#نتفلیکس 2 پست

📣نتفلیکس احتمالا بازی‌های خود را از طریق اپ استور برای iOS منتشر می‌کند

🔰نتفلیکس هفته پیش سرویس اشتراکی بازی‌های خود را برای اندروید منتشر و اعلام کرد که نسخه iOS هم به‌زودی از راه می‌رسد. حالا خبرنگار بلومبرگ می‌گوید قوانین اپ استور به این شرکت اجازه نمی‌دهد که همه بازی‌ها را از طریق یک مرجع در دسترس کاربران قرار دهد. در نتیجه، احتمالا باید شاهد انتشار تک‌تک بازی‌ها در اپ استور باشیم.

🔹اپل با ایستادگی در برابر سرویس‌هایی مثل مایکروسافت ایکس کلاود گیمینگ، انویدیا جی‌فورس Now و گوگل استیدیا اجازه نداد شرکت‌ها بازی‌ها خود را از طریق یک اپلیکیشن مرجع به دست کاربران برسانند. «مارک گورمن» از بلومبرگ می‌گوید نتفلیکس با انتشار بازی‌ها در اپ استور از درگیری با اپل خودداری می‌کند.

این یعنی بازی‌های نتفلیکس از طریق اپلیکیشن خود این شرکت قابل دانلود و اجرا نخواهند بود. این اپلیکیشن فقط اجازه می‌دهد بازی‌ها را باز کنید. نسخه اندروید هم در حال حاضر به همین صورت کار می‌کند؛ بازی‌ها درون یک زبانه اختصاصی در اپ نتفلیکس دیده می‌شوند، اما دانلود تک‌تک آن‌ها به‌صورت جداگانه از گوگل پلی استور صورت می‌گیرد.
اگرچه این سازوکار پاسخ نیازهای کاربر را می‌دهد، اما شکلی ایده‌آل برای یک سرویس گیمینگ که قرار است مرجعی برای دسترسی به همه بازی‌های کاربر باشد، نخواهد بود. گورمن پیش‌بینی می‌کند که نتفلیکس در نهایت بازی‌های خود را از طریق فضای ابری در دسترس کاربران قرار دهد. این سازوکار برای اندروید مشکلی ندارد، اما با قوانین اپل سازگار نیست و احتمالا این شرکت را به ارائه اپلیکیشن‌های وب وادار می‌کند.

🔹چنان‌چه نتفلیکس به دنبال ارائه سرویس گیمینگ ابری باشد، نمی‌دانیم که دقیقا چه اتفاقی برای این سرویس در پلتفرم iOS خواهد افتاد. گورمن می‌گوید: «اپل باید قوانین خود را تغییر داده یا برای نتفلیکس استثنا قائل شود. موفقیت سرویس گیمینگ نتفلیکس به تصمیم اپل بستگی خواهد داشت. اپل مدت‌هاست با نتفلیکس همکاری دارد اما می‌داند که این شرکت در حال رشد رقیب آن‌ها محسوب می‌شود.»
منبع خبر:
www.digiato.com
#اخبار_تکنولوژی #نتفلیکس #اپ استور

image

♨️نخریدن نتفلیکس ؛ بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک اپل

🔰دنی آیوز از محققان مرکز تحقیقاتی Wedbush Securities، معتقد است که «بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیک» اپل نخریدن نتفلیکس در سال‌های گذشته بود.

🔰این تحلیلگر بر این باور است اپل در حال حاضر، سهم زیادی از صنعت استریم ویدیو را در اختیار ندارد و در این حوزه، پشت سر شرکت‌هایی همچون نتفلیکس، آمازون و دیزنی قرار دارد. آیوز می‌گوید که این اشتباه استراتژیک تنها منحصر به دوره مدیریت تیم کوک نیست و استیو جابز فقید نیز در این اشتباه سهیم است.

🔰دنی آیوز در این مصاحبه که با وب‌سایت یاهو فاینانس صورت گرفت، اعلام کرد که اگر اپل می‌توانست در آن سال‌ها، نتفلیکس را خریداری و تصاحب کند، اکنون در جایگاه بسیار بهتری در صنعت استریم ویدیو قرار داشت.

🔰هم‌اکنون نتفلیکس از ۲۰۳ میلیون کاربر در جهان بهره می‌برد و کاربران دیزنی پلاس نیز برابر با ۹۴.۹ میلیون نفر عنوان شده است. اپل اما هرگز اطلاعاتی را در خصوص مشترکان سرویس اپل تی‌وی پلاس خود ارائه نمی‌دهد. این شرکت همچنین با کمبود محتوا برای عرضه به کاربران خود مواجه است که هنوز نتوانسته در این زمینه، گام‌های موثری بردارد.

🔰آیوز معتقد است که اپل حداقل باید یک استودیو داشته باشد. وی می‌گوید که سرویس اپل تی‌وی پلاس شبیه به خانه‌ای است که وسایل بسیار کمی‌داخل آن وجود دارد. چندی پیش، راندولف، از بنیانگذاران نتفلیکس نیز اعلام کرد که اپل تی‌وی پلاس عذری برای عقب ماندن از رقبای خود ندارد.

🔰او معتقد است که اپل باید از طریق سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، کاربران را به استفاده از اپل تی‌وی پلاس ترغیب کند. راندولف در پایان گفت که در حال حاضر، ۶۲ درصد مشترکان اپل تی‌وی پلاس به صورت رایگان از این سرویس استفاده می‌کنند و ۲۹ درصد نیز هیچ تصمیمی‌برای سوییچ به حالت پولی بعد از اتمام دوره رایگان خود ندارند.


🌐منبع خبر: itiran
#خبر #اخبار #اپل #نتفلیکس

image