#هوش 2 پست

📣کانن با دوربین‌های هوش مصنوعی فقط افراد خندان را به شرکت راه می‌دهد

🔰کانن با نصب دوربین‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و مجهز به فناوری تشخیص خنده در شعب چین خود، قصد دارد فقط کارکنان خوشحال و خندان را به شرکت راه بدهد و کارمندان عبوس و اخمو حق ورود به محل کار را ندارند.

🔹کارفرمایان چینی به لطف هوش مصنوعی و الگوریتم‌های تشخیصی بیش از پیش بر کارمندان خود نظارت دارند و این وضعیت ممکن است در آینده نه چندان دور، وضعیت اسفناکی برای افراد شاغل در شرکت‌های بزرگ ایجاد کند. پایش برنامه‌های اجرا شده روی رایانه‌های کارمندان برای تعیین سطح بهره‌وری و استفاده از دوربین‌های مداربسته در جهت اندازه‌گیری زمان سپری شده برای فعالیت‌های جانبی مانند صرف ناهار از نظارت‌های معمول به شمار می‌روند. حتی بعضی از شرکت‌ها با اجبار افراد به نصب اپلیکیشن‌های خاص، فعالیت آن‌ها در خارج از محیط کار را نیز کنترل می‌کنند.

🔹کانن در سال گذشته دوربین‌های تشخیص خنده خود را برای مدیریت محیط کار معرفی کرد، اما در آن زمان توجه چندانی به این فناوری نشد. اکنون گزارش جدیدی ادعا دارد که کانن از دوربین‌های گفته شده در تعدادی از شعب چین خود استفاده کرده است و فقط کارمندان خوشحال و خندان را به اتاق‌های عمومی مانند سالن مطالعه یا گردهمایی‌های کتابخوانی راه می‌دهد. در حال حاضر به نظر نمی رسد که فناوری تشخیص خنده روی عملکرد شغلی اصلی افراد تاثیر چشمگیری داشته باشد، اما ممکن است در آینده شاهد گسترش استفاده از فناوری‌های مشابه باشیم.
منبع خبر: digiato
#هوش مصنوعی #دوربین های _ هوش مصنوعی #افراد خندان

image

میلاد زندی زند    یک مقاله جدید منتشر کرد
 مدیر عامل و بنیان گذار روتیک

جایگاه هوش مصنوعی ایران در جهان، علمی نوپا ولی پر افتخار | #هوش مصنوعی #هوش مصنوعی ایران در جهان #هوش مصنوعی در ایران #جایگاه هوش مصنوعی #جایگاه ایران در هوش مصنوعی #رتبه ایران در هوش مصنوعی

جایگاه هوش مصنوعی ایران در جهان، علمی نوپا ولی پر افتخار

جایگاه هوش مصنوعی ایران در جهان، علمی نوپا ولی پر افتخار

هوش مصنوعی (artificial intelligence) شاخه ای از علوم کامپیوتر است، و هدف آن ساخت ماشین های هوشمند میباشد. که توانایی تقلید و شبیه سازی هوش و رفتار انسانی را دارند!