#آمریکا 4 پست

"دنیای امروز دنیای اعتبار و ارتباط است ، نه جنگ و آشوب"
سیاست خارجی را دنبال کننده اهداف و منافع یک ملت ، در عرصه بین الملل می دانیم. به عبارت دیگر سیاست خارجی باید برای تامین منافع داخلی و کمک به مردم ، اهداف خاصی را مشخص و دنبال کند. بدون شک کل کل های سياسی و نظامی هیچ زمان به منافع یک کشور و مردم آن کمک نخواهد کرد. عبارت ابرقدرت با آشوب و هدایت گروه های خاص در سایر ملت ها نیز محقق نخواهد شد. چرا که مدت هاست این امر منسوخ شده و در دنیای مدرن تنها این قدرت اقتصادی و ارزش پول یک کشور است که آن را لایق ابرقدرت شدن خواهد کرد.
تمرکز بر جنگ طلبی، آشوب و هرج مرج در سیاست خارجی ، در بلند مدت نتیجه ایی جز نابودی یک ملت به دنبال نخواهد داشت.
#جنگ #انتقام #ایران #آمریکا #حوثی

image

🌿 ۱۶ آذر روز #شهادت سه #دانشجو ی معترض به سفر نیکسون، معاون رئیس جمهور #آمریکا به ایران گرامی باد

#روز_دانشجو


🌱 مدرسه مجازی رویش پژوهش
🍃مدرسه مجازی رویش پژوهش
🌐 www.mroyesh.ir

image

📣مایکروسافت برای ارتش آمریکا تراشه‌های پیشرفته می‌سازد

🔰سازمان شتاب‌دهنده فناوری امنیت ملی آمریکا (NSTXL) اعلام کرده که مایکروسافت جهت ساخت تراشه‌های پیشرفته برای ارتش ایالات متحده انتخاب شده است. این همکاری که در واقع با وزارت دفاع آمریکا انجام خواهد شد، با هدف استفاده از جدیدترین پیشرفت‌های فناوری صورت می‌گیرد.

🔹«تام کین»، معاون ارشد خدمات جهانی مایکروسافت آژور می‌گوید: «در گذشته پیش‌نیازهای امنیتی توسعه دستگاه‌های ریزالکترونیک توانایی وزارت دفاع در استفاده از جدیدترین نوآوری‌ها را محدود می‌کرد. ولی با پروژه RAMP می‌توان سرعت فرآیندهای توسعه را افزایش داد و به منظور کمک به امنیت ملی و کارکردهای مختلف دفاعی، به سراغ فرایند طراحی و تولید مدرن، ایمن و قابل اعتماد برای ریزالکترونیک‌ها رفت.»

🔹این اولین باری نیست که مایکروسافت و وزارت دفاع آمریکا با یکدیگر همکاری می‌کنند. سازنده ویندوز قبلا گروهی از شرکت‌ها را به منظور توسعه قابلیت‌های طراحی برای اهداف این وزارت‌خانه هدایت کرده بود. این عملیات فاز نخست برنامه حاضر به حساب می‌آمد.
در فاز بعدی شاهد ساخت تراشه‌های مجتمع سفارشی و سیستم بر تراشه‌های (SoC) کم‌مصرف، پرقدرت، کوچک و قابل اطمینانی خواهیم بود که برای سیستم‌های وزارت دفاع بهینه‌سازی می‌شوند. با این حال، فعلا اطلاعات زیادی درباره چگونگی استفاده از این تراشه‌ها و ساختار آن‌ها در دسترس نیست.

با این حال، مایکروسافت اعلام کرده که این تراشه‌ها برای ماموریت‌های وزارت‌خانه حیاتی خواهند بود و از قابلیت‌های ابری، هوش مصنوعی و اتوماسیون با یادگیری ماشینی پشتیبانی می‌کنند. در عین حال، شتاب‌دهنده فناوری امنیت ملی آمریکا می‌گوید نیروی دریایی و نیروی هوایی علاقه‌مند به طراحی متدلوژی نمونه اولیه RAMP هستند و احتمالا اولین مشتریان استفاده از این تراشه‌های جدید خواهند بود.

🔹ردموندی‌ها امسال طی یک قرارداد ۲۲ میلیارد دلاری با ارتش آمریکا وارد همکاری شدند تا هدست واقعیت افزوده خود را به سربازان آمریکایی ارائه کنند. ولی در تابستان اعلام شد که پیاده‌سازی سیستم تقویت بصری یکپارچه (IVAS) بر مبنای هولولنز تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاده است.
منبع خبر:
www.digiato.com
#اخبار_تکنولوژی #مایکروسافت #آمریکا

image

📣آمریکا احتمالا از ماه آینده میلادی واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ سال را شروع می‌کند

🔰مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار آمریکا، «آنتونی فاوچی» به تازگی گفته اگر همه چیز خوب پیش برود و تاییدیه‌ها را دریافت کنند، در نیمه اول نوامبر (اواخر آبان) واکسیناسیون کودکان شروع می‌شود.

مقامات سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در حال بررسی برنامه فایزر/بیون‌تک برای اخذ مجوز دو دوز واکسن برای کودکان هستند و نتیجه آن به زودی اعلام می‌شود. اگرچه FDA ملزم به اجرای توصیه‌های صورت گرفته نیست، اما معمولا به آن‌ها عمل می‌کند.

🔹مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) در جلسه‌ای که در تاریخ ۲ و ۳ نوامبر (۱۱ و ۱۲ آبان) برگزار می‌شود، تصمیم نهایی در مورد واکسینه شدن کودکان را خواهد گرفت. مدیر CDC، «راشل والنسکی» گفته می‌خواهند هرچه سریعتر به جمع‌بندی برسند و آن را به‌زودی اعلام خواهند کرد. وی افزود: «ما می‌دانیم که بسیاری از والدین علاقمند به واکسینه کردن فرزندان بین ۵ تا ۱۱ سال خود هستند و ما تلاش می‌کنیم تا اقدامات لازم را انجام دهیم.»
تقریبا ۲۸ میلیون کودک واجد دریافت واکسن کرونا در آمریکا هستند. در حال حاضر واکسن فایزر/بیون‌تک برای افراد ۱۲ تا ۱۷ سال در دسترس قرار دارد. تحقیقات برای کودکان زیر ۵ سال ادامه دارد و فعلا برنامه‌ای برای واکسیناسیون این سنین وجود ندارد.

در حالی که میزان مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا کمتر از بزرگسالان است، بسیاری از آن‌ها با علائم طولانی مدت روبرو هستند و فعلا مطالعه روی آن‌ها ادامه دارد. بزرگسالانی که مخالف واکسن بوده‌اند، در مقابل واکسینه شدن کودکان هم مخالفت می‌کنند و این کار را سخت‌تر کرده است. والنسکی گفته به دنبال اجباری کردن واکسن برای مدارس و کسب مجوز‌های لازم هستند.

فایزر چند وقت پیش گفته بود واکسن کرونا این شرکت برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال ایمن است و تا ۹۱ درصد از بروز بیماری علامت‌دار جلوگیری می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هم تایید کرده که مزیت استفاده از این واکسن بیشتر از ریسک بروز عوارض جانبی نادر آن است.
منبع خبر:
www.digiato.com
#اخبار_تکنولوژی #آمریکا #واکسیناسیون

image