکتر سید علیرضا طباطبایی نژاد بابیان اینکه قراردادهای انتقال فناوری و تفاهم‌نامه‌های متعددی با سازمان‌ها و صنایع مختلف منعقدشده است، افزود: ده‌ها طرح پژوهشی ملی و بین‌المللی توسط اساتید دانشگاه انجام‌یافته است.

image
image
image

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی سهند و وزارت آموزش و پرورش:

تفاهم‌نامه سه‌جانبه همکاری علمی و آموزشی فی‌مابین دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه فرهنگیان و وزارت آموزش و پروش منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، بر اساس این تفاهم‌نامه که امروز در تبریز به امضا وزیر آموزش پرورش، رییس دانشگاه صنعتی سهند و رییس دانشگاه فرهنگیان کشور رسید، دانشگاه‌های صنعتی سهند و فرهنگیان متعهد شدند دوره‌های مشترک تحصیلی در مقطع کارشناسی برگزار کنند.
بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه، دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه فرهنگیان در زمینه تولید برنامه‌های درسی و تبادل استاد و استفاده از ظرفیت‌های متقابل و بهره‌مندی از فضاها، ظرفیت‌ها و امکانات آموزشی و آزمایشگاهی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.
همچنین دو دانشگاه فعالیت مشترک پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیأت‌علمی را در دستور کار همکاری مشترک قرار می دهند.
همکاری و تعامل در رابطه با ارتقای سطح تحصیلی اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان در مرتبه علمی از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه مشترک است.
بر اساس این تفاهم‌نامه، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خواهند توانست به مدت دو سال در دانشگاه صنعتی سهند بزرگ‌ترین دانشگاه صنعتی شمال غرب کشور تحصیل کنند.
بیش از ۵ هزار دانشجو در ۱۴۹ رشته گرایش در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه صنعتی سهند تحصیل می‌کنند.

image

آیین گرامیداشت روز پزشک در دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند؛ به مناسبت یکم شهریور ، زادروز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک آیین تجلیل از پزشکان مرکز بهداشت دانشگاه، ظهر امروز با حضورجناب آقای دکتر محمدرضا کمالی معاون محترم اداری، مالی و مدیریت منابع و آقای دکتر علیرضا هاشمی اسکویی معاون محترم دانشجویی و کارکنان مرکز بهداشت در دانشگاه صنعتی سهند برگزار گردید.

جناب آقای کتر محمدرضا کمالی معاون محترم اداری، مالی و مدیریت منابع و آقای دکتر علیرضا هاشمی اسکویی معاون محترم دانشجویی به نمایندگی از دکتر اسماعیل فاتحی فر سرپرست محترم دانشگاه با حضور در مرکز بهداشت دانشگاه ضمن گرامیداشت روز پزشک از پزشکان شاغل در مرکز بهداشت دانشگاه با اهدای شاخه گل و لوح سپاس قدردانی نمودند.

دکتر کمالی ضمن قرائت پیام دکتر فاتحی سرپرست محترم دانشگاه به مناسبت روز پزشک و تقدیم آن به سرکار خانم دکتر پرسوز ازمرکز بهداشت و مرکز مشاوره نیز بازدید نمودند.

image