#هوشبری 2 پست

📣 دو رشته آموزش هوشبری و پرستاری تعیین تکلیف شدند

🔹 شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی آخرین تصمیم خود درباره پذیرش دانشجو در رشته «آموزش هوشبری» و «پرستاری - مراقبت‌های ویژه کودکان» در مقطع کارشناسی ارشد را اعلام کرد.
🔹 بر اساس تصمیم شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی در دویست و هشتادمین جلسه شورا در ۱۳ بهمن ماه ۹۹، پذیرش دانشجو در رشته «آموزش هوشبری» تنها برای یک دوره و ۳ دانشگاه علوم پزشکی اهواز، ایران و کاشان در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی صورت می‌گیرد.
🔹 همچنین شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با پذیرش دانشجو در رشته «پرستاری - مراقبت‌های ویژه کودکان» موافقت نکرد و اعلام کرد به دلیل عدم صدور مجوز، پذیرش دانشجو در این رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ گروه علوم پزشکی صورت نخواهد گرفت.
✅ لازم به ذکر است، آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ در روز‌های ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون در روز‌های ۶ تا ۱۶ اسفند ۹۹ انجام می‌گیرد.

🌐منبع خبر: خبرگزاری دانشجو
#خبر #اخبار #اخبار_تحصیلی #دانشگاه_علوم_پزشکی #هوشبری #پرستاری


📣 پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته آموزش هوشبری مجوز گرفت

🔹 دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز، ایران و کاشان از سوی شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته آموزش هوشبری را دریافت کردند.

🔹 به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمد حسین آیتی دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با ارسال نامه‌ای به سعید هاشمی رئیس مرکز سنجش وآموزش پزشکی از بازگشت مجدد مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته آموزش هوشبری خبر داد.

🔰 متن نامه به این شرح است؛ احتراما به استحضار می‌رساند در دویست و هشتادمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۳ بهمن ماه ۹۹ موضوع تعیین تکلیف تمدید مجوز پذیرش دانشجو در رشته آموزش هوشبری مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مطرح و پس از بحث و بررسی؛ ادامه پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز، ایران و کاشان برای یک دوره، مورد موافقت قرار گرفت.

🔹 همچنین مقرر شد معاونت‌های درمان و توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی در خصوص ابهامات جایگاه شغلی و نحوه به کارگیری فارغ‌التحصیلان این رشته، کار کارشناسی انجام داده و نتیجه را به جلسه بعدی شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی گزارش دهند.
بدیهی است مصوبه فوق الذکر پس از توشیح صورت جلسه توسط مقام وزارت بهداشت، برای دانشگاه‌های مذکور ارسال خواهد شد.

🌐 منبع خبر: خبرگزاری دانشجو
#خبر #اخبار #اخبار_تحصیلی #هوشبری #کارشناسی_ارشد

image