#استارت 1 پست

⭐پیام‌رسان بومی بیسفون پس از ۸ سال فعالیت تعطیل می‌شود

✅ پیام رسان بومی بیسفون با ارسال اعلان به کاربران خود اعلام کرد که به دلایل متعدد تصمیم به توقف فعالیت خود گرفته است. بیسفون از جمله سه پیام رسان بومی بود که ابتدای سال ۹۷ وام ۵ میلیارد تومانی از وزارت ارتباطات دریافت کرده بود.

💢به گزارش دیجیاتو، پیام رسان بومی بیسفون با ارسال یک نوتیفیکیشن به کاربران خود اعلام کرده که فعالیتش در ۱۵ اسفند متوقف خواهد شد. متن کامل این پیام به این شرح است:
🔰کاربران عزیز و فهیم بیسفون پس از 8 سال فعالیت در بیسفون به دلایل متعدد تصمیم به توقف فعالیت بیسفون گرفته ایم.

🔰این پیام رسان بومی جزو ۳ پیام رسان بومی بود که ابتدای سال ۹۷ از وزارت ارتباطات وام ۵ میلیارد تومانی دریافت کرده بود.

🔰بیسفون در کنار سروش و گپ از معدود پیام رسان‌هایی بود که این وام را از دولت دریافت کرده بودند.

🔰 پیام رسان بیسفون توسط شرکت تراشه سبز ساخته شد و از سال ۹۱ تا سال ۹۳ کارهای توسعه نرم‌افزار انجام شد و برای نخستین بار در سال ۹۳ و در نمایشگاه تلکام از این محصول رونمایی شد.

🔰 عوامل اجرایی تیم بیسفون ادعا داشتند که ویژگی مهمی همچون کانال که امروزه در تلگرام جزو ویژگی‌های محبوب و البته اصلی آن است را آنها پیش از تلگرام راه‌اندازی کرده بودند.

🔰 ناگفته نماند که برخی از کارشناسان حوزه تلکام نیز این ادعا را تایید می‌کنند که بیسفون قبل از تلگرام ایده کانال را ارائه داده، اما نیاز به دریافت مجوز از وزارت ارشاد برای کانال‌ها، باعث کشیده شدن ترمز این قابلیت کلیدی در بیسفون شد.

🔰 در سال ۹۴ و پس از آنکه این پیام رسان به بیش از ۲ میلیون کاربر دست پیدا کرد، یک ارتقای نرم افزاری در آن انجام شد و با یک ری‌برند دوباره، محصول جدیدی با نام «بیسفون پلاس» عرضه شد.

🌐منبع خبر: Startup360

#خبر #اخبار# وزارت_ارتباطات# پیام رسان_بومی_بیسفون #استارت آپ #استارت تاپ #بیسفون

image