دانشگاه اصفهان

"دومین کنفرانس بین المللی توسعه کسب و کار با رویکرد شرکت های دانش بنیان صنعت و سلامت"

با توجه به توسعه نقش‌­ آفرینی شرکت ‌های دانش بنیان در اکوسیستم فناوری کشور وجایگاه آنها در رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال برای فارغ ‌التحصیلان دانشگاهی به عنوان موتور محرکه اقتصاد؛ گروه مدیریت دانشگاه اصفهان به همراه مرکز تحقیقات مدیریت اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای به اشتراک گذاشتن آخرین دیدگاه‌ ها و دستاورد­های این حوزه مهم بین ­رشته ­ای، میزبان «دومین کنفرانس بین‌ المللی توسعه کسب ‌و کار با رویکرد شرکت ­های دانش بنیان صنعت و سلامت» در تاریخ ۲۹ و ۳۰ آذرماه ۱۴۰۲ می باشند. این کنفرانس با حمایت پژوهشگران و متخصصان برتر این حوزه از دانشگاه­ های مختلف داخلی و بین ­المللی و سازمان­ ها و شرکت­های بزرگ و مطرح کشور برگزار خواهد شد.

زمان: چهارشنبه ۲۹ و پنج شنبه ۳۰ آذرماه ۱۴۰۲

مکان: سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
وب سایت همایش:
https://icbdconf.ir/

منبع خبر: https://www.ui.ac.ir/

image

شتاب دهنده های هایتک شرکت فولاد در دانشگاه اصفهان مستقر شده است

مدیر عامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه در آئین افتتاح مرکز نوآوری فولاد مبارکه دانشگاه اصفهان گفت: در دانشگاه اصفهان شتاب دهنده های هایتک مستقر شده است و هدف ما رشد و توسعهٔ شرکت های نوپای دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی، دکتریحیی پالیزدار مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه، در آئین افتتاح مرکز نوآوری فولادمبارکه دانشگاه اصفهان با بیان اینکه گروه فولاد مبارکه در تعامل با دانشگاه‌ها یکی از بهترین و پیشروترین صنایع است، اظهار کرد: مسائل R&D در این گروه صنعتی چندین سال است که مورد توجه قرار گرفته و تاکنون بیش از ۱۳۰۰ طرح اتمام یافته با دانشگاه‌های کشور داریم.
وی با بیان اینکه بسیاری از مسئولان کنونی کشور دوران کارآموزی و فن آموزی را در فولاد مبارکه طی کرده‌اند، اضافه کرد: تاکنون سعی کرده‌ایم بخشی از اکوسیستم نوآوری کشور که دانشگاه‌ها هستند را حمایت و با آنها تعامل داشته باشیم که به نتیجه خوبی رسیدیم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه تامین زیرساخت‌های پایداری را مسئله دیگر ارتباط با دانشگاه دانست و ادامه داد: باید از ظرفیت دانشگاه‌ها برای استفاده از تکنولوژی‌های روز بهره ببریم چرا که تکنولوژی هر روز در حال تغییر است و ما برای پایداری باید با این تغییر، تغییر کنیم.
وی اضافه کرد: در این زمینه طی سال‌های اخیر قدم‌های اجرایی جدی‌تری را برداشته‌ایم، ما در حال حاضر از ابزارهای گذشته استفاده می‌کنیم و در آینده نیز از فناوری‌های جدید بهره خواهیم برد.
دکترپالیزدار با اشاره به آسیب‌شناسی نارضایتی صنایع و دانشگاه‌ها از ارتباط بین این دو نهاد افزود: دلیل اصلی عدم رضایت هر دوطرف هم‌جهتی و هم‌گرایی است؛ وقتی اهداف و برنامه‌های هر دو طرف هم‌گرا و هم‌جهت باشد می‌توان از منابع در جهت رسیدن به اهداف قابل لمس و مشترک استفاده کرد.
وی با بیان اینکه چنانچه در خصوص کلان روندها و آینده با مجموعه‌های دانشگاهی صحبت کنیم بخش قابل توجهی از نارضایتی‌ها و ارتباطات مستمر حل خواهد شد، گفت: دانشگاه‌ها باید فضا داشته باشند تا تحت فشار استرس صنعتی قرار نگیرند و از طرفی برای خودمان ارزش افزوده تعریف کنیم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه با بیان اینکه ‌ما ۲ کلیدواژه تحقیق و توسعه را به سبد ارتباطات اضافه کردیم، گفت: کارکرد مراکز نوآوری نیز همین است، سعی داریم هم گرایی و نقطه تمرکز ایجاد کنیم و از این رو فرایند گرنت‌های ناظر به آینده را در دستور کار داریم.
وی اضافه کرد: ما نمی‌خواهیم بار اضافی به اساتید وارد کنیم، بلکه می‌خواهیم برای آینده ما فکر کنند که چطور می‌توانیم فرایند علمی را دنبال کنیم.
دکتر پالیزدار با بیان اینکه ما در دانشگاه اصفهان شتاب‌دهنده هایتک مستقر داریم، افزود: مرحله بعدی فعالیت ما این است که از شرکت‌های نوپای دانشگاه استفاده کنیم و با سرمایه‌گذاری روند رشد و توسعه آنها را تسریع بخشیم.
وی با بیان اینکه ما در مرکز نوآوری دانشگاه اصفهان ۸۰ پایان‌نامه پذیرفته شده و ۱۴۰ پایان‌نامه ثبت‌شده داریم، گفت: رویکرد ما تعامل حداکثری با اعضای هیئت علمی است و همه توان خود را به کار خواهیم گرفت تا از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

image

تقدیر از مقالات برتر در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی اینترنت اشیا و کاربردها

مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی اینترنت اشیا با حضور پژوهشگرانی ملی و بین المللی و تقدیر از ۳ مقاله برتر، روز چهارشنبه ۳ آبان ۱۴۰۲ در محل سالن همایش های پیامبراعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر بهروز شاهقلی رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان ضمن تشکر از عوامل برگزاری همایش به تشریح ظرفیت های دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان پرداخت و بر شبکه ای شدن همکاری های علمی با دانشگاه های جهان، کشور و استان تأکید کرد.
دکتر منتظرالقائم دبیر علمی همایش نیز ضمن تشریح ارزش علمی مقالات ارایه شده در این همایش تصریح کرد: تعداد ۱۸۵ مقاله به کنفرانس ارسال شد که از این میان، بالغ بر ۶۷ مقاله پذیرش نهایی شد و تمامی مقالات «هفتمین دوره کنفرانس بین‌المللی اینترنت اشیا و کاربردها» در پایگاه سیویلیکا و پایگاه کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهند شد.
وی افزود: مطابق دستور العمل اجرایی کنفرانس و تفاهمنامه منعقد شده با سیویلیکا (پایگاه علمی و اطلاع رسانی کنفرانس‌های ایران) کلیه مقالات پذیرش شده از طرف دبیرخانه همایش به سیویلیکا ارسال و نمایه خواهند شد. دکتر احمدرضا منتظرالقائم مدیر مرکز فاوا دانشگاه در ادامه تصریح کرد: مقالات پذیرفته شده در «هفتمین کنفرانس بین المللی اینترنت اشیاء و کاربردها» با موضوعات مرتبط در نشریه هوش محاسباتی در مهندسی برق چاپ خواهند شد. وی در ادامه تاکید کرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده و طی مراحل احراز صلاحیت، مقالات انگلیسی پذیرفته شده در این کنفرانس در IEEE نمایه خواهند شد.
دکتر نور بهبهانی دبیر اجرایی همایش نیز ضمن تقدیر از عوامل اجرایی همایش تصریح کرد: کمیته اجرایی به ‌منظور تعامل بیشتر فعالان و ذینفعان حوزه اینترنت اشیا، اقدام به برگزاری نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء در این دوره کنفرانس نمود.
وی در ادامه افزود: با توجه به رشد روزافزون و اهمیت اینترنت اشیا در زندگی روزمره و کسب‌وکارهای مختلف، کمیته اجرایی «هفتمین دوره کنفرانس بین‌المللی اینترنت اشیا و کاربردها»، نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا را در تاریخ ۳ آبان ۱۴۰۲ در محل دانشگاه اصفهان برگزار کرد.
دکتر نوربهبهانی تصریح کرد: این نمایشگاه با هدف بررسی آخرین تحولات و روندهای بین‌المللی و داخلی در جهت تعامل بیشتر برای کسب‌وکارهای خرد و کلان و مرتبط با اینترنت اشیا و ارائه توانمندی‌های این حوزه با حضور متخصصان، پژوهشگران، صنعتگران، سرمایه‌گذاران، دولتمردان و علاقه‌مندان به این حوزه آغاز به کار کرد.
وی افزود: از تمام شرکت‌های فعال در زمینه‌های مختلف مربوط به اینترنت اشیا دعوت شد تا با ثبت‌نام در این رویداد معتبر شرکت نمایند و فرصت‌های منحصر به فردی را برای نمایش محصولات و خدمات خود، برقراری ارتباط با سایر فعالان حوزه، گسترش شبکه‌های همکاری و تجاری، یادگیری از تجارب موفق داخلی و خارجی، شناسایی نقاط قوت و ضعف و چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو، به دست آورند.
.

image
image