#سازمان 5 پست

الهام یاوری
 مدیریت کسب وکار علامه طباطبایی

مدیریت ذره بینی (micro management)، نمونه‌ای از ضعف مدیریتی است که مبین کنترل بیش از اندازه و غیر ضروری #کارکنان توسط #مدیریت و توجه شدید مدیر به جزئیات کاری است. مدیران ریزبین (micromanager) به دلیل غرق شدن در مسائل جزئی، توانایی تحلیل کل سیستم و توجه به بهره‎وری کلی را ندارند.

احساس عدم اطمینان و شک و تردید مدیر نسبت به دیگران، باعث #کنترل شدید #پرسنل شده و همین امر موجب تکرار کار‌ها، اتلاف وقت و انرژی و تحمیل هزینه‌های اضافی بر #سازمان و کسب و کار می‌شود. برخی از مدیران میکرو، معتقدند برای انجام درست کار‌ها باید شخصاً خود اقدام کنند.

آن‌ها خود را بهترین #تصمیم‌گیرندگان می‌دانند، تمام کار‌ها و وظایف را در دست می‌گیرند و اجازه نمی‌دهند که تصمیم‌گیری به زیردستان تفویض شود. برخی دیگر از مدیران ذره‌بین نیز کسانی هستند که کارکنان را ابزار تحقق اهداف می‌دانند. تا زمانی که کارکنان انتظارات آن‌ها را برآورده سازند، این مدیران مشکلی ندارند، اما چنانچه کاری اشتباه انجام گیرد، آن‌ها مستبد و زورگو می‌شوند و رفتار‌های وسواس‌گونه خود را نشان می‌دهند.

یکی از نشانه‌های بارز مدیران ریزبین، تأکید بیش از اندازه آن‌ها بر گزارش کاری است. آن‌ها می‌خواهند کارکنان لحظه به لحظه زمان کاری خود را گزارش دهند. علاوه بر این مدیران ذره‌بینی کارکنانی را که شبیه خودشان هستند، ارتقا می‌دهند. بنابراین کارکنان چنین مدیرانی یاد می‌گیرند برای پیشرفت و ارتقا، ریزبین و دقیق باشند و به این ترتیب آن‌ها نیز تبدیل به افرادی ذره‌بین می‌شوند


🔳⭕️چه مزایایی وفاداری کارکنان در سازمان را افزایش خواهد داد؟

۱. حقوق و دستمزد بالا
۲. رفاه و مزایای بیشتر
۳. فرصت‌های توسعه مسیر شغلی
۴. فرصت‌های آموزش و کارآموزی
۵. همکاران دوست داشتنی
۶. فرهنگ شرکتی مناسب

#وفاداری
#سازمان


📣سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ضمن تشریح شرایط امریه در آتش نشانی گفت: سربازان متاهل در اولویت هستند.

🔰جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در تشریح شرایط امریه در سازمان آتش نشانی اظهار کرد: سازمان آتش نشانی نیز همچون سایر سازمان‌ها هر ساله تحت عنوان امریه آتش نشانی سربازان را جذب و پذیرش می‌کند. اما این امریه به معنای این نیست که سربازی بخواهد نامه‌ای داشته باشد و به آتش نشانی مراجعه کند بلکه باید همانند امریه دیگر سازمان‌ها بر روی سایت ثبت نام کند و در صورت داشتن شرایط لازم به آتش نشانی به عنوان امریه معرفی شود.

🔹وی افزود: این دوره سازمان آتش نشانی فقط جذب امریه از بین سربازانی دارد که مدارک آنها لیسانس و فوق لیسانس باشد.

🔹ملکی با اشاره به شرایط ویژه امریه در سازمان آتش نشانی گفت: یکی از مواردی که سربازان باید به آن توجه کنند این است که هیچیک از بستگان درجه یک و ۲ آنها در سازمان آتش نشانی مشغول به کار نباشد، در واقع سربازی که در آتش نشانی امریه می‌شود نباید هیچکدام از بستگان درجه یک و ۲ در این سازمان مشغول به کار باشد.

🔹سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: البته سربازان متأهل، سربازانی که پدرشان سابقه جبهه، جانبازی و ایثارگری دارند، سربازانی که سابقه بسیج دارند هم در اولویت جذب هستند.
🌐منبع خبر:mehrnews
#امریه #سربازا متاهل #امریه آتش نشانی #سازمان آتش نشانی

image

📣اعلام ظرفیت رشته‌های دکتری پژوهشی علوم پزشکی

🔰پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی در سال ۱۴۰۰ در ۵۸ رشته در ۳۳ دانشگاه علوم پزشکی و سه موسسه و سازمان مرتبط با علوم پزشکی انجام می‌شود.

🔹به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۴۰۰ گروه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی در روز‌های پنجشنبه سوم، جمعه چهارم و شنبه پنجم تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

🔹ظرفیت اولیه رشته‌های دکتری پژوهشی (Ph.D by Research) در گروه علوم پزشکی اعلام شده است و بر اساس این ظرفیت ۳۰۰ نفر در ۵۸ رشته در ۳۳ دانشگاه علوم پزشکی و ۳ موسسه و سازمان مرتبط با علوم پزشکی پذیرفته می‌شوند.

🔹فهرست دانشگاه‌های پذیرنده اولیه بوده و ممکن است در اعلام نهایی تغییراتی در رشته‌های مختلف (بر حسب شرایط دانشگاه ها) انجام شود. از جمله افزوده شدن دانشگاه‌هایی که بعد از این تاریخ مجوز پذیرش دریافت می‌کنند و یا برخی از دانشگاه‌ها که به دلایل گوناگون علمی و اجرایی حذف می‌شوند.

🔹اعلام فهرست دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت‌های مربوطه در این مرحله صرفاً برای آگاهی کلی داوطلبان بوده و حقی برای داوطلب ایجاد نمی‌کند.

🔹تغییرات احتمالی در ظرفیت‌های پذیرش تا زمان انتخاب رشته محل توسط داوطلبان از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.

🌐منبع خبر:snn.ir/003sdh
#دانشجویان #دکتری #علوم_پزشکی #سازمان #داوطلبان

image

📣مهلت دریافت کارت شرکت در هفتمین آزمون سامفا امروز، ۳۰ بهمن به پایان می‌رسد

⭐طبق اعلام سازمان سنجش مهلت دریافت کارت ورود به جلسه هفتمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی سال ۱۳۹۹ (سامفا) ساعت ۲۴ امروز پنجشنبه ۳۰ بهمن به پایان می‌رسد.

🔹به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفتمین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارت¬‌های زبان فارسی (سامفا دانشگاهی) صبح و بعد از ظهر فردا، جمعه اول اسفندماه ۹۹ برابر با ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی و ۷ رجب سال ۱۴۴۲ قمری در شهر‌های اصفهان، تهران، مشهد، قزوین، سنندج، همدان و شهر‌های بغداد و سلیمانیه کشور عراق و شهر تفلیس گرجستان برگزار خواهد شد.

🔹کارت شرکت در آزمون سامفا به همراه برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان تا پایان امروز پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹ مهلت دارند برای مشاهده و پرینت کارت ورود به جلسه خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی
www.sanjesh.org مراجعه کنند.

🔹متقاضیان شرکت در آزمون، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت‌نام (۱۲ رقمی) و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت‌نام (۱۶ رقمی) و نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره گذرنامه یک نسخه پرینت از برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.
.
🔹متقاضیانی که شماره پرونده و کدپیگیری ثبت‌نام خود را فراموش کرده‌اند، می‌توانند برای دریافت شماره پرونده با شماره تلفن ۳۶۱۸۲۳۶۷ با پیش شماره ۰۲۶ تماس بگیرند.

🌐 منبع خبر: خبرگزاری دانشجو

#خبر #اخبار #سازمان سنجش #مهارت های_زبان فارسی #ثبت‌نام# کارت_شرکت درآزمون #سایت_سازمان_سنجش