#بدون_آزمون 3 پست

🔴 اعلام نتایج نهایی دکتری بدون کنکور دانشگاه تهران

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی
#دکتری #بدون_آزمون #دانشگاه_تهران ۱۴۰۳ اعلام شد.


📣 امروز، آخرین مهلت پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه امیرکبیر

🔰 بنا بر اعلام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مهلت ثبت‌نام اینترنتی پذیرش بدون آزمون دانشجویان دارای استعداد درخشان در مقطع دکتری سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ این دانشگاه امروز ۲۷ اردیبهشت ماه پایان می‌پذیرد.

🔹 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد که به منظور ارتقای کیفی دوره‌های دکتری و حمایت از استعداد‌های درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آیین نامه داخلی، تعداد محدودی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان سال آخر کارشناسی‌ارشد را برای ورود به دوره دکتری سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بدون آزمون در چندین رشته پذیرش میکند.

🔹 پیش از این مهلت ثبت‌نام در دوره‌های پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری این دانشگاه تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه تعیین شده بود که بنا بر اطلاعیه اخیر این دانشگاه، در روز‌های ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت نیز امکان ثبت‌نام اینترنتی از طریق سایت "
http://pgrad.aut.ac.ir/۳/applicant\" فعال شده و امروز آخرین مهلت ثبت‌نام است.

🔹 متقاضیان واجد شرایط باید در مقطع کارشناسی حداقل معدل ۱۶، در مقطع کارشناسی ارشد حداقل معدل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) و یا نمره حداقل ۱۸ یا درجه عالی و بسیار خوب برای پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد را دارا باشند.

🔹 همچنین داشتن حداقل یکی از شرایط ذیل برای پذیرش مورد نیاز است: یک مقاله معتبر علمی پژوهشی داخلی یا نهایی شده بین‌المللی که نام متقاضی بعد از حذف نام استاد راهنمای پایان‌نامه کارشناسی ارشد نفر اول باشد، یک ثبت اختراع با داوری و تایید نهایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، رتبه اول تا سوم انفرادی یا اول گروهی در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی، رتبه اول تا پانزدهم نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور، دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی ۹۸ در صورتی‌که جزو رتبه‌های اول، دوم یا سوم باشند.

🌐منبع خبر:خبرگزاری دانشجو
#دانشجو #دانشگاه_امیرکبیر #آخرین_مهلت_پذیرش #آزمون_دکتری #بدون_آزمون


📣اسامی پذیرفته‌شدگان ارشد بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت اعلام شد

🔰نتایج اولیه پذیرفته‌شدگان دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد‌های درخشان دانشگاه علم و صنعت ایران اعلام شد.

🔹به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه علم و صنعت نتایج اولیه حائزین شرایط دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد‌های درخشان این دانشگاه را اعلام کرد.

🔹این دانشگاه در اطلاعیه‌ای تاکید کرد که قبولی نهایی پذیرفته‌شدگان منوط بر احراز شرایط صلاحیت عمومی و تایید سازمان سنجش آموزش کشور است و همچنین این افراد باید در تاریخ ۳۱ شهریور سال جاری فارغ التحصیل گردند. همچنین در صورت افزایش ظرفیت، اسامی تکمیل ظرفیت و نحوه و تاریخ ثبت نام متعاقبا اعلام خواهد شد.

🔹دانشگاه علم و صنعت همچنین اعلام کرد، افرادی که قصد تجدید نظر و انصراف دارند، باید هر چه زودتر انصراف خود را پس از تکمیل نمودن فرم انصراف با توجه به شرایط خاص پیش آمده به صورت ایمیل به دانشکده و دفتر استعداد‌های درخشان اعلام نمایند.

🔹لازم به ذکر است، اسامی نهایی به محض باز شدن پرتال سازمان سنجش در سامانه وارد خواهد شد و بعد از ورود به پرتال، امکان ثبت نام برای دانشگاه دیگری وجود نخواهد داشت. متقاضیان می‌توانند اسامی پذیرفته‌شدگان را در سایت دانشگاه علم و صنعت به نشانی "gto.iust.ac.ir" مشاهده کنند.

🌐منبع خبر:خبرگزاری دانشجو
#دانشجویان #دانشگاه #دانشجو #ارشد #بدون_آزمون