#ابرآروان 4 پست

📣گزارش اولیه از حمله هکرها به ابرآروان

🔰روزهای پایانی اسفند ۱۳۹۹ سرورهای ابرآروان در یکی از دیتاسنترها که متعلق به آسیاتک است، مورد حمله شدید هکرها قرار گرفت و تیم این شرکت کماکان در حال تلاش برای بازگرداندن اطلاعات مشتریان خود است. اتفاقی که واکنش منفی بسیاری از مشتریان این شرکت را که از زیرساخت‌های آروان استفاده می‌کنند در پی داشت و حتی کار به جایی رسید که مستر تیستر برای جبران آسیبی که سرویس اپلیکیشن‌اش دیده بود، به محل این شرکت رفت و با کوبیدن مشت‌هایی به دیوار ساختمان آروان خود را روانه بیمارستان کرد!

🔹اکنون تیم آروان متن زیر را که به نوعی اولین بیانیه رسمی این شرکت محسوب می‌شود، منتشر کرده است. ابرآروان در این گزارش می‌گوید ۳ درصد اطلاعات مشتریان آن به طور کامل در این حمله از دست رفته است.

🔹متاسفانه در روزهای پایانی اسفند ۱۳۹۹ زیرساخت رایانش ابری آروان در دیتاسنتر IR-THR-AT1 با حملات سایبری مواجه شد که هدف از آن‌ها تخریب و حذف اطلاعات مشتریان بود.

🔹نشانه‌هایی از این حملات در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه ۲۴ و ۲۵ اسفند دیده و منجر به بروز اختلالات محدودی شد اما با آغاز حملات گسترده و متفاوت جدید در شامگاه سه‌شنبه و آسیب‌رسانی به دیتای مشتریان در این دیتاسنتر، مجبور به قطع تمام دسترسی‌ها، به‌منظور جلوگیری از پیش‌روی آسیب‌رسانی شدیم.

🔹در فرآیند این بحران تلاش کردیم روند بروز مشکل و فرآیند حل مساله را از راه‌های ایمیل، پیامک، سایت و بلاگ، هم‌چنین شبکه‌های اجتماعی ابر آروان به آگاهی کاربران برسانیم.

🌐منبع خبر:
https://startup360.ir?p=7920
#ابرآروان# آسیاتک# هکرها# شرکت# اختلالات

image

⭐رویداد- مسابقه‌ی ابربازی دوسالانه شد

مسابقه‌ی ابربازی به‌دلیل پیچیدگی و گستردگی مراحل مختلف اجرایی آن و با توجه به ادامه‌دار بودن شیوع ویروس کرونا، در کنار نیاز تیم‌های برگزیده‌ی دوره‌ی اول به رسیدگی و همراهی برای بهبود محصول و ورود به بازار، دوسالانه برگزار خواهد شد.

✅اولین رویداد ابربازی پاییز ۱۳۹۹ برگزار شد و با دو سالانه شدن این مسابقه، ابربازی دوم، سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

🔰 ابر آروان با هدف تولد و رشد استارت‌آپ‌های جدید حوزه‌ی ابری و توسعه‌ی اکوسیستم ابری کشور،مسابقه‌ی ابربازی را به راه انداخت. در نخستین دوره‌ی این رویداد-مسابقه که اختتامیه‌ی آن در مهر ماه برگزار شد، بیش از ۱۴۰۰ نفر در زمینه‌های برنامه‌نویسی، طراحی، دیجیتال مارکتینگ و توسعه‌ی کسب‌وکار ثبت نام کرده بودند.

🔰 این ۱۴ تیم در تلاشی شش‌ماهه و با هدایت و همراهی ابر آروان محصولات ابری در حوزه‌های پلتفرم ویدیو، مدیریت سرمایه انسانی، محتوا و دیجیتال مارکتینگ، اینترنت اشیا، ذخیره‌سازی اطلاعات و پلتفرم‌های ابری تولید کردند.

✅گزارشی از تیم‌های برتر ابربازی ۱۳۹۹
💢ابر آروان تلاش کرده است در ادامه‌ی مسیر در کنار تیم‌های برتر ابربازی ۱۳۹۹ باشد تا مراحل تولید محصول پایدار، فرآیند ورود به بازار و جذب مشتری را به‌خوبی سپری کنند. در ادامه، آخرین وضعیت تیم‌های برتر ابربازی در پایان بهمن ۱۳۹۹ به شرح زیر است:
🔸تیم‌های آرکپچا و پاستا به سرویس‌دهی بازار رسیده‌اند.
🔸تیم پسینو در حال توسعه‌ی فنی است و بیش از ۵۰درصد پیشرفت داشته است.
🔸تیم «باهم» تصمیم دارد روی بازارچه‌ی آروان، IaaS Image ارایه دهد.
🔸تیم پسینو در حال توسعه‌ی فنی است و بیش از ۵۰درصد پیشرفت داشته است.

🌐منبع خبر: Startup360

#اخبار #خبر #مسابقه ی_ابربازی# رویداد_مسابقه‌ی_ابربازی #ابرآروان #استارت‌آپ‌ها# استارت تاپ


♨️شهاب جوانمردی مدیرعامل هلدینگ فناپ: قطعی اینترنت سال گذشته نشان داد نگرانی مردم از پروژه ابر ایران قابل درک است


🔰شهاب جوانمردی، درخصوص مشارکت ابر آروان یکی از زیرمجموعه‌های این هلدینگ در پروژه ملی ابر ایران با اشاره به ماجرای قطعی اینترنت در آبان ۹۸ گفت: «تا قبل از ماجرای قطع اینتنرت در کشور واکنش‌ها به نگرانی‌های مردم این بود که این حرف‌های خنده‌دار چیست. اما الان ما این نگرانی‌ها را می‌فهمیم و درک می‌کنیم. ما به‌عنوان یک ارائه‌کننده سرویس، چه پیش از تجربه قطعی اینترنت چه بعد از آن، به توسعه سرویس‌های زیرساخت شبکه فکر می‌کردیم و برای آن برنامه داشتیم.» جوانمردی افزود: «اگر بخواهیم وجه مثبت توسعه زیرساخت شبکه داخلی را نگاه کنیم باید گفت در آن دوران سرویس‌هایی که به داخل مهاجرت کرده بودند فعال ماندند و مردم از سرویس‌های آن‌ها استفاده کردند.»

🌐منبع خبر: peivast
#خبر #اخبار #اخباراستارتاپی #استارتاپ #فناپ #ابرآروان #ابراایران #قطعی_اینترنت

image

♨️ ابرآروان هشتمین CDN برتر دنیا شده است

✅ طبق جدیدترین گزارش W3techs، ابر آروان هشتمین CDN و Reverse Proxy پرترافیک دنیا شده است.
✅ آروان که ماه‌های گذشته از StackPath و DOSarrest پیش افتاده بود، اکنون با سرویس‌دهی در بیش ‌از ۴۰ کشور جهان و با پشت سر گذاشتن DDoS-Guard در بین ۱۰ سرویس‌دهنده‌ی برتر CDN در دنیا، جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است.
✅ همچنین در بین DNS سرورهای پرترافیک دنیا، ابر آروان در رده‌ی ۷۲ جهان ایستاده است. یکی دیگر از گزارش‌های W3techs، جدول وب‌سرورهای پر استفاده‌ی دنیاست. در این جدول، ابر آروان جایگاه دوازدهم را در اختیار دارد.
🔰 ابر آروان به تازگی ۸ پاپ‌سایت در نقاط مختلف دنیا راه‌اندازی کرده است. نقشه‌ی پراکندگی کل پاپ‌سایت‌های ابر آروان را می‌توانید در صفحه‌ی نقشه‌ی شبکه‌ی CDN ببینید.
🔰 در حال حاضر، ابر آروان بیش از ۴۰ پاپ‌سایت در نقاط مهم ایران و جهان دارد و این موضوع سبب می‌شود مشتریان داخلی و بین‌المللی با اتصال به نزدیک‌ترین پاپ‌سایت آروانی، خدمات بهتر و پرسرعت‌تری به مخاطبان خود ارایه دهند.
🔰 با وجود اینکه در ارزیابی‌ها و رقابت‌های بین‌المللی در حوزه‌ی فناوری‌های ابری نام آروان دیده می‌شود، این کسب‌وکار یکی از جوان‌ترین سرویس‌دهنده‌های ابری در دنیا به‌شمار می‌آید.

🌐 منبع خبر:
https://startup360.ir?p=7076
#اخبار #خبر #اخبار_استارتاپی #استارتاپ #ابرآروان

image