#بفرمایید_نکته 2 پست

🚀 #بفرمایید_نکته
🎁درس هایی از اقتصاد رفتاری

🔺اگر می‌خواهید مشتریان شما یک جعبه شکلات گرانقیمت را بخرند، کاری کنید که پیش از معرفی، با یک رقم بسیار بزرگتر از قیمت شکلات‌ها روبه‌رو شوند و سپس پیشنهاد را مطرح کنید!

🔺اگر می‌خواهید مشتریان‌تان اجناس فرانسوی شما را بیشتر انتخاب کنند، یک موزیک پس‌زمینه فرانسوی را برای آنها پخش کنید، پخش موسیقی شرق آسیا هم برای فروختن بنجل‌جات چینی راه بدی نیست!

🔺اگر می‌خواهید افراد، یک محصول جدید را تست کنند، زمانی که افراد حس ماجراجویی دارند را انتخاب کنید. بعد از دیدن یک فیلم، یک مسابقه ورزشی یا یک رویداد پرهیجان بهترین زمان خواهد بود.

🔺اگر می‌خواهید مشتری یک کالای بسیار محبوب و همه‌پسند را انتخاب کند، بعد از دیدن یک فیلم ترسناک محصول‌تان را به آنها پیشنهاد دهید.

🔺اگر می‌خواهید حس خوب و گرمی به شما داشته باشند، یک نوشیدنی گرم دستشان بدهید.

🔺اگر می‌خواهید به شما کمک کنند، تصاویر افرادی را به آنها نشان دهید که کنار هم ایستاده‌اند.

🔺اگر می‌خواهید کارکنان‌تان ارزیابی دقیقی داشته باشند، تصویرهای رودین (مجسمه متفکر معروف) را در محل قرار دهید!

📖 پیش اقناع
👤 روبرت چالدینی


🚀 #بفرمایید_نکته

💭 روزى ١٠ دقيقه يا هفته اى ٧٠ دقيقه⁉️

💎 كسب مهارت و نهادينه كردن دانش، نيازمند تمرين است؛ نيازمند ممارست است و تكرار و تكرار و تكرار! بدون صرف زمان و انرژى نتيجه‌اى به دست نمى‌آيد.
به قول حافظ: به راحتى نرسيد آنكه زحمتى نكشيد.

⭕️ اما براى تثبيت دانسته‌ها يا تمرين مهارت‌ها، كدام مدل بهتر است: روزى ١٠ دقيقه مرور و تمرين، يا هفته‌اى یک بار به مدت ٧٠ دقيقه؟
تحقيقات نشان مى‌دهد كه تعداد دفعات تكرار و فاصله ميان تكرارها، در سرعت يادگيرى و ميزان درونى شدن يك موضوع تاثيرگذارند.

🏆 هر چه بيشتر تكرار كنى و هر چه فواصل ميان مرورها و تمرين‌ها كوتاه‌تر باشد، يادگيرى بهتر و سريع‌تر اتفاق مى‌افتد؛ به عنوان مثال روزى ١٠ دقيقه بهتر است از هفته‌اى یک بار به مدت ٧٠ دقیقه.