اردیبهشت 14

سلسله نشست هایی با عنوان \\\\شکوفایی و خوب زیستن\\\\ (تحلیل تکاملی- شناختی)

علوم انسانی
سلسله نشست هایی با عنوان \\\\شکوفایی و خوب زیستن\\\\ (تحلیل تکاملی- شناختی) به میزبانی مؤسسه فرهنگی دُکسا ارائه دهنده؛ دکتر هادی صمدی محل ارائه: باغ کتاب تهران ورود برای بالای ۱۹ سال آزاد و رایگان است. آدرس اینستاگرام: https://instagram.com/doxa__vision?igshid=YmMyMTA2M2Y کانال تلگرامی: https://t.me/flourshing_and_wellbeing شماره روابط عمومی: ۰۲۱۵۴۹۳۲۲۲۲ موسسه فرهنگی دُکسا
خاتمه یافته این رویداد رایگان است
اردیبهشت 19

اولین کارگاه انتقال تجربه-لذت یادگیری حقوق تجارت برای دانشجویان حقوق و حسابداری

علوم انسانی
این سری کارگاه های انتقال تجربه، با هدف هم افزایی و با حضور متخصصان حوزه های مختلف برگزار و برخی از مشکلات آن حوزه به چالش کشیده میشود. 👨‍🎓👩‍🎓 مخاطبین کارگاه: دانشجوهای حقوق و حسابداری 👨‍🏫مدرس دوره: آقای حسین فرهادی (مشاور حقوقی قرارداد های سرمایه گذاری سرپرست تیم استارت آپ های موسسه حقوقی دادخواه مشاور حقوقی امور مجامع و ثبتی شرکتهای تجاری) ⏲ زمان برگزاری: سه شنبه، 19 اردیبهشت، ساعت 15 تا 17 📍 مکان برگزاری کارگاه: قم، پردیسان، بلوار دانشگاه، بلوار مولوی، پارک علم و فناوری استان قم، سالن جلسات پارک ✔ سرفصل های کارگاه: چرا حقوق تجارت را انتخاب کنم؟ بازارکار و درآمد حقوقدان های قانون تجارت چیست؟ چقدر رزومه شما در درآمدتان تاثیرگذار است؟ مهارت های جانبی لازم حقوقدان های شرکتی چیست؟ 🤯 چالش این جلسه: آثار و تبعات نگارش اشتباه صورت جلسه مجامع عمومی چیست؟
خاتمه یافته این رویداد رایگان است
خرداد 25

جلسه چهارم سلسله نشست های شکوفایی و خوب زیستن

علوم انسانی
موسسه فرهنگی هنری دکسا برگزار میکند

جلسه چهارم شکوفایی و خوب زیستن

عنوان: "انعطافپذیری شناختی" و ابعاد اجتماعی شکوفایی: گذار از معلولیت به "دگرتوانی"

خلاصهای از آنچه عرضه خواهد شد:

در جلسهی قبل با بحث دربارهی رواندرمانی و مشاوره، به عوامل درونی پیرامون شکوفایی انسانی اشاره کردیم، در این جلسه تأملی خواهیم داشت بر نقش عوامل محیطی. این کار را با تمرکز بر مفهوم «معلولیت» انجام میدهیم و به پیامدهای این موضوع در شکوفایی همهی انسانها اشاره خواهیم کرد. (از معلولیت جسمی فقط بهعنوان نمونهای از عوامل ایجاد محرومیت نام میبریم اما این سخن بر تمام درجاتی از محرومیت که افراد جامعه تجربه کنند نیز صادق است.)

در جلسات گذشته گفتیم میتوان خوانشی تکاملی از شکوفایی انسان ارائه کرد که ایرادات وارد بر داروینیسم اجتماعی را، که درصدد حذف ناتوانها و کمتوانها در راستای بهنژادی انسان بود، نداشته باشد. در این جلسه این خوانش بدیل را معرفی خواهیم کرد. (این جلسه آخرین جلسه از مجموعهی چهار سخنرانیِ پیرامون خوانشی تکاملی از شکوفایی و خوبزیستن است.)

ابتدا از این دعوی دفاع میشود: «فرد نابینایی که در روستای محرومی از آفریقا زندگی میکند به نسبت فرد مشابهی که همان میزان از آسیب چشمی را دارد اما در توکیو زندگی میکند، به معنای واحدی معلول نیست.» میتوان فردی را که در توکیو زندگی میکند و توانسته است با توجه به امکاناتی که جامعه برای او فراهم کرده قابلیتهای خود را به نحوی پرورش دهد که شهروندی فعال باشد، «دگرتوان» نامید و نه «معلول».

اگر نشان دهیم که مفهوم معلولیت وابسته به محیط است نشان دادهایم که میتوان مفهوم معلولیت را با تغییر در محیط تغییر داد. از این نکته در بحث شکوفایی قابلیتها در تمام انسانها بهره میگیریم و از اقتصاد و سیاست شادکامی سخن خواهیم گفت و وظیفهی اصلی دولتها را افزایش شکوفایی مردم جامعه معرفی خواهیم کرد.

همچنین اشاره خواهیم کرد که شکوفایی و خوب زیستن نیازمند شرایط محیطی متناسب است و "آزادی انتخاب" و "عدالت اجتماعی" در صدر  چنین شرایطیاند.

اگر شکوفایی وابسته به شرایط است باید نگاهی ویژه به تغییرات محیطی داشته باشیم و اثرات تغییراتی مانند گرمایش زمین، افزایش اتوماسیون، و گسترش انقلاب صنعتی چهارم (از جمله گسترش هوش مصنوعی) را بر شکوفایی انسان رصد کنیم.

از نیاز روزافزون به "مهارتهای نرم" سخن خواهیم گفت. در چنین شرایطی چگونه میتوان "انعطافپذیری شناختی" را افزایش داد و تاثیرات آن بر خوبزیستن مردم چیست؟

از ساعت 16:30 تا 17:30 هم جلسه رونمایی از دو کتاب روانشناسی کاربردی شادکامی با ترجمه ترو حسینی و ویراستاری دکتر هادی صمدی و فلسفه شادکامی با ترجمه پروانه یوسفی و ویراستاری تورج اله وردی برگزار خواهد شد

مشتاق دیدارتان در روز 25 خرداد در سالن 8 باغ کتاب تهران هستیم
خاتمه یافته این رویداد رایگان است
خرداد 22

دوازدهمین کنفرانس بین المللی پژوهش های مدیریت و علوم انسانی در ایران

علوم انسانی
فرصت طلایی برای تقویت رزومه/ فقط سه روز برای ارسال مقاله فرصت باقی است....
🔴📣📣📣📣📣 فراخوان پذیرش مقاله

▫️دوازدهمین کنفرانس بین المللی پژوهش های مدیریت و علوم انسانی در ایران
🏛 محل برگزاری: تهران / آنلاین
👈امکان داوری سریع و صدور گواهی پذیرش زودهنگام
📗صدور گواهی نامه فیزیکی با مهربرجسته و دارای هولوگرام امنیتی و ارسال پستی گواهی نامه و سی دی مجموعه مقالات کنفرانس
👈شرکت آنلاین در کنفرانس و دریافت گواهی شرکت در کنفرانس
📑 اختصاص کد یکتای COI به هر مقاله و نمایه تمام متن و رایگان مقاله در سیویلیکا(مرجع دانش)
📑 نمایه رایگان و تمام متن مقالات پذیرفته شده در پایگاه مجلات تخصصی نور(نورمگز)
📗امکان صدور گواهی نامه بین المللی Oxford Cert Universal به صورت فیزیکی، هولوگرام دار و قابل استعلام
📗امکان نمایه در SID و صدور گواهی مشترک با SID
▫️سایت ثبت نام و ارسال مقاله به کنفرانس :
🌐 www.4icmhsr.com
✅ مهلت ثبت نام و ارسال مقاله: 23 خرداد ماه 1402
✅ شماره تماس دبيرخانه 02146131588
✅ تلگرام / واتساپ 09054835293
✅ پشتیبانی ایتا @mmrii1390
👈عضويت در كانال تلگرام دبیرخانه بین المللی کنفرانس ها: @modiratmodaber
خاتمه یافته این رویداد رایگان است