دانشگاه بوعلی سینا

"دانشگاه بوعلی‌سینا به عنوان دانشگاه برتر در توسعه مرکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی معرفی شد"

برگزیدگان حوزه ارتباط با جامعه و صنعت از دستگاه‌های اجرایی برتر، دانشگاه‌ها و مجریان و کارفرمایان برتر، رساله‌ها و پایان‌نامه‌های برتر تقاضامحور و دانشگاه‌های برتر در حوزه مهارت‌افزایی معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش بسنا، در سی و ششمین نشست مشترک مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور، همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری، برگزیدگان حوزه ارتباط با جامعه و صنعت در بخش‌های مختلف اعم از دستگاه‌های اجرایی برتر، دانشگاه‌ها و مجریان و کارفرمایان برتر، رساله‌ها و پایان‌نامه‌های برتر تقاضامحور و دانشگاه‌های برتر در حوزه مهارت‌افزایی معرفی و تقدیر شدند.

در این مراسم که در محل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ در بخش تقدیر از دانشگاه‌های برتردر توسعه مرکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی از دکتر حسین رضوان رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا تجلیل به‌عمل آمد.

منبع:
https://basu.ac.ir/article/4408117

image

مدیران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از دانشگاه بوعلی‌سینا بازدید کردند.

به گزارش بسنا، دکتر محمدجواد صدری‌مهر مدیرکل امور تجاری سازی، دکتر ابراهیمی مدیرکل مرکز راهبردی و دکتر آل‌احمد مدیرکل حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به همراه دکتر حمیدرضا طهوری مشاور وزیر کشور در امور فناوری، به منظور آشنایی با پتانسیل ها، دستاورد‌ها و نوآوری‌های ارائه شده در مرکز رشد دانشگاه بوعلی سینا و اقدامات انجام شده در پردیس علم و فناوری دانشگاه، از این مراکز بازدید نمودند.
در این بازدید که با حضور مسؤولین استان و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه همراه بود، چند شرکت مستقر در مرکز رشد محصولات و دستاورد‌های خود را ارائه کرده و در بخش دوم اقدامات انجام شده در پردیس علم و فناوری و فضا‌های که در حال آماده سازی آن قرار داشت ارائه شد.
بدون شک این برنامه می‌تواند حمایت‌ها و تسهیلات خوبی را برای ارتقاء زیرساخت‌های فناوری در دانشگاه داشته باشد و در آینده شاهد نتایج مثبت آن خواهیم بود.

image

چهار عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا در فهرست پژوهشگران ایرانی پراستناد علوم انسانی قرار گرفتند.

براساس اعلام فروردین سال ۱۴۰۲ مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، از دانشگاه بوعلی‌سینا، دکتر نادر مهرگان عضو هیأت علمی بازنشسته و استادتمام اقتصاد با تعداد ۳۶۸ استناد، دکتر اکبر مؤمنی راد عضو هیأت علمی و استادیار علوم تربیتی با ۱۱۱ استناد، دکتر حسن سجادزاده عضو هیأت علمی و دانشیار طراحی شهری با ۷۰ استناد و دکتر سیروس قنبری عضو هیأت علمی و استادتمام علوم تربیتی با ۳۴ استناد، توانستند در فهرست پژوهشگران ایرانی پراستناد علوم انسانی قرار بگیرند.