دانشگاه فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی
دانشگاه فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی

دانشگاه فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی

@page1131141

بازدید دانشجویان گروه معماری از موزه سیمان ری

جمعی از دانشجویان انجمن علمی گروه معماری دانشکده با همراهی آقای مهندس کیانی و در تاریخ ۸ آذر از مجموعه موزه سیمان ری از کارخانه تاریخی و شناخت مراحل بتن و معرفی کارخانه بتن بازدید کردند.
با توجه به ضرورت آشنایی دانشجویان از محیط های علمی، با هماهنگی واحد فرهنگی دانشکده ،جمعی از دانشجویان انجمن علمی گروه معماری دانشکده با همراهی آقای مهندس کیانی و در تاریخ 8 آذر از مجموعه موزه سیمان ری از کارخانه تاریخی و شناخت مراحل بتن و معرفی کارخانه بتن بازدید بعمل آوردند.

شایان ذکر است این کارخانه در اسفند سال ۱۳۹۹ رفع معارض شد و عملیات مستند سازی، رفع خطر اولیه و طراحی آن در سال ۱۴۰۰ صورت پذیرفت. پس از طراحی و با هدف بازگشایی هر چه سریع‌تر مجموعه در سال ۱۴۰۱ در دوره جدید مدیریت شهری عملیات اجرایی مرحله اول کارخانه از محل منابع سازمان نوسازی شهر تهران با هدف تبدیل مجموعه «سی مان ری» به «کار موزه» آغاز و ظرف مدت هفت ماه فاز اول کارخانه که شامل ۵ هزار متر مربع محوطه، ۲هزار متر مربع فضای کار اشتراکی، ۹۰۰ متر مربع گالری و مرکز اسناد در کنار ۱ هزار متر مربع موزه صنعت بود، برای استفاده هموطنان آماده شده است.
روند بازآفرینی مجموعه سیمان ری امری مداوم خواهد بود و تا سه سال دیگر و در فاز‌های بعدی ادامه خواهد داشت.

image
image
image

برگزاری سمینار کشف سرنوشت اقتصادی خویش

به گزارش معاونت پژوهش و فناوری آخرین سمینار هفته کارآفرینی با عنوان "کشف سرنوشت اقتصادی خویش" در روز دوشنبه مورخ 6آذر 1402 با سخنرانی مهندس برزگر برگزار گردید.
مهندس برزگر در این سمینار به تعریف کارآفرینی و چگونگی شروع کار یک کارآفرین پرداخت:
«کارآفرین فرد مبتکر ، اهل چالش، اهل ریسک ، مشتاق به کسب و کار جدید می باشد.»
در ادامه سمینار، آغاز کسب و کارهای کوچک و ویژگی های آن مانند داشتن ریسک کمتر، مطمئن تر بودن و ... را برای دانشجویان تبیین نمود.
استاد برزگر علت شکست کارآفرینان را نداشتن تحلیلی درست از بازار دانست و عنوان کرد: «هر کارآفرینی که خطر شروع یک کسب و کار را به جان می‌خرد، در پس ذهن‌اش به سود فکر می‌کند. داشتن یک کسب و کار می‌تواند بسیار سودمند و در عین حال، بسیار پرخطر باشد. عوامل مشخصی وجود دارند که می‌توانند باعث شکست یک کسب و کار شوند، ولی عدم تحقیق مناسب و کافی در مورد سوددهی بازار پیش از چنین سرمایه‌گذاری پرخطری یکی از دلایل اصلی شکست در کسب و کار است.»

image