دانشگاه خوارزمی

'جلسه مشترک دانشگاه خوارزمی با دانشگاه تکنولوژی بغداد'

نشست مشترک بین دانشگاه خوارزمی تهران، ایران و دانشگاه تکنولوژی بغداد، عراق در روز یکشنبه، اول دی ماه به صورت ترکیبی حضوری در مرکز روابط بین الملل و آنلاین برگزار شد. علاوه بر مدیران دفتر روابط بین‌الملل، هیئت نمایندگی دانشگاه خوارزمی شامل رؤسای دانشکده‌های مهندسی، شیمی، فیزیک، زمین‌شناسی و علوم زمین، مدیر پردیس بین‌الملل دانشگاه خوارزمی، مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی و معاون مدیر مرکز آموزش های آزاد و الکترونیکی حضور داشتند. هیئت نمایندگی دانشگاه تکنولوژی بغداد به مدیریت رئیس دانشگاه دکتر احمد غبان، خانم خوله الخشان، دستیار رئیس در امور علمی، دکتر لیث السالم صابری مدیر امور فرهنگی، دکتر عباس جواد السلطان مدیر آموزش، دکتر حیدر جعفری، مدیر امور مالی و دانشجویان بورسیه دکتر خالد العجمی، رئیس گروه مهندسی شیمی، دکتر محسن رئیس گروه مهندسی مکانیک، دکتر رائد رئیس گروه فیزیک کاربردی، و دکتر مهدی رئیس گروه تحصیلات تکمیلی حضور داشتند.
دکتر حسین مهاجری دبیر جلسه، به نمایندگی از دانشگاه خوارزمی از همکاران عراقی استقبال نمود. دکتر لیث از دانشگاه تکنولوژی، ضمن خوش آمدگویی شرکت کنندگان را در جریان دستور جلسه قرار دادند. دکتر قاسمی، رئیس اداره مشارکت‌ها و همکاری‌های بین‌المللی در خصوص قابلیت‌های دانشگاه برای همکاری‌های بین‌المللی و نیز نمایی کلی از امکانات و دانشکده‌های دانشگاه خوارزمی توضیحاتی ارائه داد .طرفین جنبه‌های مختلف همکاری‌های جاری مشترک از جمله مبادله استاد و دانشجو، اعطای مدارک مشترک، همکاری در انتشار مجلات، آموزش مداوم برای کارکنان و دانشکده‌ها، برنامه لیسانس ۲+۲ برای گروه مهندسی مکانیک، اساتید راهنما و مشاور مهمان، دوره‌های آنلاین کوتاه‌ و بلندمدت و کارگاه‌های آموزشی را مورد بحث قرار دادند .دکتر اکبری، معاون مدیر دفتر روابط بین‌الملل، پیشنهاد داد بین دو دانشگاه همکاری متقابلی برای مراکز استارت‌آپ و شتاب دهنده، به ویژه برای خطرات زیست محیطی ایجاد شود. هر دو طرف توافق نمودند تا زمینه برای همکاری مشترک در خصوص چنین ابتکاراتی گسترش یابد.
سپس دکتر احمد الغبان، رئیس دانشگاه تکنولوژی، با آرزوی موفقیت برای همکاران دانشگاه خوارزمی ابراز امیدواری کرد که همکاری سازنده‌ای بین دو دانشگاه برقرار شود. در ادامه دکتر عظیمی وقار مدیر دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه ، از حسن نیت همکاران دانشگاه تکنولوژی تشکر و قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه خوارزمی میزبان خوبی برای دوستان عراقی خود باشد.

image
image

'حضور انتشارات دانشگاه خوارزمی در یازدهمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی'

همزمان با هفته پژوهش، انتشارات دانشگاه خوارزمی میزبان بازدید کنندگان از یازدهمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی با رویکرد تجهیز کتابخانه‌های تخصصی و دانشگاهی خواهد بود.
یازدهمین نما‌یشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی با رویکرد تجهیز کتابخانه‌های تخصصی و دانشگاهی، با مشارکت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی از ۲۸ آذر تا ۸ دی ماه ۱۴۰۲ به صورت مجازی و از طریق درگاه پند دانشگاهی برگزار می‌گردد.
انتشارات دانشگاه خوارزمی در این نمایشگاه کتب تخصصی خود را در حوزه‌های موضوعی مختلف را عرضه کرده است.
خرید برای دانشجویان و عموم علاقمندان با ۲۰ درصد تخفیف و از طریق تارنمای انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی به نشانی
www.vabf.ir امکان‌پذیر می‌باشد.

منبع: khu.ac.ir

image

افتتاح و رونمایی کلاس های دوره کارشناسی ارشد و دکتری دانشکده علوم مالی

روز سه شنبه ۷ آذرماه جلسه افتتاح و رونمایی کلاس های دوره کارشناسی ارشد و دکتری دانشکده علوم مالی با حضور مسئولین دانشگاه و سازمان بورس اوراق بهادار در دانشکده علوم مالی برگزار شد.
در این جلسه دکتر حسن بیگی رئیس دانشگاه خوارزمی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر معصومی نیا معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، دکتر گنج بخش معاون فرهنگی، دکتر اکبریان رئیس دانشکده علوم مالی، دکتر ناطقی مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی، آقای رمضانی مدیر حراست، دکتر فرج زاده دهکردی عضو هیئت مدیره، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار و عضو هیات علمی دانشکده علوم مالی دانشگاه خوارزمی، دکتر شاپور محمدی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و رئیس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار، دکتر هادی سلیم زاده مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و آموزش بورس و اوراق بهادار، دکتر عامری مدیر آموزش شرکت اطلاع رسانی و آموزش بورس و اوراق بهادار، دکتر فرهانیان پژوهشگر و مدرس دانشگاه، دکتر میرزاخانی عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و دکتر مهسا قربانی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی حضور داشتند.
دکتر حسن بیگی رئیس دانشگاه خوارزمی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و تبریک به مناسبت هفته بسیج، از زحمات همکاران سازمان بورس و اوراق بهادار در تجهیز و بازسازی کلاس های طبقه اول ساختمان شماره ۴ دانشکده علوم مالی تقدیر و تشکر نمود.
ایشان عنوان کرد: دانشگاه خوارزمی با قدمت بیش از ۱۰۰ سال، در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دو پردیس کرج و تهران مشغول به فعالیت می باشد.
رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: وجود چهره های شاخص علمی، سیاسی و اقتصادی در این دانشگاه، نشان‌دهنده عظمت نخبه پروری و ریشه دار بودن این مرکز علم و دانش است.
ایشان اظهار داشت: سی و پنج درصد انتشارات دانشگاه خوارزمی با همکاری مجامع بین المللی در خارج از کشور تهیه و تدوین می شود.
دکتر حسن بیگی عنوان کرد: دانشگاه خوارزمی در زمینه اجرای پروژه ها و مگاپروژه های ملی و بین المللی سابقه خوبی دارد. همکاری های دو سویه سازمان بورس و اوراق بهادار و دانشگاه نشان دهنده پتانسیل بالای هر دو مجموعه است.
ایشان در پایان گفت: دانشگاه خوارزمی با توجه به داشتن مجوز بورس صنعتی، فضای مناسبی برای ایجاد زمینه همکاری با سازمان ها و نهادهای مختلف دارد و با رعایت پروتکل های مشخصی با استفاده از ظرفیت دانشجویان نخبه می تواند رشته های مورد نیاز صنعت را تامین کند.
در ادامه دکتر معصومی نیا معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گفت: دانشکده علوم مالی از قدمت بالا و ظرفیت های خوبی برخوردار است . این دانشکده با کمک دانشکده های مدیریت و اقتصاد می توانند گام های موثری در جهت بهبود و ارتقاء سطح همکاری با سازمان بورس بردارند.
ایشان افزود: این همکاری علمی می تواند باعث افزایش سطح کیفی تعاملات و تحول در زمینه های مالی و حسابداری شود.
در پایان جلسه از تفاهم نامه مشترک میان دانشگاه خوارزمی و سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف تعمیق ارتباط بازار سرمایه و جامعه دانشگاهی با محوریت برگزاری دوره های مشترک و ارتقا دانش تخصصی بازار سرمایه، بهسازی فضای آموزشی دانشکده علوم مالی، توسط ریاست دانشگاه رونمایی شد.

image
image

راه اندازی پردیس علم و فناوری در دانشگاه خوارزمی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه خوارزمی، معاونت فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با راه‌اندازی پردیس علم و فناوری دانشگاه خوارزمی موافقت و مجوز آن را صادر نمود.
دکتر دلنواز معاون پژوهش و فناوری در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه اعلام کرد: پردیس‌های علم و فناوری به منظور فراهم نمودن زمینه توسعه فعالیت دانشگاه ها در حوزه فناوری و نوآوری و به عنوان ساختارهای تکمیل‌کننده بسط و گسترش فعالیت‌های کارآفرینانه و شکل‌گیری کسب و کارهای دانش‌بنیان و فناور در درون و مجاورت دانشگاه‌ها و همچنین ایجاد امکان بهتر برای پاسخگویی و دسترسی بیشتر نوآوران و فناوران مستعد، به امکانات و زیرساخت‌های شکل‌گرفته در این موسسات تشکیل می شوند.
ایشان افزود: مجوز پردیس علم و فناوری دانشگاه خوارزمی طی ابلاغی از سوی وزارت عتف در تاریخ ۱۶ آبان ۱۴۰۲ با همکاری پارک علم و فناوری بین‌المللی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران صادر شد.
معاون پژوهش و فناوری اظهار داشت: دانشگاه خوارزمی به منظور توسعه و هم افزایی ساختارهای ویژه بین مراکز فناوری، اجتماعی، اقتصادی و صنعتی در راستای رشد و ارتقاء زیست بوم نوآوری و فناوری کشور و استان البرز و همچنین بهره مندی از چابکی و سرعت مورد انتظار عصر کنونی در زمینه حاکمیت فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان، اقدام به راه اندازی «پردیس مشترک علم و فناوری در زمینه تخصصی مدیریت هوشمند شهری» نموده است.
دکتر دلنواز تاکید کرد: این پردیس در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان و اشتغال زایی دانش‌آموختگان دانشگاهی، با مشارکت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، به عنوان پردیس علم و فناوری دانشگاهی در استان البرز راه اندازی می شود.
معاون پژوهش و فناوری ضمن اشاره به اینکه راه اندازی پردیس علم و فناوری دانشگاه خوارزمی تحول خوبی در مسیر افزایش اشتغال دانش پایه در استان البرز فراهم می سازد، خاطر نشان کرد: راه اندازی کامل پردیس علم وفناوری، نیاز به مشارکت ارکان مختلف دانشگاه و اکوسیستم فناوری استان البرز دارد.

image