#چالش_مدیران 2 پست

⁉چالش دوم) مواجهه با مشکلات عملکرد و بازدهی:

مشکلات عملکردی همیشه برای هر مدیر یک نگرانی محسوب می‌شوند. اما در محیط تجاری سخت امروز، اگر تیم‌های شما با استانداردی بالا عمل نکنند، رقیب می‌تواند به راحتی وارد شود و کسب‌وکار مشتری شما را بگیرد.

شما باید به سرعت به ریشه هر نوع مشکل برسید. اما مراقب باشید - مدیران کار دشوار پیدا کردن تعادل برای رسیدن به نتایجی که شما نیاز دارید را دارند و به هر رابطه‌ای با اعضای تیم خود در این فرآیند خسارت وارد نکنید. اگر به زودی کلاه "مدیر محکم" خود را بگذارید، خطر آسیب به دیگر اعضای تیم را نیز خواهید داشت.

✅راه غلبه بر این چالش:

اگر کارکنان اهداف مشخصی نداشته باشند، کم کردن آنچه که انتظار می‌رود آسان است.

به وضوح اهداف و نتایج پیش‌بینی‌شده برای هر یک از اعضای تیم خود را به اشتراک بگذارید. به این ترتیب، اگر هر نتیجه‌ای کوتاه باشد، شما می‌توانید با مقایسه انتظارات خود با عملکرد واقعی، با مشکل مقابله کنید.

دقت کنید که به طور مداوم عملکرد واقعی در مقایسه با این اهداف تعیین‌شده را کنترل کنید. سپس می‌توانید هر مشکلی را زود تشخیص دهید و بازخورد سازنده ایجاد کنید - به جلوگیری از مسائل بزرگ‌تر در خط کمک کنید

اگر عملکرد بهبود نیابد، زمانی است که باید فرآیند انضباطی روشن و منصفانه ای را دنبال کنید.

#چالش_مدیران


⁉ چالش اول ) برقراری ارتباط موثر با کارمندان:

از ویژگی های جایگاه مدیریت اغلب وجود فاصله با بقیه افراد شرکت میباشد. همین موضوع یکی از بزرگترین چالش ها را برای مدیران ایجاد می کند که باید این فاصله با مهارت های ارتباطی موثر و به موقع پر شود.

مدیران خوب باید مهارت های شنیداری و گفتاری پیشرفته ای داشته باشند زیرا آنها نقش زیادی در موفقیت تیم خود دارند. طبق تحقیقات مشخص شده است که "کمبود ارتباطات بین دپارتمانی" یکی از بزرگترین دلایل استرس برای کارمندان کشور انگلستان در سال 2020 است. این بدان معنی است که وقتی یک مدیر در مورد امور تجاری یا پیشرفت فردی با تیم آنها ارتباط برقرار نمی کند ، نه تنها می تواند به روابط مدیر و کارمند آسیب می رساند ، همچنین قادر است استرس زیادی را به کارکنان منتقل کند.

✅غلبه بر این چالش:

هر کس به طور متفاوتی ارتباط برقرار می کند - برخی از روش های ارتباطی ممکن است برای برخی از کارمندان خوب باشد ، اما برای دیگران کارساز نخواهد بود. بهترین راه برای غلبه بر مسدودکننده های ارتباطی کشف انواع مختلف شخصیت های موجود در تیم شما است.

انجام تست های شخصیتی یک روش عالی برای یافتن نقاط قوت و ضعف هر یک از اعضای تیم ، نحوه برقراری ارتباط بهتر این نوع شخصیت های مختلف و پاسخگویی بهتری است.

برخی از تست های شخصیت شناسی نظیر تست هالند ، تست MBTI ، تست نئو یا تست دیسک است که هرکدام بسته به نیاز شما میتواند در این مورد کمکتان کند.

#چالش_مدیران