دانشگاه صنعتی اصفهان

سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در بخش پسران به ایستگاه پایان رسید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان: فردین تقی‌زاده، مدیر کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان شامگاه (شنبه، ۵ شهریور) در آئین اختتامیه سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که به میزبانی دانشگاه‌ صنعتی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: از روز اول هدفمان از این رویداد ملی در وهله نخست رفاقت و پس از آن رقابت بود. سعی می‌کنیم در المپیاد چهارم در کنار هفت رشته ورزشی، رشته‌های همگانی را نیز داشته باشیم تا با شور و نشاط بیشتری به دانشجویان شاهد و ایثارگر که چشم و چراغمان هستند، خدمت کنیم.

وی افزود: المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر بیش از یک دهه است که برگزار می‌شود و امسال پس از دو سال تعطیلی دانشگاه فکر نمی‌کردیم چنین استقبال گسترده‌ای از آن‌ شود و با شور، نشاط و همدلی دور هم جمع شویم. امسال در اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر ۴ رویداد المپیاد همگانی، المپیاد قهرمانی، المپیاد شاهد و ایثارگر و المپیاد دانشجویان بین‌الملل انجام شد. یکی از طرح‌ها ضیافت ملی در مشهد بود و امیدوارم ادامه‌دار باشد. المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز هر دو سال یک‌بار برگزار خواهد شد.

مدیر کل شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان ادامه داد: در نظر داریم برای فشردگی کمتر مسابقات در سال‌های آینده، المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر و همگانی را با هم در سال‌های زوج و المپیاد بین‌الملل و قهرمانی را در سال‌های فرد برگزار کنیم.

تقی‌زاده اضافه کرد: جشنواره جایزه ملی سردار سلیمانی و جشنواره قرآنی فرهنگی شهید آوینی دو رویداد دیگر برنامه‌ریزی شده است. همچنین در نظر داریم تا در المپیاد چهارم تیم‌ها با آمادگی بیشتری حضور یابند. میزبانان آینده المپیادها از تجربه امسال استفاده کنند تا بتوانیم روند رو به رشدی در این مسابقات شاهد باشیم. از نزدیک تلاش و همت میزبانان این رویداد دیدیم و مسابقات را با کیفیت بسیار بالایی برگزار کردند.

دکتر ابراهیم علی دوست مدیرکل تربیت بدنی سازمان دانشجویان نیز با حضور در این آیین بیان داشت: از همت حوزه شاهد و ایثارگر برای احیای دوباره این المپیاد پس از گذشت یک دهه تقدیر می کنیم.

علی دوست با اشاره به تلاش های ستاد برگزاری مسابقات گفت: چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال 1402 به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می شود و تلاش می شود هر سال دو المپیاد ورزشی به تناوب برای تداوم این شور و نشاط در دانشگاه برگزار شود.

دکتر سعید آجلی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این مراسم، ضمن تشکر از شرکت کنندگان المپیاد فرهنگی ورزشی که شور و نشاط را با خود به دانشگاه صنعتی اصفهان آوردند، این رویداد را فرصتی مغتنم برای آمادگی دانشگاه برای میزبانی المپیاد قهرمانی کشور در سال 1403 دانست.
وی افزود : شور و نشاط و سطح رقابت ها در المپیاد شاهد و ایثارگر، کمتر از رقابت های ملی نبود. امیدواریم تیم های شرکت کننده با خاطرات خوشی دانشگاه صنعتی اصفهان را ترک کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه خدمت به جامعه شاهد و ایثارگر برای دانشگاه صنعتی اصفهان یک افتخار است تصریح کرد : میزبانی خانواده شاهد و ایثارگر را در دانشگاه صنعتی اصفهان که نام 146 شهید گرانقدر را در کارنامه خود دارد ، افتخاری بزرگ بود.

همچنین مجتبی بابایی خورزوقی، دبیر کل المپیاد مدیر تربیت بدنی دانشگاه صنعتی اصفهان در این مراسم، اظهار کرد: ۸۶۳ ورزشکار و همراه در المپیاد امسال در بخش پسران حضور یافتند. ۹۱ نفر در کادر فنی این رویداد به ما کمک کردند. همچنین ۶ داور بین‌المللی نیز در جمع داوران حضور داشتند.

دانشگاه فردوسی مشهد با کسب 8نشان طلا، 3نقره و 109 امتیاز ودانشگاه تهران با کسب 3 مدال طلا، 1نقره و 4برنز و 63 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.همچنین دانشگاه‌های اصفهان، علم و صنعت و خوارزمی در رده های چهارم تا ششم قرار گرفتند.

گفتنی است سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر در 7رشته ورزشی از 54 دانشگاه، به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان از 29 مرداد تا 6 شهریور ماه برگزار شد.

در این رویداد ورزشی 863 نفر ورزشکار، مربی،سرپرست، همراه حضور داشتند.تعداد نفرات کادر فنی در این رقابت‌ها در مجموع 92 نفر بود که از این تعداد، 6 داور بین المللی و ملی این رقابت ها را داوری کردند.

در این رویداد بزرگ ورزش دانشجویی کشور به تفکیک رشته مقام های اول تا سوم توسط دانشگاه‌های زیر کسب گردید.

والیبال:
اول: دانشگاه فردوسی مشهد دوم: دانشگاه علم و صنعت سوم: دانشگاه یزد
فوتسال:
اول: دانشگاه زنجان دوم: دانشگاه شهید بهشتی، سوم: دانشگاه بیرجند
شنا:
اول: دانشگاه تهران دوم: دانشگاه علم و صنعت سوم: دانشگاه شهید بهشتی
دوومیدانی:
مقام اول: دانشگاه شهید بهشتی، مقام دوم: دانشگاه اصفهان، مقام سوم: دانشگاه فردوسی مشهد
تنیس روی میز:
اول: دانشگاه فردوسی مشهد دوم: دانشگاه بوعلی سینا همدان، سوم مشترک: دانشگاه های شهید بهشتی و گیلان

image

استاد دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان شیمی دان برجسته سال 2022 انتخاب شد

در آیین افتتاحیه بیست و یکمین کنگره بین المللی شیمی ایران که روز چهارم مرداد ماه به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد از شش استاد به عنوان شیمی­دانهای برجسته کشوری در چهار گرایش شیمی فیزیک، شیمی آلی، شیمی معدنی و شیمی تجزیه تقدیر به عمل آمد.

استاد دانشگاه صنعتی اصفهان در این کنگره به عنوان استاد مدعو،سخنرانی علمی خود را با موضوع محسابات کوانتومی ارایه کرد.

گفتنی است آقای دکتر حسین فرخ پور تحقیقات خود را در زمینه شیمی کوانتومی طیف سنجی مولکولی دنبال می کند. وی تا کنون 237 مقاله در این دو زمینه تحقیقاتی به صورت فردی یا با همکاری دیگرمحققان، در مجلات معتبر علمی به چاپ رسانده است.

شایان ذکر است، دکتر فرخ پور، عنوان پژوهشگر برتر علوم پایه دانشگاه صنعتی اصفهان و استان اصفهان در سال 1394 را در کارنامه علمی خود دارد.

image

تجلیل از استاد دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان استاد نمونه کشور

در این مراسم که صبح امروز (دوشنبه) 13 تيرماه با حضور رئیس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، ۳۶ عضو هیئت علمی نمونه کشوری و ۱۸ دانشجوی نمونه دانشگاه های کشور معرفی و تجلیل شدند.

بر این اساس دکتر محمد اسماعیل همدانی گلشن استاد دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از ۳۶ استاد نمونه کشور در سال 1401 معرفی شد.

دکتر همداني گلشن، دانش آموخته دانشگاه صنعتي اصفهان درمقطع کارشناسی(1366) و دانشگاه صنعتي شريف در مقطع کارشناسی ارشد(1369) و دكتراي رشته مهندسي برق از دانشگاه صنعتي اصفهان در سال 1377 است.

وی که هم اینک استاد گروه قدرت دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان است، از سال 1371 عضو هیأت علمی این دانشگاه بوده و طی سال های 1388تا 1392 نیز ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان را عهده دار بود.

رياست گروه برق دانشكده مهندسي برق و كامپوتر( از سال 81 تا 84) و معاونت آموزشي دانشگاه صنعتي اصفهان از سال 84 تا 87،از ديگر سوابق اجرايي دكتر همداني گلشن است.

همچنين استاد تحصیلات تکمیلی نمونه سال ۱۳۹۸، عضويت در کمیته هاي تحقیقاتي شرکت برق منطقه ای اصفهان و شرکت توزیع برق شهر اصفهان ، شرکت قطار شهری اصفهان و داوري علمی چندین کنفرانس ملی و بین المللی از ديگر افتخارات شاخص علمي استاد نمونه كشوري دانشگاه صنعتي اصفهان در سال 1401 است.

وي تأليف سه عنوان كتاب تخصصي در حوزه سيستم هاي توزيع قدرت، رله و حفاظت، انتشار بالغ بر 100 مقاله علمي در ژورنال هاي معتبر بين المللي و راهنمايي 100 دانشجوي تحصيلات تكميلي را نيز در كارنامه فعاليت هاي علمي آموزشي خود دارد.

دکترمحمد اسماعيلي همداني گلشن، در سال 2019 به دليل مشاركت در تحقيقات سيستم قدرت به عضويت ارشد سازمان IEEE درآمد. وي داوري چندين مجله بين المللي كه توسط IEEE، IET، Elsevier و Springer منتشر مي شود را نيز برعهده داشته است.

image

دکتر هاشم داداش پور رئیس سازمان امور دانشجویان کشور:

در سازمان امور دانشجویان افزایش سرانه خدمات رفاهی دانشجویان دانشگاه های کشور را دنبال میکنیم/گزارش ویدیویی

دکتر هاشم داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور عصر روز چهارشنبه 1 تیر ماه ، ضمن دیدار با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان از زیرساخت ها و امکانات رفاهی دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان از جمله سراهای دانشجویی؛ مجموعه سراهای متأهلین امام جواد(ع) واستخر دانشگاه بازدید کرد.

دکتر داداش پور در حاشیه این بازدید بیان داشت: از هر ظرفیت و فرصتی برای افزایش سرانه خدمات رفاهی دانشجویان دانشگاه های کشور استفاده می­کنیم که رضایتمندی و تعلق خاطر بیشتر دانشجویان را به همراه داشته باشد.

معاون وزیر عتف با اشاره به اینکه جایگاه دانشگاه صنعتی اصفهان از نظر علمی در کشور این انتظار را ایجاد می کند که در زمینه بین المللی شدن گام های بلندتری بردارد؛ خاطر نشان کرد: این دانشگاه در منطقه آسیای غربی نیز از جمله دانشگاه های برتر به شمارمی آید و لازم است با افزایش جذب دانشجویان بین المللی در عرصه ملی و بین اللملی نیز جایگاه خود را ارتقا بخشد.

دکتر میبدی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این دیدار، با اشاره به قدمت بالای 40 سال برخی ساختمان های سراهای دانشجویی این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان در بحث اسکان دانشجویان خوابگاهی با محدودیت جدی روبرو است و نیازمند تسریع در بازسازی خوابگاه های خود است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، تلاش شبانه روزی مسئولین حوزه دانشجویی دانشگاه را در جهت ارتقا خدمات این بخش ارزشمند دانست و افزود: با بازگشایی دانشگاه پس از کرونا توجه به ارتقا کیفیت غذا در سلف دانشجویی و توسعه خدمات در بخش سلامت روان دانشجویان را بیش از گذشته مد نظر قرار داده ایم.

در این دیدار، دکتر آجلی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن ارایه گزارشی از وضعیت اسکان دانشجویان در سراهای دانشجویی خواستار توجه بیشتر مسئولین وزارت عتف به بازسازی خوابگاه های فرسوده دانشگاه صنعتی اصفهان و همچنین توسعه خدمات رفاهی شد.

گفتنی است رئیس سازمان امور دانشجویان کشور در بازدید از مجموعه سلف دانشجویان، سراهای دانشجویی، استخر و مزار شهدای گمنام دانشگاه صنعتی اصفهان با دانشجویان این دانشگاه دیدار و گفتگوی صمیمانه داشت و تأکید داشت: سازمان امور دانشجویان، در زمینه توسعه و بهبود کیفیت خدمات رفاهی این دانشگاه را یاری می­کند.

image