#نکات 9 پست

🔴▪️تفاوت تصدیق با تحسین در گفتار:

👌تصدیق: این نوع از علایم کلامی به شمار می آورد که شامل کلمات و عباراتی هست که دلیل بر تایید یا موافقت با اعمال یا سخن طرف مقابل است .
〰از تصدیق برای تقویت قسمت های مهم گفتار طرف تعامل و جهت دادن به آن استفاده می نماییم .
نمونه های آن عبارتند از
"بله" ،
"درسته"،
"همینطور است که شما می گویید"
و صدای غیر لغوی مانند "اوهوم".

👏اما تحسین :
تحسین هم مانند تصدیق نوعی تقویت مثبت است اما فراتر از یک تایید ساده یا توافق با گفتار و اعمال طرف مقابل است از انواع تحسین کلامی می توان به عباراتی مانند "آفرین!"،
"چه جالب!"،
"ادامه بده"،
"عالیه" اشاره نمود که متناسب با وضعیت به کار می رود.

#نکات
#تصدیق_تحسین
#فن_بیان


🔳نام علی بابا از کجا آمد❓

👈بهترین پاسخ برای این سوال خاطرات مالک این شرکت می باشد:

" یک روز در سانفرانسیسکو در کافی‌شاپ نشسته بودم و فکر می کردم که اسم علی بابا خوب است یا نه و هنگامی که گارسون آمد از وی پرسیدم. علی بابا را می‌شناسی❓

گفت بله می‌شناسم، پرسیدم در موردش چه می‌دانی❓

〰گفت : علی بابا و 40 دزد؛
من گفتم آره خودشه!
به خیابان رفتم و از رهگذران که از ملیت‌های مختلفی چون هندی، آلمانی، چینی، ژاپنی و... بودند همین سؤال را کردم و همگی همان جواب را دادند.

🤔فکر کردم علی بابا براحتی تلفظ می‌شود و در همه جهان شناخته شده است و به همین دلیل نام علی بابا را برای شرکت خود انتخاب کردم و در جهان تجارت بین المللی به همین نام شهرت یافتم"

#نکات
#شرکت_علی_بابا


🔳 ⭕️ نقش لباس پوشیدن در حرفه ای جلوه کردن کسب و کار شما

🔴 شاید به نظرتان غیر عادلانه برسد، اما مردم عموما هر چیزی را از روی ظاهر آن قضاوت می کنند. لباس جین و تی شرت به تن داشتن در زمان کار شاید خیلی هم منطقی و بدون ایراد باشد، اما فقط زمانی که کسی نزدیک و در ارتباط با شما نباشد و یا جلسه ای رسمی با نداشته باشید.

🌀 اما برای مشتریان جدید، استفاده از لباس های رسمی و عرف همچنان بهترین و توصیه شده‌ترین پوشش است. مورد دیگری که عموم مردم به شکلی شدید تر مورد قضاوت قرار می‌دهند، خودرویی است که شما برای مراجعه به محل آنها از آن استفاده می کنید.

✅ شاید همین لحظه بودجه کافی برای تهیه یک خودرو روز و آبرومند نداشته باشید، اما چاره این کار هم می تواند استفاده از خدمات مراکز اجاره خودرو باشد که فکر می کنم نیازی به توضیح بیشتر ندارد.
#لباس
#نکات