#تربیت_مدرس 2 پست

🔴 رییس دانشگاه #تربیت_مدرس: ۲ نفر از دانشجویان این دانشگاه در بازداشت هستند

🔸رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: ۲ نفر از دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر جزو بازداشتی ها هستند که در خارج از دانشگاه بازداشت شده اند و بقیه افرادی که از آنان نام برده می شود، دانش آموختگان دانشگاه هستند که در شهرهای محل سکونت خود دستگیر شده اند./ایرنا

https://www.google.com/amp/s/w....ww.irna.ir/amp/84903


🏢 کمی در مورد دانشگاه بدانیم؟!

دانشگاه تربیت مدرس به منظور تحقق اهداف تبیین شده در اساسنامه دانشگاه (مصوب اسفند 136 و اصلاحیه‌های بعدی و برنامه راهبردی دانشگاه به عنوان شجره طیبه و مولود انقلاب اسلامی و دانشگاهی پیشرو در آموزش و پژوهش، با هدف تولید علم نافع، گسترش مرزهای دانش و فناوری با مرجعیت علمی و هویت اسلامی و انقلابی و به ویژه تربیت اعضای هیأت علمی و محققان مومن و متعهد به انقلاب اسلامی در رشته‌های علمی مورد نیاز دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی و به منظور گسترش تحصیلات عالی و تحول اساسی در آموزش عالی کشور و توسعه و تقویت نهضت تولید علم و جنبش نرم‌افزاری و افزایش سهم تولیدات علمی و توسعه علوم انسانی با تأکید بر مبانی اسلامی و نیازهای ملی و فناوری‌های نوین و کاربردی با تعامل مراکز علمی، منطقه‌ای و بین‌المللی فعالیت خود را آغاز نموده است.
در حال حاضر وظایف، مسئولیت‌ها و فعالیت‌های علمی دانشگاه با طیفی گسترده از حوزه‌های علوم مختلف در 171 رشته کارشناسی‌ارشد و 132 رشته دکتری، در قالب 17 دانشکده، 14 پژوهشکده و مرکز تحقیقاتی و همچنین پارک علم و فناوری دانشگاه و واحد بین‌الملل نور تمرکز یافته است.
این دانشگاه در مهرماه 1393 دارای 9848 دانشجوی بوده است که از این تعداد 3654 نفر در مقطع دکتری، 6194 نفر در مقطع کارشناسی ارشد، مشغول به تحصیل می‌باشند. دانشگاه دارای 679 عضو هیأت علمی است که قریب به 60 درصد آنها از مرتبه علمی دانشیاری و استادی برخوردارند.
شایان ذکر است کتابخانه مرکزی دانشگاه تربیت مدرس نیز در زمرۀ سه کتابخانه‌ای است که از سوی وزارت علوم برای اجرای طرح ملی تأمین مدرک، برگزیده شده است.

شکل‌گیری تفکر ایجاد تحول اساسی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی عالی : برگرفته از تفکرات حضرت امام خمینی (ره) بخصوص پیام نوروزی معظم له در نوروز 1359
تصویب اساسنامه دانشگاه (با نام مدرسه تربیت مدرس) : اسفند 1360
پذیرش دانشجو در برخی از رشته های علوم انسانی : مهرماه 1361
پذیرش دانشجو در برخی از رشته‌های علوم تجربی : مهرماه 1362
پذیرش دانشجو در سایر رشته‌ها و گروههای آموزشی : مهرماه 1363
اولین دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد: سال 64
تکمیل اساسنامه و تغییر نام مدرسه تربیت مدرس به دانشگاه تربیت مدرس : سال 65
اولین دانش آموخته دوره دکتری : سال 66
تصویب نمودار تشکیلات در سازمان امور اداری و استخدامی : سال 67
تصویر تشکیلات تفصیلی دانشگاه : سال 68
تشکیل هیات ممیزه مستقل دانشگاه : سال 77
واگذاری اختیارات برنامه‌ریزی درسی به دانشگاه : اردیبهشت 1379

#دانشگاه_تربیت_مدرس
#تربیت_مدرس