دانشگاه ملایر

'افتخاری درخشان برای دانشگاه ملایر در جشنواره بین المللی حرکت توسط دانشجویان انجمن علمی رشته حقوق'

شانزدهمین جشنواره بین المللی حرکت در بازه زمانی دوم لغایت چهارم دی ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد .
حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با حمایت های ویژه از واحد انجمن های علمی دانشجویی با یازده اثر در این جشنواره حضور داشت که در نهایت انجمن علمی حقوق در حوزه رقابتی آموزش محور از بین 2649 اثر ارسال شده به جشنواره از دانشگاههای سراسر کشور، موفق به کسب عنوان «شایسته تقدیر» گردید.
نظر به اینکه برگزیدگان این جشنواره تحت پوشش استفاده از تسهیلات بنیاد علمی نخبگان قرار می گیرند، آثار ارسال شده طی دو مرحله با شاخصه های داوری محتوای علمی و فرهنگی توسط 300 نفر از اعضای هیأت داوران بررسی گردید و 130اثر انتخاب شد. در مراسم اختتامیه که در روز دوشنبه 4 دی ماه برگزار شد ضمن بازدید مقام عالی وزارت متبوع و معاونت فرهنگی و اجتماعی از غرفه های نمایشگاه ، از طرف وزیر محترم، دست نوشته تشویق آمیزی در تقدیر از فعالیت های صورت گرفته به واحد انجمن های علمی دانشگاه ملایر تقدیم شد.
در پایان ضمن تبریک به جامعه علمی دانشگاه ملایر بابت کسب این موفقیت درخشان از زحمات دانشجویان فعال انجمن علمی حقوق آقایان امیر محمد حسنی، مهدی ذبیحی قمی ،محمد حسین حافظی، خانم رضوان سرکبود و استاد مشاور انجمن علمی حقوق دکتر حبیب الله کیانی، کارشناس انجمن های علمی دکتر فاطمه ساریخانی، معاونت و مدیریت فرهنگی و اجتماعی که در کسب این مقام نقش داشتند تشکر و قدردانی می گردد.

منبع: سایت دانشگاه ملایر

image
image

رتبه ممتاز دانشگاه ملایر در رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC

بر اساس گزارش بهره وری دانشگاه های کشور در تولید مقالات علمی در پایگاه ISC، دانشگاه ملایر رتبه نخست را در شاخص تعداد کل مقالات تولید شده در بین دانشگاه های جامع با قدمت زیر 20 سال به خود اختصاص داده است.
این موفقیت را به جامعه دانشگاهی دانشگاه ملایر تبریک عرض نموده و موفقیت بیش از پیش را از خداوند متعال برای مجموعه دانشگاه ملایر خواستاریم.

image

ششمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران در دانشگاه ملایر برگزار گردید

ششمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران با حضور مسئولین دانشگاه، دبیر انجمن شیمی ایران، جمعی از اساتید و پژوهشگران کشور و دانشجویان و علاقمندان در دانشگاه ملایر برگزار گردید.

در آئین افتتاح این همایش دو روزه که با حضور هیأت رئیسه دانشگاه و مسئولین دانشکده علوم پایه و گروه شیمی برگزار شد، دکتر محمدی منش سرپرست دانشگاه ضمن خیرمقدم و قدردانی از برگزاری همایش و حضور مدعوین، بر لزوم تلاش مضاعف نخبگان و پژوهشگران به منظور اثرگذاری در رشد و توسعه کشور تاکید نمود.

در ادامه دکتر سلیمانی دبیر علمی کنفرانس ضمن تبیین اهمیت و جایگاه رشته شیمی در تولید علم و دانش در کشور، شیمی کاربردی را حلقه مفقوده انتقال یافته های محققان شیمی از آزمایشگاه به صنعت دانست.

وی در ادامه گزارشی از روند شکل گیری ششمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران از بهمن ماه سال ۱۴۰۰ در دانشگاه ملایر ارائه داد و گفت: این کنفرانس تحت نظارت انجمن شیمی ایران و با کسب مجوز isc برگزار گردید. تعداد ۲۲۰ مقاله در ۲۱ محور مختلف در بازه ارسال مقالات به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که از این تعداد بعد از انجام فرآیند داوری علمی مقالات، تعداد ۱۵۶ مقاله موفق به کسب پذیرش نهایی گردیدند. همچنین در این کنفرانس از مطالب علمی ۶ سخنران کلیدی بهره برده شد.
در ادامه دکتر مقدم دبیر انجمن شیمی و دکتر ایروانی مشاور عالی رئیس انجمن شیمی در سخنانی ضمن اعلام رضایت از نحوه برگزاری کنفرانس در دانشگاه ملایر، از همکاری هیأت رئیسه دانشگاه در برگزاری این کنفرانس تجلیل و از دبیران علمی و اجرایی کنفرانس با اهدا لوح تقدیر قدردانی نمودند.

ایشان ضمن بازدید میدانی از امکانات دانشگاه، پتاسیل بالای دانشگاه را در برگزاری این کنفرانس های معتبر مورد تایید قرار دادند.

دکتر یاسین قلی ئی دبیر اجرایی کنفرانس نیز توضیحاتی در مورد فعالیت های اجرایی و حواشی شیرین آن برای حضار بیان کرد. وی ضمن اشاره به همکاری صمیمانه و مسئولانه هیئات رئیسه دانشگاه در پیشبرد ملزومات کنفرانس از زحمات کارمندان دانشگاه در تمام بخش های مرتبط با کنفرانس تشکر کرد.

وی به نقش غیرقابل انکار کمیته اجرایی کنفرانس متشکل از دانشجویان دانشگاه ملایر اذعان و از همگی تشکر و قدردانی نمود.

شایان ذکر است که در اختتامیه ششمین کنفرانس شیمی کاربردی ایران از ۹ پوستر علمی برتر به انتخاب شرکت کنندگان و کمیته داوری کنفراس تقدیر به عمل آمد.

image

قرار گرفتن مقاله دکتر جواد غلامی و همکاران وی در لیست مقالات پراستناد JCR

مقاله دکتر جواد غلامی عضو هیئت علمی گروه شیمی و همکاران وی با عنوان

Ultrasound assisted synthesis of Pd NPs decorated chitosan-starch functionalized Fe 3 O 4 nanocomposite catalyst towards Suzuki-Miyaura
coupling and reduction of 4-nitrophenol

که در مجله INTERNATIONAL JOURNAL OF BIOLOGICAL MACROMOLECULES به چاپ رسیده است، براساس اعلام وب سایت معتبر
https://esi.clarivate.com/DocumentsAction.action جزو مقالات پراستناد قرار گرفته است. این موفقیت را خدمت ایشان تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون را از خداوند مننان برای این عزیز خواستاریم.
معاونت پژوهشی و فناوری


موفقیت دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه ملایر در کسب رتبه اول آزمون وزارت بهداشت و آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱

محمد مهدی لک دانشجوی روانشناسی دانشگاه ملایر، موفق به کسب رتبه ۱ کشوری در کنکور روانشناسی وزارت بهداشت در هر ۴ گرایش بالینی، سلامت، کودک و نوجوان و بهداشت روان شد.
وی همچنین موفق به کسب رتبه ۱ کنکور ارشد وزارت علوم در گرایش روانسنجی شد.
محمد مهدی لک دانشجوی ورودی سال ۱۳۹۷ رشته روانشناسی دانشگاه بود و با معدل کل دوره کارشناسی ۱۹.۵۸ فارغ‌التحصیل گردید.
دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه این موفقیت بزرگ را به ایشان و خانواده محترمشان، اساتید و دانشگاهیان دانشگاه ملایر تبریک عرض می نماید.

image