#صندوق_رفاه 3 پست

📣رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از اعطای وام ازدواج دانشجویی ۲۰۰ میلیون ریالی به دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

🔹به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، سیدهادی سیدفضلی با بیان اینکه وام ازدواج دانشجویی ۲۰۰ میلیون ریالی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می شود، گفت: این امر در ادامه سیاست های حمایت اجتماعی و اجرای طرح‌های رفاهی و اعتلای فرهنگ حسنه ازدواج به عنوان یکی از راهبردهای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی اجرا شده است.

سید فضلی ادامه داد: صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تحقق این امر با یکی از بانک های قرض الحسنه، تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس این تفاهم نامه تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال با نرخ ۲ درصد و مدت بازپرداخت ۳۶ ماهه به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی که تاریخ ازدواج (عقد) ایشان بعد از یکم مهر ۱۴۰۰ باشد، اعطا می شود.

🔹سیدفضلی تأکید کرد: اعطای این وام هیچ گونه ارتباطی به تسهیلات ازدواج بانک مرکزی ندارد و دانشجویان علاوه بر امکان دریافت تسهیلات ازدواج از بانک مرکزی می توانند از این تسهیلات نیز بهره مند شوند و در صورتی که زوجین هر دو دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی باشند به ازای به هر دانشجو قابل پرداخت است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: تسهیلات مذکور صرفاٌ یک بار در طول دوران تحصیل به دانشجو اختصاص می یابد و دانشجویان متقاضی این تسهیلات می توانند درخواست خود را از طریق سامانه ساجد به نشانی (sajed.iau.ir) ثبت کنند.
منبع خبر:
www.mehrnews.com
#اخبار_تکنولوژی #صندوق_رفاه #دانشگاه_آزاد


📣برنامه صندوق رفاه برای افزایش ظرفیت خوابگاه های دانشجویی

🔹رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: صندوق رفاه در سال آینده به دنبال تهیه طرح‌های بزرگی برای ایجاد ظرفیت‌های اسکان دانشجویانِ متأهل و مجرد با استفاده از ظرفیت‌های قانونی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در بازدید رئیس صندوق رفاه دانشجویان از خوابگاه‌های این دانشگاه، مورد بررسی قرار گرفت.

مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه در رأس هیأتی با حضور دکتر معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از خوابگاه دانشجویی شهید مطهری و خوابگاه خواهران شهید عضدی بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و کمبودهای رفاهی دانشجویان در خوابگاه‌های دانشجویی قرار گرفتند.

در نشستی که به همین منظور برگزار شد نحوه تأمین منابع مالی برای ساخت خوابگاه‌های متأهلی، تهیه طرح تجمیع خوابگاه‌های دانشجویی در پردیسِ اصلی دانشگاه و نحوه حمایت صندوق از تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها و غذاخوری‌های دانشجویی مورد بحث و تبادل نظر و توافق قرار گرفت.

🔹رئیس صندوق رفاه دانشجویان در این نشست با مسئولان دانشگاه علامه طباطبایی بر عزم جدی صندوق رفاه در هم افزایی با دانشگاه‌ها به منظور کاهش مشکلات رفاهی دانشجویان تأکید و افزود: صندوق رفاه در سال آینده به دنبال تهیه طرح‌های بزرگی برای ایجاد ظرفیت‌های اسکان دانشجویانِ متأهل و مجرد با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و جلب حمایت دولت است تا بدینوسیله و با افزایش سرانه‌های دانشجویی در بخش اسکان موجبات رضایتمندی دانشجویان را فراهم کند.
منبع خبر:
www.mehrnews.com
#اخبار_تحصیلی #صندوق_رفاه

image

جزئیات طرح تشویقی برای دانش آموختگان بدهکار به صندوق رفاه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از تصویب طرح تشویقی برای دانش آموختگان بدهکار به صندوق خبر داد و گفت: جزئیات طرح طی روزهای آینده اعلام می شود.

ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح تشویقی برای دانش آموختگان بدهکار به صندوق گفت: این طرح توسط هیأت امنای صندوق به تصویب رسیده و بندهای مختلفی در این طرح مصوب شده است.

وی ادامه داد: مصوبات این طرح بیشتر در مورد دانش آموختگانی است که قسط‌های معوق داشته و به دلیل عدم پرداخت به موقع، براساس مقررات صندوق باید اقساط خود را یک جا پرداخت کنند، برای این دانش آموختگان در دو الی سه گروه، مشوق‌ها، تخفیف‌ها و بخشودگی‌هایی پیش بینی شده است که جزئیات آن طی روزهای آینده به اطلاع تمامی دانش آموختگان خواهد رسید.

مطیعی با اشاره به افزایش ۲ برابری وام تحصیلی دانشجویان متأهل، افزود: مصوبه دیگر هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان در خصوص دانشجویان متأهل بود که بر این اساس، وام تحصیلی دانشجویان متأهل ۲ برابر دانشجویان مجرد تصویب شد که این مصوبه نیز از مهر ۱۴۰۰ عملیاتی خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها در سال تحصیلی جدید گفت: اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها به نحوه پیشرفت برنامه واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان بستگی دارد.

وی ادامه داد: چگونگی حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها و اینکه چه گروه‌هایی از دانشجویان حضوری و چه گروه‌هایی مجازی خواهند بود بستگی به پیشرفت واکسیناسیون و برنامه ستاد ملی کرونا دارد.
منبع خبر:
www.mehrnews.com
#اخبار_تحصیلی #صندوق_رفاه